Çevrenizi düzenlemeniz ve düzenlemeniz gerektiğine dair 10 işaret!


Evinizi ya da emek verme ortamınızı toplama zamanının geldiğini ne süre anlarsınız? Bu suali cevaplamak için bir takım hususi işarete dikkat etmek yeterlidir. Mesela ilk başta her şeyin kontrolden çıktığını hissedebilirsiniz yada minik hatalar bile büyük hatalara yol açabilir. Aşağıdaki 10 işaretin yardımıyla çevrenizin tekrardan düzenlenmesi ve düzenlenmesi gerekip gerekmediğini anlayabilirsiniz.

Ek olarak okuyun: Dolap ve çekmecenin içini düzenlemek için 12 düşünce

Her gün her şeyi yerine koymayın

Masada, dolabın içinde yada arkasında vb. eşyalarınızı bulmak için oldukça süre harcıyorsanız, bir kaide koyma ve ona uyma zamanı! “Her aletin bir evi vardır.” Bu alışkanlığı sürdürürseniz, eşyalarınızı aramak ve bulmak için oldukça süre harcamanıza gerek kalmayacak.

organize

Mühim ve lüzumlu şeylerin nerede bulunduğunu unutursunuz

Bir şeyleri yitirmek her insanın başına gelebilir ve hatta en garip şekilde olabilir; Sadece devamlı olarak anahtarları, gözlükleri, cüzdanları ve öteki mühim eşyaları kaybediyorsanız, eşyalarınızı düzenleme şeklinizde bir mesele var anlama gelir.

organize

Kişisel eşyalarını unut

Aldığınızı unuttuğunuz giysiler buluyorsanız yada haiz olduğunuzu unuttuğunuz kitaplar ve aksesuarlar satın aldıysanız, eşyalarınızı temizlemenin ve her şeyi tekrardan düzenlemenin zamanı geldi.

Ek olarak okuyun: En yeni duvar kitaplığı modelleri 1401

organize

yanlışlıkla randevumu unuttum

Normal olarak, zelzele yada ailemizin başına gelen acil bir durum vb. şeklinde mantıklı ve haklı yada beklenmedik nedenlerle bir randevuyu unutmamız hepimizin başına gelmiştir. Burada düzgüsel yada günlük olarak ya da evvelde planlanmış hususi bir vakası yaparken geçerli bir sebep olmaksızın bir zamanı unutmak anlama gelir. Bu başınıza birden fazla kez geldiyse, bunu ciddi bir uyarı olarak algılamalı ve planınızın işe yaramadığını bilmelisiniz!

Çözüm: Bir randevuyu asla unutmamak yada kaçırmamak için programınızı günlük olarak güncelleyin.

bayağı işlerden bıktım

Tamamımız meşgul hayatlar sürüyoruz. Bundan dolayı makyaj yapmak, akşam yemeği hazırlamak şeklinde günlük işlerimizi yapmak için kafi zamanımız olduğundan güvenli olmalıyız. boşver! Bu tarz şeyleri yapmak sizin için stresli hale geliyorsa, bu, programınızın bir bölümünü değiştirmeniz icap ettiğinin bir işaretidir. Günlük görevlerinizi basitleştirmenin zamanı geldi. Mesela, giyim seçmek ve giymek sizin için bir mesele haline geldiyse ve giyecek hiçbir şeyinizin olmadığını hissediyorsanız, o süre mütevazı ya da asil bir gardırop bu soruna çözüm olabilir.

organize

sen hep alışveriş yapıyorsun

Yeni bir aygıt satın almanız icap ettiğini yada yeni bir şeye ihtiyacınız bulunduğunu hissettiğinizde, bunun sebebi şu anda haiz olduğunuz şeyleri muntazam bir halde düzenlememiş olmanızdır. Eşyalarınızı, bilhassa gün süresince dolapta yada kilerde sakladığınız şeyleri temizlemek yada tekrardan düzenlemek, yenisine ihtiyacınız olup olmadığını belirleyebilir. Hatta satın almak istediğiniz ürünü stokta bile bulabilirsiniz!

organize

Kolayca karışır ve dağılır

Dağınıklık yalnız çirkin olmakla kalmaz, bununla birlikte kafa karışıklığına ve zihinsel sıkıntıya da niçin olabilir. Ortalığı toplamak ve dağınıklıkla uğraşmak için vaktiniz yoksa, masanızdan yada gözünüzün önünde toplayın. Dikkatinizi dağıtan şeyleri saklamak bile zihinsel enerjinizi korur. Bunu yaparak, kaos ve düzensizliğin ruhsal bir sıkıntıya yol açacağını ve bunun sonucunda ruhsal huzurunuzun önünde bir engel oluşturacağını anlayacaksınız, bu yüzden bir an ilkin çözmeniz gerekmektedir.

organize

Organize etmekten bıktınız mı?

Tamamımız sorunlarımıza olağanüstü bir çözüm bekliyoruz ve bu çözümün bizi cennetten bulacağını düşünüyoruz fakat gerçek şu ki, eşyalarımızı ve eşyalarımızı düzenlemek için dikkatli ve doğru seçimlerle kolayca gerçekleşebilir.

Eşyalarınızı düzenlemek için yeni bir rafa yada kutuya ihtiyacınız var ise, bu eşyalarınızı muntazam bir halde düzenlemediğinizin bir işaretidir. Kimi zaman bu, fazladan birçok şeye haiz olduğunuzu ve bu tarz şeyleri tekrardan düzenlemenin size destek olamayacağını ve tek çözümün onlardan kurtulmak bulunduğunu gösterir.

organize

bunalmış hissediyorsun

Kimi zaman meydana getirecek oldukça şeyiniz bulunduğunu ve yapmanız gerekenler listesinin günün kısıtlı saatlerinden dolayı bir günde yapılamayacağını hissedersiniz. Tek çözüm, görevleri kabul etmek, sıralamak ve önceliklendirmek. Ilkin gelen şeyi yapmak yerine zamanınızı yönetmeyi öğrenmelisiniz. Günlük bir programınız yoksa, şimdi bir tane yapmanın tam zamanı.

organize

Ev, iş yeri vb. ortamlardan utanırsınız.

Bir arkadaşınızı çağrı etmeye utanıyorsanız yada masanıza bakmış olduğunuzda kendinizi suçlu hissediyorsanız, organize olmanız icap ettiğini söyleyebilirim. Toparlamak ve organize etmek sandığınız kadar oldukça kolay; Yalnız adım atmak için yeterlidir.

Yapışkan kağıtSource bağlantı