Bristol kağıdı nelerdir? – Strathmore Bristol Kağıdının fazlaca yönlülüğü


Bu gönderi bağlı müessese linkleri içerebilir. Onlar vesilesiyle meydana getirilen satın alımlardan size hiç bir ek ücret ödemeden minik bir komisyon alabiliriz.

Bazıları kağıdı yalnızca yazdırmak için kullanır ve boyamaya yahut çizmeye yeni başlamış olan ötekiler, birçok değişik kağıt türü bulunduğunun bilincinde olmayabilir. Ek olarak her ortam için doğru kağıdı kullanmanın önemini anlamayabilirler. Her koşulda en iyi kağıdın kullanıldığından güvenilir olarak birçok sıkıntıdan kaçınılabilir. Sözgelişi, yağlı boya, sulu boya, pastel ve multimedya kağıdı için en iyi kararı veren bir kağıt vardır. Bristol kağıdı ne için kullanılır? Kaç değişik tip var? Bu yazıda, bu soruları cevaplamaya odaklanıyoruz.

Bristol kağıdı nelerdir?

Bristol kağıdı, birkaç kağıt tabakasının tazyik altında birbirine yapıştırılmasıyla yapılır, böylece makine sonlanmış olan ve kaplanmamış olur. Bazıları, hem kağıt bununla beraber karton aynı ürün olduğu ve Bristol karton kağıdı olarak daha iyi tanımlanabileceği için Bristol kartonundan da bahsedebilir. Kağıt katmanlarının sayısının bir göstergesi olan 2 kattan oluşan, 3 kattan oluşan yahut 4 kattan oluşan Bristol karton kağıdı alabilirsiniz. Bu değişik Bristol kağıt türleri karşılaştırıldığında, üç ila dört katmanlı kağıt daha kalınca ve daha güçlüdür.

Bristol kağıt dokusu

Bazıları gazetenin ismini İngiliz şehri Bristol’den aldığını söylüyor. Gazete, Bristol Kontu Frederick Hervey isminde bir ferdin ismini almış olduğu için bu birazcık doğrudur. Avrupalı ​​fabrikaların hamur harcı işlemi için en iyi kağıtlarını İngiltere’deki Bristol’e göndereceklerinden de bahsediliyor. Kağıt oldukca ağırdır ve çalışmak için sert ve kuvvetli bir yüzey elde eden kart stoğuna benzer. Bristol kağıdının dokusu pürüzsüzdür, sadece aşağıda tartışacağımız iki ana tip vardır. Bristol kağıt tamponlarını, Bristol taslak defteri ürünlerini ve bir bir Bristol kağıt yapraklarını ve rulolarını kolayca alabilirsiniz.

İki ana Bristol kağıdı türü

Bristol kart stoğu iki yüzeyde üretilir: pürüzsüz ve parşömen. Bu iki tasavvur, her türlü kuru ve kaygan ortam için mükemmeldir. Bu, Bristol kağıdını kolajların yanı sıra karma medya sanatı şeklinde şeyler için mükemmel bir yüzey haline getirir. Sadece, yalnızca tek bir ortam kullanmak isteyenler için de iyidir. Pürüzsüz yüzey, mürekkep ve kalem çizimlerinin yanı sıra airbrush işaretleyicileri ve kurşun kalemler için idealdir. Diş yahut doku yok denecek kadar azdır, bu da onu daha detaylı yönlendirilmiş çizimler ve ince çizgiler kurmak için en iyi hale getirir.

Parşömen yüzeyi en iyi pastel, yağlı pastel, renkli kalemler, renkli kalemler ve grafit ile çalışır.

Grafit şeklinde şeyleri kavramaya destek olan bir doku yahut diş var. Birtakım markaların sunmuş olduğu iki tasavvur daha var. Strathmore, en iyi Bristol kağıdı olarak tanınan markadır.

  • Yarı Parlak Bristol Kağıdı: Bu kağıt, pürüzsüz ve daha pürüzlü doku içinde bir yere düşüyor. Yalnızca fazlaca hafifçe bir dokusu vardır, bu da onu kurşun kalemler, keçeli kalemler, tükenmez kalemler ve mürekkep için ülkü kılar.
  • Bristol kağıdı tabakası: Bu, çelik merdaneler ve çok önemli tazyik içeren hususi bir işlemle elde edilmiş son aşama pürüzsüz ve eşit bir yüzeydir. Bu tür bir kaplama, işaretleyici, mürekkep, airbrush ve mekanik düzenler için harikadır.

Yukarıda bahsedilmiş olduğu şeklinde, Bristol karton kağıdı, iki kattan dört kata kadar muhtelif kalınlıklarda gelir. İki kattan oluşan, kartona benzerken, üç ve dört kattan oluşan daha da serttir. Bristol kağıt pedi, muayyen bir kağıdın 500 yaprağı için ölçülen toplam ağırlığı temsil eden ağırlıkça da satılabilir. Tanınmış ve popüler bir marka, 100 pound yahut 270 gramlık Strathmore Bristol kağıdıdır.

Bristol kağıdının illüstrasyon panolarıyla karşılaştırılması

Bristol taslak defteri yahut not defteri, illüstrasyon tahtalarıyla aynı şey midir? İllüstrasyon panosu ile Bristol panosu arasındaki ayrım tasarımdadır. Bristol kartonu her iki tarafta da kullanılabilirken, illüstrasyon tahtası, onu daha kuvvetli ve daha sert hale getirmek için ağır bir yığın üstüne monte edilmiş kağıttır. İllüstrasyon panosunun çoğu zaman yalnız bir yüzü işlenebilir.

Bristol Eskiz Defteri

İllüstrasyon panosu muhtelif ebat ve kalınlıklarda mevcuttur ve arşiv kalitesinde asitsiz pano da mevcuttur. Pürüzsüz ve daha dokulu yüzeyler sunan panellerin sıcak ve soğuk preslenmiş çeşitleri de mevcuttur. Dokulu kaplama, airbrush, tükenmez kalem, mürekkep, kurşun kalem ve hafifçe sulu boyalarla kullanılabilir. Stabil yüzeyin bükülmesi yahut bükülmesi pek ihtimaller içinde değildir. İllüstrasyon panolarının sonlanmış olan resimler için kullanılma olasılığı daha yüksektir, bu da onları Bristol panosuna gore birazcık daha pahalı hale getirir.

Bristol panosu çoğu zaman illüstrasyon panosuna gore daha hafiftir ve korumak dilediğiniz sanat eserleri için kullanılır. Birtakım durumlarda, hemen sonra değişik bir ortam türünde yine üretilecek olan çizimleri kurmak için illüstrasyon panosu kullanılabilir.

Bristol kart kağıdı illüstrasyon tahtası
Maliyetler Daha azca pahalı Daha pahalı
tasavvur İki düzenlenebilir yüzey Tek düzenlenebilir yüzey
Kullanılmış Teferruat ve ince çizgiler oluşturma. Dokulu yüzey grafit, karakalem, pastel ve renkli kalemlerle iyi çalışır Tükenmez kalem, mürekkep, kurşun kalem, sulu boya, sert bir yüzey gerektiren herhangi bir ortam
Arşiv nitelikleri Arşiv niteliklerine haiz yüksek kaliteli kağıt seçin %100 paçavra olmalıdır. Daima deneyin, bütün panolar arşiv yahut asit içermez

Bristol kağıdı ne için kullanılır?

Bristol kart stoğu, promosyon malzemelerinin basımında yaygın olarak kullanılmaktadır ve karton kapaklı kitapların yanı sıra biletlerde yahut etiketlerde bulunabilir. Karton, sağlamlığı sebebiyle ölçekli modellerde duvar olarak da kullanılabilir. Daha kalınca plakalar, 3B modeller kurmak için de kullanılabilir. En popüler Bristol panoları, iki ve üç katmanlı varyantlardır. Daha ince kağıt esas olarak yayınlar yahut baskı için kullanılırken, daha kalınca kağıt daha fazlaca sonlanmış olan işler için kullanılır. Bristol karton kağıdını bulabileceğiniz öteki uygulamalar ve alanlar şunlardır:

  • illüstrasyon projeleri
  • Teknik çizimler
  • gülünç çizimler
  • kartpostallar
  • Düğün davetiyesi
  • komplike medya
  • Pürüzsüz yüzey, daha ince tafsilat gerektiren kalem ve mürekkep uygulamaları için mükemmeldir.
  • Daha pürüzlü yüzey grafit, tebeşir, renkli kalemler, renkli kurşun kalem ve odun kömürü için uygundur.

Bristol kağıdı bütün kuru ortamları işleyebilir; Hem de, daha kalınca çeşitler, hafifçe sulu boya yıkamalarını kaldırabilir. Her zaman yüksek kaliteli kağıt ürünleri satın alın ve kartonun arşiv kalitesinde olup olmadığını deneyin. Bristol tahtasında suluboya, hatta akrilik kullanırken astar lüzumlu değildir. Sadece, kullanmayı denerseniz yağlı boyalar, peşinden minimum üç kat akrilik gesso yahut sıvı mat bir ortam uygulamalısınız. Bu bariyer, yağların yüzeye emilmesini önlemeye destek sunar. Herhangi bir kaygan ortamla boyama mevzubahis olduğunda, dayanıklılık ve en iyi neticeleri istiyorsanız üstünde çalışmak için doğru yüzeyi kura çekmek en iyisidir.

Bristol üzerine suluboya

Bristol kağıdının çizim kağıdınıza gore ana pozitif yanları dayanıklı yüzeyidir. İnce kat boya uygulaması yapılırken kenarlar bozulmamalıdır. Bir dezavantajı, sulu boyaların yahut öteki kaygan ortamların daha pürüzsüz, daha ince Bristol kağıt seçeneklerinden geçebilmesidir. Birtakım sanatçılar, daha pürüzsüz olan Bristol kağıdı üstünde suluboya kullanmayı sever. İşin püf noktası, bölgelerin üstünden fazlaca fazla geçmemek ve fazlaca fazla su eklemek değil. Bristol tahtasında sulu boya kullanmaya karar verirseniz, akıp gitmediğini görmek için devamlı rengi minik bir kısımda kontrol edin. Birazcık daha çok dokuya haiz daha kalınca kağıt, daha iyi emdiği için Bristol üstüne sulu boyalar için daha iyi bir seçenektir.

İster Bristol Sketchbook talep eder Bristol Paper Pad kullanıyor olun, muhtelif sanat projeleri için mükemmel bir çizim kağıdıdır. Detaylı çizimler ve kalem, mürekkep ve keçeli kalem kullanmak için mükemmeldir. Hem de, birçok sanatçı, suluboya ve akrilik boyama için Bristol karton kağıdı kullanmayı da sever. Bir sonraki projeniz için iyi, fazlaca yönlü bir tahta arıyorsanız, Bristol kağıdını kontrol edin.

sıkça Sorulan Sorular

Parşömen ve Bristol kağıdı içinde bir ayrım var mı?

Bristol kağıdı çoğu zaman pürüzsüz bir kağıttır ve ayrıntılı çizimler için kullanılır. Bristol parşömeni, daha yarı şeffaf olan çizim kağıdı parşömeniyle aynı değildir. Bristol parşömen, pürüzsüz Bristol kağıdından daha çok “diş” içeren, soğuk preslenmiş suluboya kağıdına benzer kaba bir kağıttır. Kısaca birden fazla Bristol kağıt yapısı var.

Hangi marka Bristol kağıdı var?

En iyi malum ve kolayca bulunabilen marka Strathmore Bristol kağıdıdır. Sadece diğerlerinin yanı sıra Canson, Koh-I-Noor, Neenah’dan da Bristol kağıdı alabilirsiniz.

Bristol kağıdı ve sulu boyalar beraber çalışabilir mi?

kullanmak devamlı en iyisidir sulu boya kağıdıHem de, birçok sanatçı, Bristol kağıdı üstünde suluboya boya kullanmayı sever. Pürüzsüz Bristol kağıdına boyamayı seçebilirsiniz, sadece boya muhtemelen kağıttan akacaktır. Bunun yerine, daha çok dokuya haiz olduğundan daha kalınca bir Bristol parşömen kağıdı kullanmayı kontrol edin.

Bristol kağıdına yağlı pastel kullanılabilir mi?

Birçok sanatçı, yağlı pastellerin pürüzsüz Bristol kağıdı üstünde mükemmel çalıştığını farkına varır. Bir tek bu da değil, taşıması basit karton kutu çalışmak için kolay bir boyuttadır.Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz