burun iyi mi çizilir


Bu gönderi bağlı müessese linkleri içerebilir. Onlar vesilesiyle meydana getirilen satın alımlardan size hiç bir ek ücret ödemeden ufak bir komisyon alabiliriz.

Bir yüz çizmek, herhangi bir sanatçı için sıkıntılı bir iştir ve burun çizimleri, dikkate katılması ihtiyaç duyulan bilhassa sıkıntılı bir faktördür! Ne kadar zor görünürse görünsün, yüzün orantılarını doğru bir halde elde etmek oldukça önemlidir! Bu burun çizimi eğitiminde, bir kadının burnunun doğru oranını ve boyutunu elde etmek için kullanılan yönteme bakacağız. Işıklandırma ve gölgelerin iyi mi çalıştığını ve açılı olarak realist bir burnun iyi mi çizileceğini keşfedeceğiz. Burun çizmek zor olsa gerek, fakat her neyse ki iyi mi yapılacağını öğrenmek için doğru yere geldiniz! Kağıt ya da tuval üstüne realist bir yüz kurmayı öğrenerek bu dersi tamamlamalısınız.

Burnu çizmeye başlamadan ilkin

Masanızda kolay bir pozisyon alın, çizim araçlarınızı hazırlayın ve burun iyi mi çizilir dersimize hazırlanmaya başlayın! İhtiyacınız olan her şeyle iyi hazırlandığınızdan güvenli olun: çizim kağıdı, boya kalemleri, silgi, çizelge ve tükenmez kalem. Bu ders için, görsel bir referans olarak kullanabilmek için kaynak görselinizin yazdırılmasını isteyebilirsiniz. Alternatif olarak, daha ince ayrıntıları incelemek için yakınlaştırma seçeneğini kullanabilmek için bir iPad ya da tablet kullanabilirsiniz.

gerçekçi burun

Burun çizmek için adım adım klavuz

Sağlanan kaynak görüntüyü incelemek için bir dakikanızı ayırın. Yüz hatlarını ve burunları çizmek, orantı, fer ve gölge sanatında ustalaştığınızda o kadar da oldukça kolay! Herhangi bir çizim ya da boyama, reel, 3d ve realist bir taslak kurmak için bu temellere dayanır. Bunu yapmanın en iyi yolu, ışığın cilt yüzeyinde iyi mi reaksiyon verdiğini hayal etmektir.

gerçekçi burun çizimi

Bir açıdan burun çizmeyi öğrenin

Rehberimizin bu bölümünde, bir burnu bir açıdan iyi mi çizeceğinizi öğreneceksiniz. Bu manzara, burun çiziminin mühim bir parçasıdır ve burun deliklerinin kıvrımlarını ve burun şeklinin muhtelif ayırt edici özelliklerini ihtiva eder. Hafif eğimli taraftan manzara, çizmesi zor benzer biçimde gözüken sadece bizim çizimimizle yapması basit olan fer ve gölgeyi yakalar – talimatları izleyin, oldukça daha basit olmalı! Herhangi bir çizimde olduğu benzer biçimde, ilkin temel çizgilerini oluşturmalısınız. Doğru oranları ayarlamak için bir çizelge kullanmayı ihmal etmeyin.

Şimdi başlamış olalım ve burun çizimimizin birinci adımına başlamış olalım!

Adım 1: Burun çiziminizin ızgara çizgilerini ölçün ve oluşturun

Burun çiziminde ilk adımı başlatmak için yumuşak bir kalem seçmeli ve bir çizelge kullanarak yan tarafınızın ortasından dikey bir çizgi çekmelisiniz. Arkasından, dikey çizginin altından yatay bir çizgi çizin. Ters bir haç benzer biçimde görünmelidir. Bunlar, burun çiziminiz için doğru oranları oluşturmanıza destek olacak temel çizgilerinizdir.

burun çizimi 01

Adım 2: Burnunuzun ana hatlarını kalemle çizin

Burun deliklerini dikey çizgide çizmeye başlarken yumuşak kaleminizi kullanmaya devam edin. Hem sol bununla birlikte sağ burun delikleri hizalanmalıdır. Burun çiziminiz için kenarlık olarak dikey çizgiyi kullanın. Kaynak ya da referans görüntünüzde görebileceğiniz benzer biçimde, sol burun deliği birazcık belirsizdir, sadece burun delikleri aynı hizada kalır.

burun çizimi 02

Burun şeklini oluşturdular ve burnun her iki yanındaki burun deliklerini belirlediler. Ondan sonra, derinin üst dudağın üstünde içbükey olduğu burnun altındaki alanı düşünmeniz icap eder. Derinlik kurmak için çiziminizin bu bölümü birazcık gölgelendirilmelidir. Bunu dahil etmek önemlidir, aksi takdirde burun taslağınız birazcık garip ve yalan görünebilir.

burun çizimi 03

Burun şeklini çizmeye devam edin. Arkasından, köprü alanına daha çok tafsilat odaklayabilir ve burun ucunun etrafındaki çizgileri güçlendirebilirsiniz. Görüş açısı vermek için burnun altına hafifçe gölgeleme işaretleri de ekleyebilirsiniz. Bu mevzuya ondan sonra geri döneceğiz. Nazik gölgelendirmeyi tamamladığınızda, bir kalem alıp iç burun deliği bölgesini koyulaştırabilirsiniz.

3. Adım: Burun çiziminize gölge eklemek için kalemi kullanın

Burun çizimi dersinizin bu noktasında kalemden kaleme geçiş meydana getirmeye hazır olmalısınız. Bir tükenmez kalem kullanın ve burun deliklerinin çevresini gölgelemeye başlayın. Çabuk etmeyin ve ayrıntılara dikkat edin. Rehberlik için misal resminizi kullanmayı ihmal etmeyin! Artık burun çiziminizin burun delikleri birazcık gölgelendiğine bakılırsa, burnun altındaki alanda bir gölge yapmaya odaklanabilirsiniz. Yüzün bu ufak kısmına philtrum oluğu denir.

Bunu yapmak önemlidir bu sebeple burnunuzun iki boyutlu görünmesini istemezsiniz. Gerekirse, kaynak görüntüyü referans olarak kullanın.

burun çizimi 04

Kaleminizle burun deliklerinin etrafındaki koyu yerleri gölgelendirebilir ve aleni ve koyu bir balans kurmak için tabaka tabaka çizebilirsiniz. Odak noktası diyeceğiniz yer burası olduğu için, iç burun deliğinin en karanlık noktasından başlayın.

Gölgelendirme işlemine devam edin. Sol burun deliği, öznenin üstüne düşen gölge sebebiyle sağ burun deliğine bakılırsa daha koyu renklidir. Bunu burun köprüsüne kadar takip edin. Kendinizi kaybolmuş hissediyorsanız, burun çizimi için referans resminize başvurabilirsiniz.

burun çizmek 07

Burun çiziminiz geliştikçe gölgelerin iyi mi düştüğünü ve bunun görüntüyü iyi mi şekillendirdiğini farkına varacaksınız. Realist bir burun çizimi kurmak için ton varyasyonları oldukça önemlidir. Fer deposu sağ yandan yönlendirilir, gölgeleri doğru yere yerleştirebilmeniz için bu dikkate alınmalıdır. Burun köprüsüne düşen gölge çoğu zaman daha hafiftir. Burnun şeklini belirlemek için burun ucunun kenarını izleyin.

Ton farklılıklarını hesaba katabilir ve ışığın düşme şekline odaklanabilirseniz, bir burun ya da yüz özelliği çizmek kolaydır. Kaleminizle tarak eğrisinin üst bölümüne ve burun deliği bölgesine koyu çizgiler ilave ederek tarif oluşturabilirsiniz.

burun taslağı 12

Kaleminiz ile gölgelendirme işlemine tabaka tabaka devam edebilirsiniz. Hafifçe vuruşlar kurmak ve kalem gölgelemenin üstünden geçmek en iyisidir. Burnun ucuna geldiğinizde hafifçe bir kavis yapın ve burnun organik bir noktaya başlamış olacağı alanı koyulaştırın. Gölgelendirme işleminin, realist bir burun görüntüsüyle sonuçlanan bir şekle dönüştüğünü görmüş olacaksınız.

Herhangi bir yüz çiziminde anahtar, ışığın hangi açıyla düşmüş olduğu ve gölgenin iyi mi derinlik yarattığıdır. Bu temel kuralı izlerseniz, realist bir burun çizimi oluşturabilirsiniz. Resminizi tamamlamak için burnun alt kısmındaki gölgeyi rötuşlamalısınız.

Tarak üstündeki koyu renkli alanları çıkarmanız gerekirse, bu tarz şeyleri nazikçe silin.

Burun çizmek için ergonomik ipuçları

Bir burun çizmenin temel adımlarını kestirmek, mevzu yüz hatlarını çizmeye ulaştığında yapabileceğiniz en iyi seçim olabilir! Bu, en sıkıntılı konulardan biridir ve pek bir çok ilk seferinde doğru anlayamaz!

  • Temel hatları oluşturun bakışımlı bir yüz ve burun şekli yapmaya destek olmak için.
  • Fer kaynağının yönünü belirleyin bu sebeple bu, realist burun çiziminizin ton değişimini belirleyecektir.

burun taslağı 10

  • Elinizi eğimli bir konumda tutun, kalemle hafifçe baskı uygulayarak çizmeye başlayın. Bu oldukça yavaş, tabaka tabaka yapılmalıdır.
  • Kaynak görüntüyü klavuz olarak kullanın. Bu, bilhassa burun çizmeye yönelik ilk girişiminizse yararlıdır.
  • Yavaş ve istikrarlı bir halde! Realist bir burun çizimi kurmak için gölgelemenizi ve gölgelemenizi doğru yapmak için sabırlı olmanız icap eder!

Burun çizerken realist bir netice elde etmek için birkaç temel kurala uymalısınız. Dikkate katılması ihtiyaç duyulan en büyük unsur, fer ve gölgenin doğru açısıdır. Muntazam bir burun çizmek, çiziminizin genel yüz yapısının oranlarını belirleyecektir. Bu burun çizimi öğreticisinde, ebat ve gölgeleme eklemenin yanı sıra, burnunuzun ana hatlarını oluşturma ve planlamanın temellerini öğreneceksiniz.

sıkça Sorulan Sorular

Bir açıdan realist bir burun çizmenin en iyi yolu nelerdir?

Bir açıdan burun çizmenin en iyi yolu, yüze düşen ışığın iyi mi gölgeler oluşturduğunu ve bu gölgeleri burun çiziminizde iyi mi kullanacağınızı anlamaktır. Adım atmak için üst üste yatay bir çizgi ve dikey bir çizgi çizmeniz ve çapraz çizgilerin kenarlarından burun taslağınıza başlamanız icap eder. Bu noktadan itibaren kullanım gölgeleme teknikleri realist burun çiziminizi geliştirmek için.

Realist bir burun taslağı yapabilir miyim?

Herhangi bir çizim ya da fotoğraf yaparken, ışığın yüzeye iyi mi vurduğuna ve karşıt gölgelere odaklanmanız icap eder. Bu burun taslağı kılavuzunda, aleni ve koyu gölgeler arasındaki farkı ve bu gölgelerin bir burun çizmek için iyi mi derinlik ve orantı oluşturduğunu öğreneceksiniz.

Adam ve bayan burunları aynı biçimde mi çizilir?

Bayan ya da adam burun çizme arasındaki ayrım bakışımlı yapıdır. Bir kadının burnu çoğu zaman daha narin ve sivri iken, bir adamın burnu daha sağlam ve birazcık daha büyüktür. Her şey mevzuyla bağlantılıdır – hiç bir burun aynı değildir! Bu burun çizimi dersinde, bir karı burnunu referans noktası olarak kullanacaksınız.Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz