Çeşitli uygulamalar için en iyi yıkım çekici Yıkım çekici tiplerinin kapsamlı karşılaştırması


Beton, asfalt ve yapı malzemelerinin kazılması ve yıkılması benzer biçimde inşaat ve devreye alma projelerinde çalışırken bir yıkım çekici gereklidir; Zira birçok durumda inşaat esnasında duvarı ve öteki yapıları yıkmak gerekir. Bunu çekiç, keski benzer biçimde aletlerle yapabilseniz de bu aletlerle çalışmak son aşama vakit alıcıdır. Bu tür projeler için en uygun alet yıkım çekicidir. Yıkım çekiçleri piyasada elektrikli çekiçler, beton çekiçleri, Hilti ve Picor olarak da bilinmektedir. Yıkım çekiçleri enerji tüketimlerine nazaran elektrikli, pnömatik, benzinli ve hidrolik tiplere ayrılmaktadır. En iyi kırıcıyı seçmek için özelliklerine dikkat etmelisiniz. Mesela alet ağırlığı, titreşim, hızı denetim edebilme benzer biçimde faktörler en iyi benzinli, elektrikli kırıcı vb. seçiminde etkilidir. Bu kılavuzda, değişik uygulamalar için en iyi kırıcılar, bilgileri ve özellikleri ile beraber sunulmaktadır.


Yıkım çekici özellikleri

yıkım çekici

En iyi yıkım çekicini satın almak için aşağıdaki özelliklere dikkat etmeniz önerilir:

Motor gücü: Elektrikli kırıcının gücü bir elektrik motoru tarafınca sağlanır ve bu aleti satın almak için güç derecesini denetim etmeniz gerekir. Yıkım çekicinin güç derecesi, öteki herhangi bir alet benzer biçimde, 10 yada 20 amper benzer biçimde rakamlarla verilir. Daha yüksek bir güç derecesi, daha iyi ekip performansını gösterir.

Hız: Bir yıkım çekicinin hız oranı, BPM yada dakika başına vuruş cinsinden ölçülür. Yıkım çekiçlerinin bazı marka ve modelleri dakikada 1.900 vuru hıza haizdir ve daha kuvvetli aletler dakikada 2.600 vuru hıza haizdir.

yazı Boyutu: İmha işlemi yıkım çekici ile yapılır. Aletin modeline bağlı olarak, bu aletlerin bazılarının 3 santimetre’lik bir kalemi vardır ve diğerlerinin 4,5 santimetre’lik bir kalemi vardır. Yıkım çekici kalemi ne kadar büyükse, kullanımı o denli kolay olur.

Kolu yada kalemi açabilme özelliği: Bazı modellerde, kullanıcının kalemin açısını istediği yönde ayarlayabileceği yada düz kalemlerle çalışırken alet sapının yönünü değiştirebileceği bir tutamaç bulunur. Bu özellik, birçok durumda araçla emek harcamayı kolaylaştırır.

Aletle emek harcama kolaylığı: Cihazla çalışmak rahatsız edici ise, insanoğlu aleti en iyi şekilde kullanamayacaktır. Kullanıcı dostu bir yıkım çekicinin mühim bir özelliği, kalemin açısının değiştirilebilmesidir. Ek olarak yıkım çekici oldukça ağır olmamalıdır. Bu aletlerin kulpları, kolayca taşınabilmeleri için geniş ve rahat olmalıdır. Yıkım çekicinin uygun tasarımı, yapısı ve ergonomisi, kullanıcının aletinden maksimum verim almasına destek sağlar.

yıkım çekici

Telin uzunluğu: Birçok şahıs aleti alırken telin uzunluğuna dikkat etmez. Bazı projeler uzun telli bir alet gerektirir. Elbet gerekirse uzatma kablosu kullanılabilir; Sadece bu kabloların ev yapımı türleri oldukça incedir ve matkap benzer biçimde kuvvetli aletler için uygun değildir.

Titreşim kontrolü: Bir kırıcıyı gün içinde uzun süre kullanırsanız, aletin yarattığı titreşimler mesele olabilir; Zira elleriniz ve kollarınız acele yorulur ve bitkinlik geçene kadar çalışmaya ara vermek zorunda kalırsınız ve emek harcama gününüzü uzatırsınız. Bu soruna çözüm kabul eden markaları tercih edin. Bir çok markada, bu problemi çözmek için mile kavrama kolları takılır; Sadece bazı markaların kırıcılarında yay kullanılarak alet gövdesinin titreşimi azaltılmakta ve kiremitleri vurmak ve ezmek oldukça daha kolay hale gelmektedir. Netice olarak bu modeller ile çalışırken daha azca yorulur ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

takviyeler: Bazı markalar, aletleri saklamak yada taşımak için kalemler, çantalar yada keseler benzer biçimde kullanışlı aksesuarlar ihtiva eder. Aleti korumak için bu aksesuarların varlığı gereklidir. Kırıcınızın bir aleti yada gizleme ve taşıma çantası yoksa, onu korumak ve aletin taşınmasını kolaylaştırmak için uygun takıları satın almanızı tavsiye ederiz.

Dayanıklılık ve Güvence: Yıkım çekici, beton benzer biçimde sert yüzeylerde çalışmak için uygundur; Sadece bu alet zaman içinde yıpranır ve kırılabilir. Bundan dolayı kırıcının dayanıklılığı ve geçerli garantisi son aşama önemlidir. Kırıcı alacaksanız, aletin kalitesinin yanı sıra, bunun için verilen garantiye dikkat edin.

En İyi 7 Kilo Yıkım Çekiçleri

yıkım çekici

Ronix Model 2820 7kg Yıkım Çekici, piyasadaki en iyi 7kg yatay yıkım çekici modellerinden biridir. En sert malzemeleri yok etmeye uygun olan bu model, kuvvetli ve dayanıklı bir gövdeye haizdir. Bu alet 1100 watt güce ve dakikada 3900 vuruş (BPM) maksimum hıza haizdir. Ek olarak bu yıkım çekicinin darbe kuvveti 15 joule’dür ve darbeye dayanıklı bir çanta ile beraber gelir. Bu ürün için öteki aksesuarlar içinde yan tutamak, gres kabı, 2 tane SDS MAX kalem ve hususi bir anahtar bulunur.

Piyasadaki daha uygun fiyatlı modellerden biri Semprax SDH4006 5,7 kilo yıkım çekicidir. Bu yıkım çekicinin 1200 Watt’lık motoru size makul bir yıkım gücü sağlar. Bu yıkım çekicinin yıkım kuvveti 10 joule ve darbe hızı dakikada 3900 vuruştur. Bu model taşıma çantası ile beraber gelmemektedir ve taşıma ve hasar görmemesi için ek olarak uygun bir çanta satın alınması gerekmektedir. İran pazarında Shapakh, Bosch, Ronix, Crown, Phoenix, Poka vb. markaların 7 kilo’lık kırıcıları da mevcuttur.

En iyi yıkım çekici 16 kilo

yıkım çekici

16 kilo Alaşım Yıkım Çekici, piyasadaki en iyi seçeneklerden biridir. 1600 Watt 16 kilo AB1600 Yıkım Çekici AB1600 14 amper motora haiz kuvvetli bir alettir, ürettiği şok gücü en sıkıntılı yıkım işlerinin bile üstesinden gelmesini sağlar. 50 joule şok kuvvetine, süratli ve kolay kalem değiştirebilme özelliğine haiz olan bu aygıt, kullanıcı rahatlığı için yumuşak D şeklinde bir kulpa haizdir. Bu yıkım çekicinin kompakt ve kolay yapısı, sınırı olan alanlara ulaşmasını sağlar. Bu kuvvetli yıkım çekici, orta ve ağır hizmet uygulamaları için kullanılır. Bu modelin avantajlarından biri de öteki rakip markalara nazaran uygun fiyatıdır.

sümüklü böcek afişi

Bosch GSH 16-28 yıkım çekici, piyasadaki en ustalaşmış seçeneklerden biridir. Sağlam ve sağlam bir yapıya haizdir, bu model ömrünün uzamasına destek sağlar. Birçok proje için dikey bir yıkım çekici kullanabilirsiniz. Bu modelin yapımında, ürünün ömrünü uzatan ve bununla beraber emek harcama esnasında ekip titreşimlerini azaltan yüksek kaliteli malzemeler kullanılmıştır. Bu yıkım çekicinin 1750W motoru, 41 Joule’luk yıkım kuvveti ve 1300 BPM’lik hızı, her türlü yüzeyi yıkmayı mümkün kılar. Bu aygıt, kullananların aleti daha kolay hareket ettirebilmesi için aleti taşımak ve saklamak için tekerlekli bir çantaya haizdir.

Uygun fiyatlı bir kırıcı arıyorsanız Arva 16kg Yıkım Çekici Model 5253 sizin için uygun bir seçim olabilir. Bu alet, 60 joule darbe kuvvetine ve dakikada 1900 darbe hızına haiz 1700 watt’lık bir motora haizdir. Arva 5253 kırıcı, aletin taşınması ve saklanması için hususi bir çanta ile beraber verilir.

En iyi yıkım çekici markası

yıkım çekici

5 kilo’dan 40 kilo’ın üstündeki ağırlığa haiz kırıcılar değişik markalar tarafınca üretilmektedir. Yıkım çekiçleri, Shepakh, Bosch, Ronix, Crown, Samprax, DCA, Areva, Zimberg, Hilti, DeWalt ve ötekiler benzer biçimde yıkım çekiçlerinin üretiminde etkinlik göstermektedir. Bir yıkım çekici almayı düşünüyorsanız, güvenilir bir marka seçerek ve kırıcının gücüne, aletin dakikadaki darbe sayısına, üretilen darbe enerjisine, aletin öteki teknik özelliklerine nazaran en iyi seçeneği seçin. ve bütçeniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Picor nedir?

Pikur, bir yıkım çekicinin başka bir adıdır. Bu alet ek olarak beton çekici, elektrikli çekiç ve Hilti olarak da bilinir.

En iyi yıkım çekici nedir?

Motorun gücü ve hızına, kalemin boyutuna, telin uzunluğuna, kullanım kolaylığına ve çeşitli özelliklerine nazaran en iyi elektrikli çekiç modeli seçilmelidir.Source bağlantı