Çerçeve sanatı için 4 değişik ödeme şekli ve iyi mi yapılacağı


Herhangi bir marangoz yada sanatçının yapabileceği keyifli sanat eserlerinden biri, çeşitli kanvas çerçeveler yapmaktır. Bir fotoğraf yapmanın son aşaması, birazcık karmaşık olan ve fazlaca fazla duyarlılık ve el becerisi gerektiren sonuçlandırma aşamasıdır. Arkasından, emek harcama yüzeyleri için değişik ödeme şekilleri hakkında informasyon edinin.

geleneksel ödeme

ilk yol

Bir fotoğraf çerçevesini bitirmenin en süratli yolu onu boyamaktır. Piyasadaki renk çeşitliliği fazlaca farklıdır ve en basiti akrilik boyadır.

Tuval için çerçevenin boyanması ve bitirilmesi ile ilgili ana kaide yüzey hazırlığıdır. Çerçeve ahşabının yüzeyi muntazam ve muntazam değilse netice fazlaca tatminkar olmayacaktır.

İlk adımda, ilkin lastiğin yüzeyini zımparalayın ve bir dolgu ile zımparalayarak giderilemeyen budak, çatlak, delik ve kırık şeklinde kusurları doldurun. Harç kuruduktan sonrasında emek harcama yüzeyini yeniden zımparalayın.

Bu adım tamamen isteğe bağlıdır, sadece şiddetle tavsiye edilir: yüzeye bir bıçak kullanarak bir kat patina sıva uygulayın ve kurumasını bekleyin.

tavsiye: Asla ucuz yağ yamaları kullanmayın.

Çerçeveyi boyamadan ilkin tozunu bir bezle temizlemeyi ihmal etmeyin. Gliseroftalat boyalar, tuvaller için iyi bir seçimdir; Fakat zaman içinde petrol solventi içermediği ve kokusuz olduğundan akrilik boya yerini almıştır.

İlk kat boyayı uygulayın ve 24 saat kurumaya bırakın. Arkasından yüzeyini zımparalayın ve ikinci katı uygulayın. Kullandıktan sonrasında fırçayı ve aletleri temizlemeyi ihmal etmeyin.

ikinci yol

Sanat tablosunun çerçevesi ham ağaçtan yapıldığında, boya kuruduktan, pürüzsüz hale geldikten ve ahşabın yüzeyini 000 bulaşık teli ile düzleştirdikten sonrasında bir kat LUXENS vernik (beyaz su bazlı astar) uygulayın ve bir kat ile astarlayın. alkol verniği. Son adımda, bir kat vernik uygulayın.

Eski bir görünüm yaratın

Artboard'u itin

ilk yol

İlk olarak, ahşap yüzeyi açık bir renge boyayın. Renk tabakası tamamen kuruduktan sonrasında minik bir peçeteyi koyu renge batırın. Fuları çerçevenin dışından içe doğru çektiğinizde çerçevenin kenarları ve köşeleri koyulaşacaktır.

Artboard'u itin

ikinci yol

İlk olarak, boyama çerçevesinin yüzeyine bir kat kırmızı boya uygulayın. İlk kat kuruduktan sonrasında ikinci kat gri boya uygulayın. Boya katmanlarının tamamen kurumasını bekleyin. Arkasından çerçevenin köşelerini ve kenarlarını zımpara kağıdı ile zımparalayarak alttaki kırmızı rengi ortaya çıkarın. Parlatılmış renkleri eski haline getirmek için, bir kat mum uygulayın ve son olarak bir tel ped ile üzerini çizin.

kırık tasarım

Artboard'u itin

ilk yol

Sanat resimlerinin çerçevesi de bir çatlakla boyanabilir. Bunun için ahşabın yüzeyine ilkin bir kat crack cila sürülmeli ve bir kat crack jel uygulandıktan sonrasında ikinci kat crack cila uygulanmalıdır.

Çatlak bir tasarım elde etmenin başka bir yolu da gliserinli boya kullanmaktır. Boya tabakasının birazcık kurumasını bekleyin. Arkasından bir akrilik boya tabakası uygulayın. Boyanın çatlaması katların kalınlığına bağlıdır ve katlar kuruduktan sonrasında üstüne ince bir kat mobilya cilası sürerseniz çatlak deseni oluşur.

ikinci yol

Çatlak tasarımı kraft kağıt tutkalı kullanılarak da yapılabilir. Kraft kağıt tutkalını 3-5 santimetre’lik parçalar halinde kati ve tahta çerçevenin yüzeyine, ahşabın tüm yüzeyi tutkalla kaplanacak şekilde yapıştırın. Arkasından ahşaba bir altın mum tabakasıyla metalik bir görünüm verin ve son olarak renksiz bir mum tabakası kullanın.

Artboard'u itin

Resmin çerçevesini balmumu ile bitirmek

Çerçeveyi mumla bitirdiğinizde, onu tüm iç mekanlarınıza uydurabilirsiniz. Bu fazlaca rahat ve bir tek bir kat boyaya ve bir kat renksiz mobilya cilasına ihtiyacınız var.

İlk olarak, istenen saydam rengi ve tercihen alkol renklerini seçin; Şu sebeple ağaç liflerinin yüksekliğinin düşmesine niçin olur. Boyayı hususi bir fırça yada bezle ahşabın damar yönünde uygulayın.

Boya kuruduktan sonrasında ahşabın yüzeyine bir kat hususi mobilya cilası sürün ve kurumasını bekleyin. Arkasından ahşabın yüzeyini damar yönünde bulaşık deterjanı ile zımparalayın. Bu, ahşabın yüzeyini daha parlak hale getirecektir. Arkasından ikinci katı uygulayın ve yeniden zımparalayın. İşin yönlerine daha çok odaklanın.

Sonunda, işi daha parlak hale getirmek için yün bir peçete ile bir kat balmumu uygulayın.Source bağlantı