Burun Çiz – Sıradan, realist bir burun çizmeyi öğrenin


Bir yüz çizmek, herhangi bir sanatçı için bir meydan okumadır ve burun çizmek de bir kural dışı değildir. Bu kılavuzda, bir kadının burnu için doğru payı ve ölçeği elde etmenin sıradan bir yöntemine bakacağız. Fer ve gölgenin iyi mi çalıştığını ve açılı olarak realist bir burnun iyi mi çizileceğini keşfedeceğiz. Burun çizmek zor olsa gerek, fakat her neyse ki iyi mi yapılacağını öğrenmek için doğru yere geldiniz!

Burnunu çizmeye başlamadan ilkin

Masanıza yerleşin, çizim araçlarınızı hazırlayın ve iyi mi burun çizileceğine dair eğitimimiz için hazırlanmaya başlayın! İhtiyacınız olan her şeye haiz olduğunuzdan güvenilir olun: çizim kağıdı, kalemler, silgi, çizelge ve kalem. Bu ders için, görsel referans olarak kullanabilmeniz için temel resminizin çıktısını almalısınız. Alternatif olarak, daha ince ayrıntıları incelemek için yakınlaştırma seçeneğini kullanabilmeniz için bir iPad yahut tablet de kullanabilirsiniz.

boya burun

Burun iyi mi çizileceğine dair adım adım klavuz

Kaynak görüntüyü incelemek için bir dakikanızı ayırın. bu Yüz özelliklerini çizme ve orantı, fer ve gölge sanatında ustalaştığınızda burunlar çok da fazla kolay olsa gerek! Herhangi bir çizim yahut boyama, reel, 3d ve realist bir taslak kurmak için bu temellere dayanır. Bunu yapmanın en iyi yolu, ışığın cilt yüzeyinde iyi mi reaksiyon verdiğini hayal etmektir.

burun nasıl çizilir

Bir perspektiften burun çizmeyi öğrenin

Rehberimizin bu bölümünde, bir açıdan burun çizmeyi öğreneceksiniz. Bu görüş, burun çizmenin mühim bir parçasıdır. Burun deliklerinin kıvrımlarını ve bir burun şeklinin muhtelif ayırt edici özelliklerini ihtiva eder, hafifçe eğimli taraftan manzara, zor görünebilecek ışığı ve gölgeyi yakalar, sadece takip etmesi rahat talimatlarımızla bu da yapılabilir. Herhangi bir çizimde olduğu şeklinde, ilkin kılavuzları oluşturmanız icap eder. Doğru oranları belirlemek için bir çizelge kullanmayı ihmal etmeyin.

Şimdi işe koyulalım ve burun çizimimizin birinci adımıyla başlamış olalım!

Adım 1: Burun çiziminizin ızgara çizgilerini ölçün ve oluşturun

Burun çizmenin ilk adımına adım atmak için, yumuşak bir kurşun kalem almalı ve kağıdınızın ortasından dikey bir çizgi çekmek için bir çizelge kullanmalısınız. Peşinden, dikey çizginin altından yatay bir çizgi çizin. Ters bir haç şeklinde görünmelidir. Bunlar, burnunuz için doğru oranları bulmanıza destek olacak yönergelerinizdir.

burun çizimi 01

Adım 2: Burnunuzu kurşun kalemle çizin

Yumuşak kaleminizle devam edin ve burun deliklerini dikey çizgide çizmeye başlayın. Hem sol bununla beraber sağ burun delikleri hizalanmalıdır. Burun taslağınız için dikey çizgiyi sınır olarak kullanın. Kaynak yahut referans görüntünüzden de görebileceğiniz şeklinde, sol burun deliği birazcık belgisiz, sadece burun delikleri birbiriyle aynı hizada kalıyor.

burun çizimi 02

Burnun şeklini çizdiniz ve burnun her iki tarafındaki burun deliklerini tanımladınız. Ondan sonra, derinin üst dudağın üstünde içbükey olduğu burnun altındaki alanı düşünmeniz icap eder. Derinlik kurmak için çiziminizin bu bölümü birazcık gölgelendirilmelidir. Bu alanı dahil etmeniz önemlidir, aksi takdirde burun taslağınız birazcık garip ve asılsız görünebilir.

burun çizimi 03

Burun şeklini çizmeye devam edin. Peşinden, burun köprüsü bölgesine daha çok tafsilat ekleyebilir ve burun ucunun etrafındaki çizgileri güçlendirebilirsiniz. Ek olarak birazcık bakış açısı vermek için burun köprüsüne hafifçe gölgeleme ekleyebilirsiniz. Buna daha sonraki bir tarihte geri döneceğiz. Nazik gölgelendirmeyi bitirdiğinizde, bir kalem alıp burun deliğinin iç bölgesini koyulaştırabilirsiniz.

Adım 3: Burunda kalemle gölgeleme çizin

Bir kalem alın ve burun deliklerini gölgelemeye başlayın. Çabuk etmeyin ve ayrıntılara dikkat edin. Misal resminize başvurmayı ihmal etmeyin! Artık burun çiziminizin burun delikleri gölgelendiğine nazaran, burnun altındaki alana gölge çizmeye odaklanabilirsiniz. Yüzün bu ufak alanına philtrum oluğu denir.

Bunu yapmak önemlidir şu sebeple burnunuzun iki boyutlu görünmesini istemezsiniz. Gerekirse, kaynak görüntüyü referans olarak kullanın.

burun çizimi 04

Kaleminizle burun deliklerinin etrafındaki koyu yerleri gölgelendirebilir ve gün ışığı ve koyuyu dengelemek için tabaka tabaka çizebilirsiniz. İç burun deliğinin en karanlık noktasından başlayın, ki bu sizin odak noktası diyeceğiniz noktadır.

Gölgelendirmeye devam edin. Sol burun deliği, nesnenin üstüne düşen gölge sebebiyle sağ burun deliğinden daha koyu olacaktır. Bunu burnunuzun köprüsüne kadar meydana getirmeye devam edin. Takılırsanız, burun için referans resminizi kullanabilirsiniz.

burun çizmek 07

Burnunuzu çizerken gölgelerin iyi mi düştüğünü ve resmi iyi mi şekillendirdiğini farkına varacaksınız. Realist bir burun çizmek için tonaliteye dikkat etmek önemlidir. Fer deposu sağ yandan yönlendirilir, gölgeleri doğru yere yerleştirebilmek için bunu hesaba katmalısınız. Burun köprüsüne düşen gölge çoğu zaman daha hafiftir. Burnun şeklini belirlemek için burun ucunun kenarını izleyin.

Ton farklılıklarını hesaba katabilir ve ışığın gelişine odaklanabilirseniz, bir burun yahut başka bir yüz özelliği çizmek kolaydır. Tarif kurmak için tarak eğrisinin üst bölümüne ve burun deliklerinin çevresine koyu çizgiler çizmek için kaleminizi kullanın.

burun taslağı 12

Kaleminiz ile gölgelendirme işlemine tabaka tabaka devam edebilirsiniz. Hafifçe vuruşlar yapmak ve kalem gölgelemenin üstünden geçmek en iyisidir. Burnun ucuna geldiğinizde hafifçe bir kavis yapın ve burnun naturel bir noktaya başlamış olacağı alanı koyulaştırın. Gölgelendirmenin realist bir burun görüntüsü veren bir şekle dönüştüğünü görmüş olacaksınız.

Her yüz çiziminde ışığın düşmüş olduğu açı ve gölgenin iyi mi derinlik oluşturduğu önemlidir. Bu temel kuralı izlerseniz, realist bir burun çizimi oluşturabilirsiniz. Resminizi tamamlamak için burnun alt kısmındaki gölgeyi rötuşlamalısınız.

Burun köprünüzdeki koyu renkli alanları kaldırmanız gerekiyorsa, bu tarz şeyleri nazikçe silin.

Burun çizmek için ipuçları

Burun çizmenin temel adımlarını tahmin etmek, yüz çizmenin kim bilir en mühim bileşenlerinden biridir. Olası olan en iyi netice için en mühim ipuçları şunlardır:

  • Kullanım kılavuzlarıbakışımlı bir yüz ve burun şekli kurmak için.
  • Fer kaynağının yönünü belirleyinşu sebeple realist burun çiziminizin tonunu belirler.
  • Elinizi eğimli bir konumda tutun ve kalemle hafifçe baskı uygulayarak çizmeye başlayın. Bu oldukça yavaş, tabaka tabaka yapılmalıdır.
  • Klavuz olarak bir şablon kullanın. Bu, bilhassa burun çizmeye yönelik ilk girişiminizse yararlıdır.
  • Yavaş ve istikrarlı bir halde! Realist bir burun çizmek için gölgelendirmeyi ve gölgeleri doğru biçimde elde etmek için sabırlı olmalısınız!

burun taslağı 10

Burun çizerken realist bir netice elde etmek için birkaç temel kurala uymalısınız. Dikkate katılması ihtiyaç duyulan en büyük unsur, fer ve gölgenin doğru açısıdır. Burnu doğru yapmak, çiziminizin genel yüz yapısının oranlarını belirleyecektir.

sıkça Sorulan Sorular

Bir açıdan realist bir burun çizmenin en iyi yolu nelerdir?

Bir açıdan burun çizmenin en iyi yolu, yüze çarpan ışığın iyi mi gölgeler oluşturduğunu ve bu gölgeleri burun çiziminizde iyi mi kullanacağınızı anlamaktır. Adım atmak için üst üste yatay bir çizgi ve dikey bir çizgi çizmeniz ve çapraz çizgilerin kenarlarından burun taslağınıza başlamanız icap eder. Bu noktadan itibaren, realist burun taslağınızı geliştirmek için gölgeleme tekniklerini kullanacaksınız.

Realist bir burun taslağı yapabilir miyim?

Herhangi bir çizim yahut fotoğraf yaparken, ışığın yüzeye iyi mi vurduğuna ve zıt gölgelerin iyi mi göründüğüne odaklanmanız icap eder. Bu burun çizim kılavuzunda, aleni ve koyu gölgeler arasındaki farkı ve bu gölgelerin burun çizerken iyi mi derinlik ve orantı oluşturduğunu öğreneceksiniz.

Adam ve hanımefendi burunları aynı biçimde mi çizilir?

Bayan burnu ile adam burnu çizme arasındaki ayrım bakışımlı yapıdadır. Bir kadının burnu çoğu zaman daha narin ve sivri iken, bir adamın burnu daha sağlam ve birazcık daha büyüktür. Daima motife bağlıdır – hiç bir burun diğerine benzemez! Burun çizmeyle alakalı bu derste, bir bayan burnunu referans noktası olarak kullanacaksınız.Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz