burun iyi mi çizilir


Bu gönderi bağlı kurum bağlantıları içerebilir. Onlar vasıtasıyla meydana getirilen satın alımlardan size hiçbir ek ücret ödemeden ufak bir komisyon alabiliriz.

Bir yüz çizmek, herhangi bir sanatçı için sıkıntılı bir iştir ve burun çizimleri, dikkate alınması ihtiyaç duyulan bilhassa sıkıntılı bir faktördür! Ne kadar zor görünürse görünsün, yüzün orantılarını doğru bir halde elde etmek oldukca önemlidir! Bu burun çizimi eğitiminde, bir kadının burnunun doğru oranını ve boyutunu elde etmek için kullanılan yönteme bakacağız. Işıklandırma ve gölgelerin iyi mi çalıştığını ve açılı olarak gerçekçi bir burnun iyi mi çizileceğini keşfedeceğiz. Burun çizmek zor olsa gerek, fakat her neyse ki iyi mi yapılacağını öğrenmek için doğru yere geldiniz! Kağıt yada tuval üstüne gerçekçi bir yüz oluşturmayı öğrenerek bu dersi tamamlamalısınız.

Burnu çizmeye başlamadan ilkin

Masanızda rahat bir pozisyon alın, çizim araçlarınızı hazırlayın ve burun iyi mi çizilir dersimize hazırlanmaya başlayın! İhtiyacınız olan her şeyle iyi hazırlandığınızdan güvenilir olun: çizim kağıdı, boya kalemleri, silgi, cetvel ve tükenmez kalem. Bu ders için, görsel bir referans olarak kullanabilmek için kaynak görselinizin yazdırılmasını isteyebilirsiniz. Alternatif olarak, daha ince ayrıntıları incelemek için yakınlaştırma seçeneğini kullanabilmek için bir iPad yada tablet kullanabilirsiniz.

gerçekçi burun

Burun çizmek için adım adım kılavuz

Sağlanan kaynak görüntüyü incelemek için bir dakikanızı ayırın. Yüz hatlarını ve burunları çizmek, orantı, ışık ve gölge sanatında ustalaştığınızda çok da fazla zor olmasa gerek! Herhangi bir çizim yada boyama, gerçek, üç boyutlu ve gerçekçi bir taslak oluşturmak için bu temellere dayanır. Bunu yapmanın en iyi yolu, ışığın cilt yüzeyinde iyi mi tepki verdiğini hayal etmektir.

gerçekçi burun çizimi

Bir açıdan burun çizmeyi öğrenin

Rehberimizin bu bölümünde, bir burnu bir açıdan iyi mi çizeceğinizi öğreneceksiniz. Bu görünüm, burun çiziminin mühim bir parçasıdır ve burun deliklerinin kıvrımlarını ve burun şeklinin çeşitli ayırt edici özelliklerini ihtiva eder. Hafifçe eğimli taraftan görünüm, çizmesi zor şeklinde görünen sadece bizim çizimimizle yapması kolay olan ışık ve gölgeyi yakalar – talimatları izleyin, oldukca daha kolay olmalı! Herhangi bir çizimde olduğu şeklinde, ilkin temel çizgilerini oluşturmalısınız. Doğru oranları ayarlamak için bir cetvel kullanmayı ihmal etmeyin.

Şimdi başlamış olalım ve burun çizimimizin birinci adımına başlamış olalım!

Adım 1: Burun çiziminizin ızgara çizgilerini ölçün ve oluşturun

Burun çiziminde ilk adımı başlatmak için yumuşak bir kalem seçmeli ve bir cetvel kullanarak yan tarafınızın ortasından dikey bir çizgi çekmelisiniz. Arkasından, dikey çizginin altından yatay bir çizgi çizin. Ters bir haç şeklinde görünmelidir. Bunlar, burun çiziminiz için doğru oranları oluşturmanıza destek olacak temel çizgilerinizdir.

burun çizimi 01

Adım 2: Burnunuzun ana hatlarını kalemle çizin

Burun deliklerini dikey çizgide çizmeye başlarken yumuşak kaleminizi kullanmaya devam edin. Hem sol hem de sağ burun delikleri hizalanmalıdır. Burun çiziminiz için kenarlık olarak dikey çizgiyi kullanın. Kaynak yada referans görüntünüzde görebileceğiniz şeklinde, sol burun deliği birazcık belirsizdir, sadece burun delikleri aynı hizada kalır.

burun çizimi 02

Burun şeklini oluşturdular ve burnun her iki tarafındaki burun deliklerini belirlediler. Sonrasında, derinin üst dudağın üstünde içbükey olduğu burnun altındaki alanı düşünmeniz gerekir. Derinlik oluşturmak için çiziminizin bu kısmı birazcık gölgelendirilmelidir. Bunu dahil etmek önemlidir, aksi takdirde burun taslağınız birazcık garip ve gerçek dışı görünebilir.

burun çizimi 03

Burun şeklini çizmeye devam edin. Arkasından, köprü alanına daha çok detay odaklayabilir ve burun ucunun etrafındaki çizgileri güçlendirebilirsiniz. Perspektif vermek için burnun altına hafifçe gölgeleme işaretleri de ekleyebilirsiniz. Bu mevzuya ondan sonra geri döneceğiz. Nazik gölgelendirmeyi tamamladığınızda, bir kalem alıp iç burun deliği bölgesini koyulaştırabilirsiniz.

3. Adım: Burun çiziminize gölge eklemek için kalemi kullanın

Burun çizimi dersinizin bu noktasında kalemden kaleme geçiş hayata geçirmeye hazır olmalısınız. Bir tükenmez kalem kullanın ve burun deliklerinin çevresini gölgelemeye başlayın. Acil etmeyin ve ayrıntılara dikkat edin. Rehberlik için örnek resminizi kullanmayı ihmal etmeyin! Artık burun çiziminizin burun delikleri birazcık gölgelendiğine nazaran, burnun altındaki alanda bir gölge yapmaya odaklanabilirsiniz. Yüzün bu ufak kısmına philtrum oluğu denir.

Bunu yapmak önemlidir şu sebeple burnunuzun iki boyutlu görünmesini istemezsiniz. Gerekirse, kaynak görüntüyü referans olarak kullanın.

burun çizimi 04

Kaleminizle burun deliklerinin etrafındaki koyu bölgeleri gölgelendirebilir ve açık ve koyu bir denge oluşturmak için katman katman çizebilirsiniz. Odak noktası diyeceğiniz yer burası olduğundan, iç burun deliğinin en karanlık noktasından başlayın.

Gölgelendirme işlemine devam edin. Sol burun deliği, öznenin üstüne düşen gölge sebebiyle sağ burun deliğine nazaran daha koyu renklidir. Bunu burun köprüsüne kadar takip edin. Kendinizi kaybolmuş hissediyorsanız, burun çizimi için referans resminize başvurabilirsiniz.

burun çizmek 07

Burun çiziminiz geliştikçe gölgelerin iyi mi düştüğünü ve bunun görüntüyü iyi mi şekillendirdiğini farkına varacaksınız. Gerçekçi bir burun çizimi oluşturmak için ton varyasyonları oldukca önemlidir. Işık deposu sağ taraftan yönlendirilir, gölgeleri doğru yere yerleştirebilmeniz için bu dikkate alınmalıdır. Burun köprüsüne düşen gölge çoğu zaman daha hafiftir. Burnun şeklini belirlemek için burun ucunun kenarını izleyin.

Ton farklılıklarını hesaba katabilir ve ışığın düşme şekline odaklanabilirseniz, bir burun yada yüz özelliği çizmek kolaydır. Kaleminizle tarak eğrisinin üst kısmına ve burun deliği bölgesine koyu çizgiler ilave ederek tarif oluşturabilirsiniz.

burun taslağı 12

Kaleminiz ile gölgelendirme işlemine katman katman devam edebilirsiniz. Hafifçe vuruşlar oluşturmak ve kalem gölgelemenin üstünden geçmek en iyisidir. Burnun ucuna geldiğinizde hafifçe bir kavis yapın ve burnun naturel bir noktaya başlamış olacağı alanı koyulaştırın. Gölgelendirme işleminin, gerçekçi bir burun görüntüsüyle sonuçlanan bir şekle dönüştüğünü görmüş olacaksınız.

Herhangi bir yüz çiziminde anahtar, ışığın hangi açıyla düşmüş olduğu ve gölgenin iyi mi derinlik yarattığıdır. Bu temel kuralı izlerseniz, gerçekçi bir burun çizimi oluşturabilirsiniz. Resminizi tamamlamak için burnun alt kısmındaki gölgeyi rötuşlamalısınız.

Tarak üstündeki koyu renkli alanları çıkarmanız gerekirse, bu tarz şeyleri nazikçe silin.

Burun çizmek için ergonomik ipuçları

Bir burun çizmenin temel adımlarını idrak etmek, mevzu yüz hatlarını çizmeye vardığında yapabileceğiniz en iyi seçim olabilir! Bu, en sıkıntılı konulardan biridir ve pek bir çok ilk seferinde doğru anlayamaz!

  • Temel hatları oluşturun bakışımlı bir yüz ve burun şekli yapmaya destek olmak için.
  • Işık kaynağının yönünü belirleyin şu sebeple bu, gerçekçi burun çiziminizin ton değişimini belirleyecektir.

burun taslağı 10

  • Elinizi eğimli bir konumda tutun, kalemle hafifçe baskı uygulayarak çizmeye başlayın. Bu oldukca yavaş, katman katman yapılmalıdır.
  • Kaynak görüntüyü kılavuz olarak kullanın. Bu, bilhassa burun çizmeye yönelik ilk girişiminizse yararlıdır.
  • Yavaş ve istikrarlı bir halde! Gerçekçi bir burun çizimi oluşturmak için gölgelemenizi ve gölgelemenizi doğru yapmak için sabırlı olmanız gerekir!

Burun çizerken gerçekçi bir netice elde etmek için birkaç temel kurala uymalısınız. Dikkate alınması ihtiyaç duyulan en büyük unsur, ışık ve gölgenin doğru açısıdır. Muntazam bir burun çizmek, çiziminizin genel yüz yapısının oranlarını belirleyecektir. Bu burun çizimi öğreticisinde, boyut ve gölgeleme eklemenin yanı sıra, burnunuzun ana hatlarını oluşturma ve planlamanın temellerini öğreneceksiniz.

sıkça Sorulan Sorular

Bir açıdan gerçekçi bir burun çizmenin en iyi yolu nedir?

Bir açıdan burun çizmenin en iyi yolu, yüze düşen ışığın iyi mi gölgeler oluşturduğunu ve bu gölgeleri burun çiziminizde iyi mi kullanacağınızı anlamaktır. Adım atmak için üst üste yatay bir çizgi ve dikey bir çizgi çizmeniz ve çapraz çizgilerin kenarlarından burun taslağınıza başlamanız gerekir. Bu noktadan itibaren kullanım gölgeleme teknikleri gerçekçi burun çiziminizi geliştirmek için.

Gerçekçi bir burun taslağı yapabilir miyim?

Herhangi bir çizim yada fotoğraf yaparken, ışığın yüzeye iyi mi vurduğuna ve karşıt gölgelere odaklanmanız gerekir. Bu burun taslağı kılavuzunda, açık ve koyu gölgeler arasındaki farkı ve bu gölgelerin bir burun çizmek için iyi mi derinlik ve orantı oluşturduğunu öğreneceksiniz.

Adam ve hanım burunları aynı şekilde mi çizilir?

Hanım yada adam burun çizme arasındaki fark bakışımlı yapıdır. Bir kadının burnu çoğu zaman daha narin ve sivri iken, bir adamın burnu daha sağlam ve birazcık daha büyüktür. Her şey mevzuyla bağlantılıdır – hiçbir burun aynı değildir! Bu burun çizimi dersinde, bir bayan burnunu referans noktası olarak kullanacaksınız.Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz