Çeşitli makine malzemeleri türleri için kapsamlı ve eksiksiz Unolite Paste kılavuzu


Unilite, çoğunuzun zanaat ve hobi projelerinde kullanılan ürünleri ve malzemeleri yalıtmanın ve sarmanın bir yolu olarak bilmiş olduğu yumuşak, hafifçe bir malzemedir. Unolite ile uğraşıyorsanız, ilk olarak bu malzemeyi yapıştırmak için kullanılan yapıştırıcılara aşina olmalısınız. Aşağıda, bu problemi adım adım ele aldık.


Göz önünde bulundurmanız ihtiyaç duyulan ilk şey, Unolit’e yapıştırmak istediğiniz araç-gereç türü için doğru yapıştırıcıyı seçmektir. Aşağıda değişik malzemeleri yapıştırmak için uygun yapıştırıcıyı tanıtıyoruz:

  • Kağıt ve kumaş: Üniversal yapıştırıcı, sprey yapıştırıcı ve sıcak yapıştırıcı
  • odun: Poliüretan yapıştırıcı, termoplastik yapıştırıcı ve çimento ile temas eden endüstriyel yapıştırıcı
  • Metal: Epoksi macun, termal yapıştırıcı
  • bardak: Epoksi, oldukça amaçlı yapıştırıcı ve yapıştırıcı sprey
  • Unolith: Fazlaca amaçlı yapıştırıcı, sprey yapıştırıcı ve endüstriyel kontak siman

Doğru yapıştırıcıyı seçin

Unolith iplik

Kolay ve ev yapımı el işleri için beyaz tutkal benzer biçimde düzgüsel yapıştırıcılar kullanın. Bu yapıştırıcı, Unolite’i karton ve ahşaba yapıştırmak için uygundur ve minik ev projeleri için en ucuz yöntemdir.

Beyaz tutkal, pahalı yapıştırıcılar kadar dayanıklı ve kuvvetli değildir ve bu yüzden monoblok uçaklar benzer biçimde oyuncakların yapımında uygun değildir.

Unolith iplik

Hususi bir künt yapıştırıcı kullanın. Unilite yapıştırıcı satın almadan ilkin etiketi denetim ettiğinizden güvenli olun. Bazı monofilament yapıştırıcılar yalnızca monofilament yapıştırma için kullanılır; Sadece bazıları Unolith’i öteki yüzeylere yapıştırmak için de kullanılır.

Unolith iplik

Yapışkan sprey kullanın. Unolith’i yapıştırmanın en kolay ve süratli yollarından biri aerosol yapıştırıcı kullanmaktır. Bu yapıştırıcı bununla birlikte köpüğün metal, plastik, kağıt, karton ve ahşap benzer biçimde malzemelere yapıştırılması için de uygundur. Sprey yapıştırıcıyı ilkin istenen yüzeyin minik bir bölümünde kontrol edin. Bundan dolayı bu yapıştırıcılar onu eritebilir.

Unolith iplik

Sıcak tutkal kullanın. Unolite’yi kağıt, karton ve ahşap benzer biçimde öteki yüzeylere yapıştırmak için yaygın tutkal tabancaları kullanılabilir. Sıcak tutkal, malzemenin erimesine niçin olabileceğinden oldukça sıcak olmamalıdır. Bu yüzden, tutkal tabancası ne kadar soğuksa o denli iyidir. Unolite on fire, sağlığınıza zararı dokunan olan stiren ve benzen benzer biçimde zehirli kimyasallar ihtiva eder.

Termoplastik yapıştırıcılar, yüksek hassasiyetlerinden dolayı yekpare küreler benzer biçimde minik yekpare nesnelerin yapıştırılması için uygundur.

Unolith iplik

Unolite dışındaki malzemeler (ahşap tutkalı, kumaş tutkalı vb.) için hususi yapıştırıcılar kullanmaktan kaçının. Bu yapıştırıcılar uygun olmamalarının yanı sıra erimelerine de niçin olabilir.

Unolith iplik

Plastik çözücüler içeren yapıştırıcılar kullanmayın. Bu yapıştırıcılar hafifçe ve zayıf olup, tek parçanın plastikleştirici içermesi sebebiyle bu yapıştırıcıların kullanılması erimelerine niçin olmaktadır. Aşağıdaki yapıştırıcıların kullanımı korozyona niçin olur:

Kauçuk yapıştırıcı, aseton ve alkol içeren kuvvetli, esnek bir yapıştırıcıdır. Aseton, her türlü plastiği çözen etkili bir maddedir; Bu yüzden Unolit için uygun bir seçim olması imkansız.

Unolit’i yapıştırmak için yapıştırıcı kullanma yöntemi

Yapıştırıcıyı uygulamadan ilkin, istenen yüzeyi bir kağıt mendil ile paklayın ve hazırlayın. Emek verme yüzeyi kirli ve tozluysa, yapıştırıcı pürüzlü yüzeylere iyi yapışmaz.

Emek verme yüzeyinde dikişler var ise yada düz değilse, yapışma gücü de azalır. Bu benzer biçimde durumlarda, ilkin istenen yüzeyi zımpara kağıdı ile düzeltmeniz gerekir.

Unolith iplik

Yüzeyi hazırladıktan sonrasında yapıştırıcıyı sürün. Yapıştırıcının oldukça kuvvetli olmasını istiyorsanız, tüm yüzeye ince bir yapıştırıcı tabakası uygulayın; Sadece direnç seviyesi mühim değilse, granül yada sıra halinde yapıştırıcı kullanın.

Birim parça boyutu oldukça büyük ise; Yüzeyin hiçbir yerinin tutkalsız kalmaması ve tutkalın bazı bölümlerinin öbürlerinden ilkin kurumaması için tutkalı yüzeye dökün ve bir fırça ile tüm parçalara uygulayın.

Isı tutkalı kullanıyorsanız, emek verme hızınızın yüksek olması gerekir; Bundan dolayı sıcak tutkal acele kurur.

İki özensiz topu birbirine yapıştırmak için bir kürdan kullanın. Topun yüzeyi pürüzsüz olmadığından ve üst üste binmediğinden, onu yapıştırmak için bir kürdan kullanmak en iyisidir.

Unolith iplik

Yapıştırıcıyı kullandıktan sonrasında iki Unolit parçasını birbirine yapıştırın. Yapıştırıcı acele kurumuş olduğu için Unolit parçalarını hızlıca yerleştirmeniz gerekiyor. Daha çok güç için bağlantı parçalarının çevresine birazcık yapıştırıcı da sürebilirsiniz.

Yapıştırıcıyı kurumaya bırakın. Yapıştırıcının kuruması için ihtiyaç duyulan süre, ünitenin boyutuna ve kullandığınız yapıştırıcının türü ve miktarına bağlıdır. Kuruma süresi süresince Unolit yapıştırıcısını hareket ettirmeyin ve gerekirse durağan(durgun) tutmak için kitap yada başka bir nesne kullanın.

Unolith’te kullanılan yapıştırıcılar yüksek mukavemete haizdir ve kuruduktan sonrasında ayrılmazlar. Sadece Unolite, yapıştırıcı kuruduktan sonrasında bile yüksek bakım gerektiren zayıf ve kırılgan bir malzemedir.

Sazokar çevrimiçi mağazası, bir tür yapıştırıcı koleksiyonu topladı. Sitede bulunan yapıştırıcı türlerinin sıralaması şunları ihtiva eder: granül yapıştırıcılar, silikon yapıştırıcı, termal yapıştırıcı, ahşap yapıştırıcı, vakumlu yapıştırıcı, ev tipi yapıştırıcılar, koli bandı, damla yapıştırıcı, 123 yapıştırıcı ve çift taraflı yapıştırıcı. Bu ürünleri online olarak satın almak için Sazokar internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.Source bağlantı