Camı çeşitli yüzeylere yapıştırmak için en iyi yapıştırıcı


Cam yapıştırmak için en iyi yapıştırıcı

Cam kırılması, en dikkatli insanların bile karşılaşacağı düzgüsel bir vakadır. Çeşitli parçaları kolayca onarım edebilen kırık camları yapıştırmak için çeşitli yapıştırıcılar vardır. Daha iyi performans için yapıştırıcı, uygulama tipine, cam tipine vb. bakılırsa seçilmelidir ki en iyi performansı göstersin. Cam tutkalı çeşitleri ve kullanım alanları hakkında data almak için bizimle kalınca.

cam tutkalı çeşitleri

Damlalık, epoksi ve silikon yapıştırıcılar piyasadaki en iyi cam yapıştırıcı türleri arasındadır. Damla yapıştırıcı, basınca yada suya ve neme maruz kalmayan her türlü kırık camın yapıştırılması için idealken, epoksi yada silikon yapıştırıcı büyük endüstriyel işler için uygundur; Bu sebeple bu yapıştırıcılar su geçirmezdir ve hava nemine karşı direnci yüksektir.

en iyi cam yapıştırıcısı

damla bandı

Damla yapıştırıcı olarak bildiğiniz siyanoakrilat yapıştırıcı her türlü camın yapıştırılması için uygundur. Akrilik reçineden meydana getirilen bu yapıştırıcı, kırılmaları onarmak ve gözenekleri doldurmak için idealdir. Bu yapıştırıcı, sudaki hidroksil iyonu ile temas ettiğinde anyonik polimerizasyon ile kimyasal bir bağ oluşturur. Başka bir deyişle, damla tutkalın yapışması için suya ihtiyacı vardır. Her yüzeyde havada bir miktar rutubet olduğundan, damlayan yapıştırıcı değişik yüzeyleri birbirine yapıştırabilir.

tutkal satın al

epoksi

Epoksi, reçine ve kürleme maddesi olmak suretiyle iki kısımdan hazırlanmış olur ve bu iki malzemenin beraber reaksiyona girmesiyle sertleşme işlemi gerçekleşir. Epoksi, devasa yükseklikte düzeyde termal ve kimyasal dirence ve muhteşem yapışma gücüne haizdir; Bu yüzden, endüstriyel işler için mevcut en iyi yapıştırıcılardan biridir. Epoksi, plastikten metale en iyi yapıştırıcı olarak kabul edilebilir; Pişirme esnasında sert ve kalıcı bir bağ oluşturur ve metal, seramik, kauçuk ve ahşabı yapıştırmak için idealdir. Bu yapıştırıcının kimyasal ve çevresel direnci mükemmeldir. Boş alanları kolayca doldurur ve sert kimyasallara karşı sızdırmazlık özelliği sağlar. Bu araç-gereç perçin ve kaynak için iyi bir alternatiftir.

en iyi cam yapıştırıcısı

silikon

Bu ürün yüksek ve düşük sıcaklıklarda kullanılabilen bir yapıştırıcıdır. Silikon yapıştırıcı, yüksek dirençli hususi bir kimyasal yapıya haizdir. Bu ürün bununla birlikte akvaryum yapıştırıcısı olarak da bilinir ve sızdırmazlık için kullanılır ve neme, su penetrasyonuna, yüksek ve düşük sıcaklıklara dayanıklıdır; Bu yüzden bina camlarının, fayans derzlerinin, lavabo ve lavaboların montajında, banyo boşluklarının, taş, cam, plastik, metal yüzeyler ve benzeri nesnelerin sızdırmazlığında kullanılır.

Yapıştırıcı seçerken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan noktalar

en iyi cam yapıştırıcısı

Uygun kırık cam tutkalı seçiminden sonrasında kuruma süresi, bağlantının sağlamlığı, su ve ısı direnci şeklinde hususlara dikkat edilmelidir.

İç yada dış mekan kullanımı

Camın iç mekanda mı yoksa dış mekanda mı onarım edilmesi icap ettiğinin bilinmesi yapıştırıcı çeşidi seçimini etkileyen mühim bir faktördür. Dış mekan camını yapıştırmak için kullandığınız yapıştırıcı su geçirmez, ısı değişimlerine ve güneş ışığına dayanıklı olmalıdır.

Bir çok güz yapıştırıcı iç mekanda kullanım için uygundur, sadece dış mekan kullanımı için hava koşullarına dayanıklı bir güz yapıştırıcı türü kullanılır. Silikon ve epoksi yapıştırıcı neme ve ısıya dayanıklıdır ve dış ortamlarda kullanım için idealdir.

kuruma zamanı

Değişik yapıştırıcıların kuruma süresi farklıdır; Bazıları birkaç saat içinde, ötekiler ise kuruması için birkaç güne gerekseme duyar. Damla yapıştırıcı acele kurur, sadece epoksinin kuruması yedi gün sürer. Silikon yapıştırıcının kuruma hızı, yapıştırıcının kalınlığına bağlıdır; Kalınlığına bağlı olarak 24 saatten birkaç güne kadar sürebilir.

Su geçirmez

Bazı yapıştırıcı türleri su geçirmezdir ve bazıları su geçirmezdir. Düşen yapıştırıcı su geçirmezdir sadece su geçirmez değildir. Türüne bağlı olarak değişik epoksi türleri vardır ve gücü ve su geçirmezliği de değişmiş olur. Cam neme ve suya maruz kalmışsa, su geçirmez bir epoksi kullandığınızdan güvenli olun. Silikon yapıştırıcı tamamen su geçirmezdir, bundan dolayı banyoları, pencereleri, mutfakları yada tavanları kapatmak için idealdir.

ısı direnci

Cam güneş ışığına maruz kaldığında oldukca ısınır. Isı, yapıştırıcının gevşemesine niçin olabilir; Bu yüzden bazı durumlarda camdaki yapıştırıcıyı çıkarmak için saç kurutma makinesinin ısısını kullanırlar. Bu yüzden yapıştırıcı seçerken bu noktaya dikkat etmelisiniz.

Cam onarım ipuçları

en iyi cam yapıştırıcısı

Cam tutkalı seçerken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan ilk şey camın kullanımı ve iyi mi kullanılacağıdır. İç mekanlarda kullanılan camların tamiri, dış mekanlarda su ve ısıya maruz kalan camlara bakılırsa oldukca daha kolaydır. Açık havaya maruz kalan camların tamiri için silikon yada epoksi yapıştırıcı uygundur.

Değişik türdeki yapıştırıcıları kurutmak için ihtiyaç duyulan süre değişim gösterir; Bu yüzden ürün üstündeki etiketi ve üstündeki talimatları dikkatlice okumalısınız.

Yapıştırıcının etkili performansı için aşağıdaki noktaları ihmal etmeyin:

  • Çalışmaya başlamadan ilkin cam tamiri yapılacak bölgeyi iyi bir halde hazırlamalı ve ürün üstündeki kullanma emirini okumalısınız.
  • Cama yapıştırıcı uygulamak istediğiniz alet ve takıları paklayın; Bu sebeple tutkal kafasındaki yada öteki aksesuarlardaki kuru tutkal emek harcama sonucunu etkileyebilir.
  • Oldukça fazla yapıştırıcı kullanmaktan kaçının. Bu sebeple camın bulanıklaşmasına niçin olabilir.

İpucu: Tutkalla çalışırken ellerinize yada öteki ekipmanlara dökmemeye dikkat edin. Değişik yapıştırıcı türlerinin iyi mi çıkarılacağı hakkında daha çok data için aşağıdaki makaleyi okuyun.

en iyi cam yapıştırıcısı

Sazokar çevrimiçi mağazası, bir tür yapıştırıcı koleksiyonu topladı. Internet sayfasında bulunan yapıştırıcıların sıralaması şunları ihtiva eder: granül yapıştırıcılar, silikon yapıştırıcı, termal yapıştırıcı, ahşap yapıştırıcı, vakumlu yapıştırıcı ve ev tipi yapıştırıcılar, koli bandı, damla yapıştırıcı, 123 yapıştırıcı ve çift taraflı yapıştırıcı. Bu ürünleri online olarak satın almak için Sazokar internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Camı ahşaba yapıştırmak için en iyi yapıştırıcı nedir?

çift ​​​​yapıştırıcı

Camı metale yapıştırmak için en iyi yapıştırıcı nedir?

Lazer yapıştırıcı, cam ve metalin yapıştırılması için oldukca uygundur. Bu yapıştırıcı şeffaftır, kokusuzdur ve UV ile kurur. Bu yapıştırıcı kuruduktan sonrasında suya, ışığa ve ısıya dayanıklı hale gelir. Metal tabanı cama yapıştırmak için bu yapıştırıcıyı kullanabilirsiniz.

Camı cama yapıştırmak için en iyi yapıştırıcı hangisidir?

Epoksi, pullanan yapıştırıcı ve silikon yapıştırıcı cam yapıştırmak için idealdir. Dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan tek şey, tutkalı işin türüne bakılırsa seçmeniz gerektiğidir.

Saydam cam tutkalı nedir?

Yapıştırıcılar kuruduktan sonrasında değişik görünürler sadece bir çok şahıs camın berrak görünümünden dolayı renksiz cam yapıştırıcısı kullanmayı tercih eder. Kuruduktan sonrasında tutkalın rengi paketin üstüne yazılır.

Gorilla Glue camı yapıştırmak için kullanılabilir mi?

Değişik goril sakızı türleri vardır. Camı yapıştırmak için su geçirmez Gorilla Glass yapıştırıcı kullanmanız gerekir.Source bağlantı