Bu kış iç mekanlarda ısıyı korumanın 7 yolu | George Tepesi | bloga

Şimdiye kadar tamamımız duyduk – 2022 kışı enerji faturalarımızı sert bir halde vuracak. Şaşırtıcı bir halde, Forbes ve The Guardian’ın anket yapmış olduğu analistler, averaj bir hane halkının enerji faturasının yılda minimum 3.000 £’a çıkacağını tahmin ediyorlardı.

Finans sitesi The Money Edit, mevcut 1971 sterlinlik sınırdan %80’e varan bir artış bile önerdi. Kısa vadede faturaları yılda 2500 sterline kadar sınırlayan hükümet duyurularına karşın, bunlar hala şaşırtıcı rakamlar. Her neyse ki yapabileceğiniz birkaç şey var. Aşağıda, bu kış iç mekanlarda ısı tasarrufu yapmak için en mühim ipuçlarımızı ve maliyetlerin iyi mi karşılaştırılabileceğini özetliyoruz.

En iyi 3 ev yalıtım ipucu

İç mekanlarda ısıyı korumanın en etkili yollarından biri, tavan aranızı yalıtmaktır. İdeal Ev’e gore eviniz, yalıtımsız yada yetersiz yalıtımlı bir çatıdan ürettiğiniz ısının dörtte birini kaybedebilir. Fena yalıtımlı bir tavan arasına extra çatı katı yalıtımı eklemek, averaj olarak 450 £ ile 850 £ içinde bir maliyete haiz olacaktır. Bu, yeni yalıtımlı bir tavan arası ile ilk ısıtma yılınızda ortalama 300 € tutum edebileceğiniz anlamına gelir. Her boyut ve her bütçeye uygun yalıtım levhaları, rulolar ve folyolar sunuyoruz.

2. boşluklu duvar yalıtımı

Benzer şekilde, boşluk duvarlarını yalıtmak, ısıyı korumanıza destek sunar, sadece tavan aranızı yalıtmak kadar süratli bir halde kendi harcamasını çıkarmaz. Boşluklu duvar yalıtımı, evinizin boyutuna bağlı olarak 475 £ ‘dan yukarıya mal olmalıdır. Bu tür bir yalıtımın öne çıkmış olduğu nokta, tek tek odaların etrafına bir yalıtım bariyeri eklemesi ve bu bariyeri korumasıdır. bu içindeki ısı Fena yalıtılmış dış boşluk duvarları %35’e kadar ısı kaybedebilir, bu da enerji faturalarında 1050 £’a kadar tutum edebileceğiniz anlamına gelir.

3. DIY yalıtımı

Tüm boşluk duvarlarını yalıtmak yada tavan aranızı doldurmak için bütçeniz yoksa, ekleyebilirsiniz. su geçirmezlik ve hava sızıntılarını kapatmak için kalafat yada folyo yalıtım bandı. Bu yöntemi, minik çatı katı sızıntılarını kapatmak için de kullanabilirsiniz. Bunun bir tek ile çalıştığına dikkat edilmelidir. Bunun benzer biçimde sert film paneller PIR yalıtım paneli teslim ettiğimiz

Isıdan tutum etmenin ek yolları

1. Kalınca perdeler

Pencerelerinize kalınca perdeler ilave edin. Uygun pencere kaplamaları – bilhassa pencerelerinize takılan termal perdeler – evinizden ısı kaybını %25’e kadar azaltabilir. Perdelerin olabileceğini düşünün masraflı ve en verimli tutum için onları alacakaranlıkta çekmeniz gerekir. Bu, ısı tasarrufu için daha azca invaziv bir yöntem kiralayan yada isteyenler için mükemmel bir seçenektir.

2. Taslak hariç tutma

Ön ve arka kapılarınız için ucuz rüzgarlık önleyiciler satın almak, ısı kaybında averaj %10-20 tutum sağlar, kısaca bu, derhal eklemek için mükemmel ve kolay bir seçenektir. Bu bununla birlikte kiracılar için evleri yalıtmanın popüler bir yöntemidir.

3. Akıllı termostatlar

Akıllı bir termostat satın alın. Çeşitli akıllı sayaç sağlayıcılarına gore, akıllı termostat ile ısıtmanızı denetim ederek enerji faturalarınızda %8,4 ile %31 içinde tutum sağlayabilirsiniz. Bu, evinizin yalıtımını değiştirmeyecek yada artırmayacak olsa da, evinizi ne kadar verimli ısıtacağınızı etkileyecektir. Başka bir deyişle, extra ev yalıtımı ve akıllı termostat, Bir ihtimal gelecekte tutum etmek için şimdi birazcık daha çok harcama yaparken kazanan bir kombinasyon tamamdır.

4. Yükseltme kazanı

Kazanınızı genişletin. Mevcut kombiniz eski model ise yeni bir A sınıfı kombi kesinlikle ısınma faturalarınızı düşürmenize destek olacaktır. The Heating Hub’a gore, 25 yaşından büyük bir kazan yalnızca %60 verimli olabilirken, daha yeni bir model %94’e kadar verimli olabilir.

Ve bir bonus önerisi:

Bir baca balonu yada tapası ilave ederek bacanızdan soğuk hava akımını durdurun. Kullanılmayan bir baca aşırı soğuk havayı içeri sokar ve öteki tüm ev yalıtımını etkili bir halde etkisiz hale getirir. Kolay bir fiş yada “baca koyunu” eklemek destek olacaktır.

Evinizi ustalıkla yalıtmak ve yalıtım malzemeleri eklemek, muhtemelen uzun solukta en büyük enerji tasarrufudur. Öteki değişimler daha oldukca yaşam seçimi kategorisine giriyor, mesela: B. Tek tek odaları, termal perdeleri ve kapılar için hava cereyanı engelleyicileri iyi mi ısıtacağınız mevzusunda size daha çok denetim elde eden akıllı bir termostatın eklenmesi. Bununla beraber, hepsi bir araya vardığında, önümüzdeki kış için enerji faturalarında büyük tasarruflar anlamına gelebilir. Bu, tavan aranızı yada boşluk duvarlarınızı yalıtmak ve evinizi daha samimi hale getirmek için şimdi ideal süre olabileceği anlamına gelir.

Herhangi bir sorunuz var ise yada eviniz için ne kadar yalıtıma ihtiyacınız bulunduğunu öğrenmek istiyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin. bugün bizlere ulaşın. Güler yüzlü uzman ekibimiz, bu kış iç mekanlarda ısı tasarrufu yapmanıza destek olmak için burada.

Bunları da sevebilirsiniz