Burun Çiz – Kolay, gerçekçi bir burun çizmeyi öğrenin


Bir yüz çizmek, herhangi bir sanatçı için bir meydan okumadır ve burun çizmek de bir kural dışı değildir. Bu kılavuzda, bir kadının burnu için doğru oranı ve ölçeği elde etmenin kolay bir yöntemine bakacağız. Işık ve gölgenin iyi mi çalıştığını ve açılı olarak gerçekçi bir burnun iyi mi çizileceğini keşfedeceğiz. Burun çizmek zor olsa gerek, fakat her neyse ki iyi mi yapılacağını öğrenmek için doğru yere geldiniz!

Burnunu çizmeye başlamadan ilkin

Masanıza yerleşin, çizim araçlarınızı hazırlayın ve iyi mi burun çizileceğine dair eğitimimiz için hazırlanmaya başlayın! İhtiyacınız olan her şeye haiz olduğunuzdan güvenli olun: çizim kağıdı, kalemler, silgi, cetvel ve kalem. Bu ders için, görsel referans olarak kullanabilmeniz için temel resminizin çıktısını almalısınız. Alternatif olarak, daha ince ayrıntıları incelemek için yakınlaştırma seçeneğini kullanabilmeniz için bir iPad yada tablet de kullanabilirsiniz.

boya burun

Burun iyi mi çizileceğine dair adım adım kılavuz

Kaynak görüntüyü incelemek için bir dakikanızı ayırın. bu Yüz özelliklerini çizme ve orantı, ışık ve gölge sanatında ustalaştığınızda burunlar çok da fazla zor olmasa gerek! Herhangi bir çizim yada boyama, gerçek, üç boyutlu ve gerçekçi bir taslak oluşturmak için bu temellere dayanır. Bunu yapmanın en iyi yolu, ışığın cilt yüzeyinde iyi mi tepki verdiğini hayal etmektir.

burun nasıl çizilir

Bir perspektiften burun çizmeyi öğrenin

Rehberimizin bu bölümünde, bir açıdan burun çizmeyi öğreneceksiniz. Bu görüş, burun çizmenin mühim bir parçasıdır. Burun deliklerinin kıvrımlarını ve bir burun şeklinin çeşitli ayırt edici özelliklerini ihtiva eder, hafifçe eğimli taraftan görünüm, zor görünebilecek ışığı ve gölgeyi yakalar, sadece takip etmesi kolay talimatlarımızla bu da yapılabilir. Herhangi bir çizimde olduğu benzer biçimde, ilkin kılavuzları oluşturmanız gerekir. Doğru oranları belirlemek için bir cetvel kullanmayı ihmal etmeyin.

Şimdi işe koyulalım ve burun çizimimizin birinci adımıyla başlamış olalım!

Adım 1: Burun çiziminizin ızgara çizgilerini ölçün ve oluşturun

Burun çizmenin ilk adımına adım atmak için, yumuşak bir kurşun kalem almalı ve kağıdınızın ortasından dikey bir çizgi çekmek için bir cetvel kullanmalısınız. Arkasından, dikey çizginin altından yatay bir çizgi çizin. Ters bir haç benzer biçimde görünmelidir. Bunlar, burnunuz için doğru oranları bulmanıza destek olacak yönergelerinizdir.

burun çizimi 01

Adım 2: Burnunuzu kurşun kalemle çizin

Yumuşak kaleminizle devam edin ve burun deliklerini dikey çizgide çizmeye başlayın. Hem sol hem de sağ burun delikleri hizalanmalıdır. Burun taslağınız için dikey çizgiyi sınır olarak kullanın. Kaynak yada referans görüntünüzden de görebileceğiniz benzer biçimde, sol burun deliği birazcık belirsiz, sadece burun delikleri birbiriyle aynı hizada kalıyor.

burun çizimi 02

Burnun şeklini çizdiniz ve burnun her iki tarafındaki burun deliklerini tanımladınız. Hemen sonra, derinin üst dudağın üstünde içbükey olduğu burnun altındaki alanı düşünmeniz gerekir. Derinlik oluşturmak için çiziminizin bu kısmı birazcık gölgelendirilmelidir. Bu alanı dahil etmeniz önemlidir, aksi takdirde burun taslağınız birazcık garip ve gerçek dışı görünebilir.

burun çizimi 03

Burun şeklini çizmeye devam edin. Arkasından, burun köprüsü bölgesine daha çok detay ekleyebilir ve burun ucunun etrafındaki çizgileri güçlendirebilirsiniz. Ek olarak birazcık perspektif vermek için burun köprüsüne hafifçe gölgeleme ekleyebilirsiniz. Buna daha sonraki bir tarihte geri döneceğiz. Nazik gölgelendirmeyi bitirdiğinizde, bir kalem alıp burun deliğinin iç bölgesini koyulaştırabilirsiniz.

Adım 3: Burunda kalemle gölgeleme çizin

Bir kalem alın ve burun deliklerini gölgelemeye başlayın. Acil etmeyin ve ayrıntılara dikkat edin. Örnek resminize başvurmayı ihmal etmeyin! Artık burun çiziminizin burun delikleri gölgelendiğine gore, burnun altındaki alana gölge çizmeye odaklanabilirsiniz. Yüzün bu minik alanına philtrum oluğu denir.

Bunu yapmak önemlidir şundan dolayı burnunuzun iki boyutlu görünmesini istemezsiniz. Gerekirse, kaynak görüntüyü referans olarak kullanın.

burun çizimi 04

Kaleminizle burun deliklerinin etrafındaki koyu bölgeleri gölgelendirebilir ve aydınlık ve koyuyu dengelemek için katman katman çizebilirsiniz. İç burun deliğinin en karanlık noktasından başlayın, ki bu sizin odak noktası diyeceğiniz noktadır.

Gölgelendirmeye devam edin. Sol burun deliği, nesnenin üstüne düşen gölge sebebiyle sağ burun deliğinden daha koyu olacaktır. Bunu burnunuzun köprüsüne kadar hayata geçirmeye devam edin. Takılırsanız, burun için referans resminizi kullanabilirsiniz.

burun çizmek 07

Burnunuzu çizerken gölgelerin iyi mi düştüğünü ve resmi iyi mi şekillendirdiğini farkına varacaksınız. Gerçekçi bir burun çizmek için tonaliteye dikkat etmek önemlidir. Işık deposu sağ taraftan yönlendirilir, gölgeleri doğru yere yerleştirebilmek için bunu hesaba katmalısınız. Burun köprüsüne düşen gölge çoğu zaman daha hafiftir. Burnun şeklini belirlemek için burun ucunun kenarını izleyin.

Ton farklılıklarını hesaba katabilir ve ışığın gelişine odaklanabilirseniz, bir burun yada başka bir yüz özelliği çizmek kolaydır. Tarif oluşturmak için tarak eğrisinin üst kısmına ve burun deliklerinin çevresine koyu çizgiler çizmek için kaleminizi kullanın.

burun taslağı 12

Kaleminiz ile gölgelendirme işlemine katman katman devam edebilirsiniz. Hafifçe vuruşlar yapmak ve kalem gölgelemenin üstünden geçmek en iyisidir. Burnun ucuna geldiğinizde hafifçe bir kavis yapın ve burnun organik bir noktaya başlamış olacağı alanı koyulaştırın. Gölgelendirmenin gerçekçi bir burun görüntüsü veren bir şekle dönüştüğünü görmüş olacaksınız.

Her yüz çiziminde ışığın düşmüş olduğu açı ve gölgenin iyi mi derinlik oluşturduğu önemlidir. Bu temel kuralı izlerseniz, gerçekçi bir burun çizimi oluşturabilirsiniz. Resminizi tamamlamak için burnun alt kısmındaki gölgeyi rötuşlamalısınız.

Burun köprünüzdeki koyu renkli alanları kaldırmanız gerekiyorsa, bu tarz şeyleri nazikçe silin.

Burun çizmek için ipuçları

Burun çizmenin temel adımlarını idrak etmek, yüz çizmenin kim bilir en mühim bileşenlerinden biridir. Mümkün olan en iyi netice için en mühim ipuçları şunlardır:

  • Kullanım kılavuzlarıbakışımlı bir yüz ve burun şekli oluşturmak için.
  • Işık kaynağının yönünü belirleyinşundan dolayı gerçekçi burun çiziminizin tonunu belirler.
  • Elinizi eğimli bir konumda tutun ve kalemle hafifçe baskı uygulayarak çizmeye başlayın. Bu oldukca yavaş, katman katman yapılmalıdır.
  • Kılavuz olarak bir şablon kullanın. Bu, bilhassa burun çizmeye yönelik ilk girişiminizse yararlıdır.
  • Yavaş ve istikrarlı bir halde! Gerçekçi bir burun çizmek için gölgelendirmeyi ve gölgeleri doğru şekilde elde etmek için sabırlı olmalısınız!

burun taslağı 10

Burun çizerken gerçekçi bir netice elde etmek için birkaç temel kurala uymalısınız. Dikkate alınması ihtiyaç duyulan en büyük unsur, ışık ve gölgenin doğru açısıdır. Burnu doğru yapmak, çiziminizin genel yüz yapısının oranlarını belirleyecektir.

sıkça Sorulan Sorular

Bir açıdan gerçekçi bir burun çizmenin en iyi yolu nedir?

Bir açıdan burun çizmenin en iyi yolu, yüze çarpan ışığın iyi mi gölgeler oluşturduğunu ve bu gölgeleri burun çiziminizde iyi mi kullanacağınızı anlamaktır. Adım atmak için üst üste yatay bir çizgi ve dikey bir çizgi çizmeniz ve çapraz çizgilerin kenarlarından burun taslağınıza başlamanız gerekir. Bu noktadan itibaren, gerçekçi burun taslağınızı geliştirmek için gölgeleme tekniklerini kullanacaksınız.

Gerçekçi bir burun taslağı yapabilir miyim?

Herhangi bir çizim yada fotoğraf yaparken, ışığın yüzeye iyi mi vurduğuna ve zıt gölgelerin iyi mi göründüğüne odaklanmanız gerekir. Bu burun çizim kılavuzunda, açık ve koyu gölgeler arasındaki farkı ve bu gölgelerin burun çizerken iyi mi derinlik ve orantı oluşturduğunu öğreneceksiniz.

Adam ve hanım burunları aynı şekilde mi çizilir?

Hanım burnu ile adam burnu çizme arasındaki fark bakışımlı yapıdadır. Bir kadının burnu çoğu zaman daha narin ve sivri iken, bir adamın burnu daha sağlam ve birazcık daha büyüktür. Devamlı motife bağlıdır – hiçbir burun diğerine benzemez! Burun çizmeyle ilgili bu derste, bir bayan burnunu referans noktası olarak kullanacaksınız.Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz