Boyama taşları – Boyalı taşlar için talimatlar ve fikirler


Kayaları süslemek ve boyamak bütün aile için keyifli bir aktivite ve her yaş için rahat bir projedir. Kaya boyama fikirleri arıyorsanız yahut kayaları iyi mi boyayacağınızı öğrenmek istiyorsanız doğru yere geldiniz! Boyalı kayalar güzel bir armağan yahut hatıra olur ve bahçede yahut hatta evinizde bir dekorasyon olarak kullanılabilir. Rehberimizde yeni başlayanlar için taşları iyi mi kolayca boyayabileceğinizi konu alıyor ve bunu kendi başınıza iyi mi deneyebileceğiniz hikayesinde size düşünce veriyoruz. Ek olarak boyamak için kayaların iyi mi seçileceğini ve bu tür sanat ve zanaat projeleri için hangi malzemelerin en iyi bulunduğunu açıklayacağız.

Dekorlu Tuğlalar: Popüler bir sanat ve zanaat projesi

İster eviniz için esin verici boyalı kayalar, talep eder bahçeniz için dekore edilmiş kayalar yapmayı öğrenmek isteyin, bunun ne olursa olsun hepimiz için sıradan ve rahat bir proje olduğu için güvenilir olabilirsiniz. Her yaştan çocuklar ve yetişkinler tuğlaları kolayca boyayabilir ve oldukça eğlenebilir! Kayalara çizilecek o denli oldukça şey ve güzelce dekore edilmiş kayalar yaratmanın o denli oldukça yolu var ki, muhtemelen ihtiyacınız olan birçok malzemeye aslına bakarsan evinizde sahipsiniz!

boyalı taşlar

Boyamak için doğru taşlar iyi mi seçilir?

Boyamak için doğru taşları kura çekmek düşündüğünüzden oldukça daha önemlidir. Taş boyamayı öğrenirken daha büyük bir taş seçmenizi öneririz. Zira daha minik taşlarla çalışmak başlangıçta birazcık zor ve meşakkatli gelebilir. Boyama için en iyi kayalar pürüzsüz bir dokuya ve daha düz bir yüzeye haizdir. Aleni renkli taşları da öneriyoruz.

Sıradışı ve benzersiz şekli sebebiyle dikkatinizi çeken bir taş bulabilirsiniz, sadece süslü taşlar tasarlama hikayesinde kendinize daha oldukça güveniyorsanız, o taşı saklamanızı tavsiye ederiz.

Pürüzsüz taşları bu şekilde bulursunuz

En rahat yol, yöresel bahçenizden yahut hırdavatçıdan taş satın almaktır. Ek olarak çevrimiçi olarak hazır tuğlalar satın alabilir yahut hatta poliüretan karışımıyla kendi tuğlalarınızı yapabilirsiniz! Sadece boyama taşlarınızı organik bir kaynaktan almayı tercih ederseniz, doğru taşları bir kumsalda, dere yatağında yahut yürüyüşte bulabilirsiniz. Korunan alanlardan kaya toplamamaya dikkat edin. Boyamak için taş bulabileceğiniz yahut satın alabileceğiniz o denli oldukça yer var ki!

boya taşı

Yeni başlayanlar için rahat kaya boyama için lüzumlu malzemeler

En güzel ve eşi olmayan boyalı kayaları yaratmak için emrinizde olan muhtelif malzemelere ihtiyacınız olacak. Kaya boyamayı öğrenmek isteyen her insanın gerekseme duyacağı sıradan bir araç-gereç sıralaması hazırladık. Boyalı tuğlaların bir tek boya ile süslenmesi gerekmediğini ihmal etmeyin – üstlerine süslemeler yapıştırabilirsiniz!

 • Boyamak için iyi bir kaya tarzı
 • Bir önlük yahut eski bir büyük gövde tişört
 • Ufak bir astar
 • İnce taneli zımpara kağıdı
 • Tasarımları planlamak için bir çizim tablası
 • Tasarımınızı çizmek için bir kalem
 • Değişik boyutlarda birkaç fırça
 • Boya karıştırmak için eski bir plaka yahut palet
 • su kabı
 • Birkaç kağıt kasaba ve kulaklık
 • Akrilik boya seti
 • UV ve su geçirmez vernik

boyama taşları şablonları

İsteğe bağlı Aksesuarlar

 • Bir takım akrilik boya kalemi
 • İnce kajal kalemleri
 • Boya kalemi yahut tebeşir (çocuklar için en iyisi)
 • Beyaz bir jel işaretleyici
 • Birkaç dekoratif şablon

Dekorlu Taşlar için ihtiyaç duyulan daha çok araç-gereç ve enstruman

Kayaları iyi mi boyayacağınızı öğrenirken ve kaya boyama fikirleri üstünde beyin fırtınası meydana getirmeye başlarken, doğru enstruman ve gereçlere haiz olduğunuz için şükran duyacaksınız. Doğru ekipman, doğru araç-gereç ve doğru araçlarla fikirlerinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Ekipman dediğimizde, kesinlikle pahalı aletleri kastetmiyoruz – kürdan ve öteki öğeler benzer biçimde şeyler müsait fiyatlıdır ve dokular kurmak yahut dekore edilmiş tuğlalarınıza minik ayrıntıları boyamak için harikadır.

Kullanışlı olabilecek öteki öğeler, kulaklık başlıkları, ataçlar ve benzerleridir. Kullanışlı bir ipucu: Boya hala ıslakken, bir hata yapmış olursanız onu çıkarabilmelisiniz. Boyalı kayalarla alakalı en iyi şey, sonuçtan memnun değilseniz, yine hazırlayıp baştan başlayabilmenizdir!

Taşlarınızı boyaya hazırlamak

Taşlarınızı boyamaya başlamadan ilkin müsait biçimde hazırlamalısınız. Aynı anda birden fazla taşı hazırlamanızı ve astarlamanızı da tavsiye ederiz, aksi takdirde ilk taşınızı bitirdiğinizde bunların kurumasını beklemeniz icap eder.

sadece taşları boya

Taşlarını temizle

Taşlarınızı boyamaya hazırlarken evvela durulamalı ve iyice yıkamalısınız. Bütün birikintileri ve kiri tamamen temizlemek istiyorsunuz. Bir diş fırçası, taşları ovmak ve güzel ve pak hale getirmek için harikadır. Kayalarınızda var ise, derin çatlaklara ve yarıklara girdiğinizden güvenilir olun.

Sadece sabunlu su kullanmayın bu sebeple bu taş yüzeyine tesir ederek boyamayı zorlaştırabilir.

taşlarını hazırlamak

Tedavi edilmediği takdirde taşlar, olukları ve yapıları sebebiyle organik olarak gözeneklidir. Bu yüzden, başlamadan ilkin kayalarınızı hazırlamanız önemlidir. Bu, renkli kalemlerinizin ve boyalarınızın yüzeye daha iyi yapışmasını ve renklerin canlı kalmasını sağlar. İster sprey talep eder boya olsun, astarı uygularken, taşların arasındaki boşluklara girdiğinizden güvenilir olun. Kurumasını beklemek için sabırsızsanız, dönemi hızlandırmak için fön makinesi kullanabilirsiniz.

boyamak için taşlar

Taşınızın tasarımını planlayın

Fikirlere ve kayalara boyamak arzu ettiğiniz şeylere aslına bakarsan karar verdiyseniz, tasarımınızı derhal planlamaya başlayabilirsiniz. Süslenmiş taşlarınıza ne boyayacağınızı hala bilmiyorsanız, bu makalenin ilerleyen kısımlarında sizin için mükemmel fikirlerimiz var. Tasarımınızı planlamanın en iyi yolu, ilkin taşı bir kağıda çizmektir. Böylece doğru şekli ve boyutu çizdiniz. Artık taşa ne geçirmek istediğinizi planlayabilirsiniz. İster geometrik desenlerle gitmeye karar verin, talep eder esin verici boyalı kayalardan oluşan bir koleksiyon yapmak isteyin, tasarımınızı planlamak daima önemlidir.

Tasarımınızdan memnun kaldığınızda, astarlanmış taşa kara kalem yahut hatta tebeşirle çizmeye başlayabilirsiniz.

Taşları boyamak için talimatlar

Bütün tuğlalarınız bir tasarıma haiz olduğunda, keyifli şeylerle başlayabilirsiniz! Bütün malzemelerinizin hazır olduğu için güvenilir olmalısınız.

taş boyama malzemesi

Adım 1: Emek verme alanını hazırlama

Güzel kıyafetlerinizi mahvetmemek için eski giysiler yahut önlük giydiğinizden güvenilir olun. Emek verme alanınızın kafi aydınlatmaya ve tercihen bir muşamba yahut eski bir gazete ile kaplı durağan(durgun) bir yüzeye haiz olduğu için güvenilir olun.

Adım 2: Boyayı hazırlayın

Kullanmak arzu ettiğiniz boyaları bir tabağa yahut ressam paletine dökerek hazırlayın. Kendi renklerinizi karıştırmak istiyorsanız renkleri ayrı ve karıştırmak arzu ettiğiniz sırada tutun.

Ek olarak yeni bir renge batırmadan ilkin fırçanızın pak olduğu için güvenilir olmalısınız.

3. Adım: Taşınızı boyamak

Taşınızın ilk katı tek renk olmalı ve bir sonraki katı uygulamadan ilkin kurumaya bırakılmalıdır. Bu, renklerin yanlışlıkla karışmasını önleyecektir. Elbet ombre efekti yaptığınızda birden fazla renk kullanırsınız ve kurumasına izin vermezsiniz. Taşlarınızdaki rengi vurgulamak ve vurgulamak için vurgular ve siyah çizgiler de ekleyebilirsiniz.

boyama kayalar fikirleri

Adım 4: Son dokunuş

Taşlarınızı imzalamak güzel bir düşünce. Boyadığınız ve tasarladığınız taşları imzalayabilirsiniz. Taşınızı evvelinde tamamen kurumaya bırakmayı ihmal etmeyin. Taşınızı tamamen kuruduktan sonrasında da mühürlemelisiniz.

Bir sprey mühürleyici bunun için mükemmel çalışıyor.

Adım 5: Dekore Edilmiş Taşlarınızı Sergileme

Vernik mührünüz tamamen kuruduysa, artık güzelce boyanmış taşlarınızı sergileyebilirsiniz! Taşlarınız için mükemmel bir yer kitap rafları, bahçe ve hatta bir hediyedir.

taşları kolayca boya

Yeni başlayanlar için rahat taş boyama fikirleri

Boyalı taşları tasarlarken esin alabileceğiniz sayısız düşünce ve şey var. Taşlarınız tamamen dekoratif yahut tamamen işlevsel olabilir! İlhama ihtiyacınız var ise işte birtakım mükemmel fikirler.

 • Nebat tanımlama: Taşların üstüne bahçe için nebat ve sebzelerin isimlerini çizin.
 • ev dekorasyonu: Çiçek desenleri, yapraklar ve mandalalar oldukça popüler.
 • Motivasyon: İlham veren boyalı kayalar, evinize güzel bir ektir.
 • mutfak dekorasyonu: Tuğlalarınızda tatlıların ve malzemelerin güzel resimlerini oluşturun.

boyama taşları motifleri

Taşlarınızı dekupaj ile süslemeniz de mümkündür. Ek olarak gözler için düğmeler ekleyebilir, parıltı ekleyebilir ve hatta scrapbooking süslemeleri ekleyebilirsiniz! Niçin deniz kenarında tatildeyken bulduğunuz kayalara birtakım deniz manzaraları çizmiyorsunuz?

Artık kayaları iyi mi boyayacağınızı ve her türlü coşku verici malzemeyi kullanarak güzel süs eşyaları yapmayı bilmelisiniz. Bayağı, yeni başlayanlar için müsait tuğlalarla başlarsanız, zaman içinde daha kompleks desenler ve tasarımlar kurmak için ilerleyeceksiniz. Farkına bile varmadan, bulduğunuz her kayayı inceliyor olacaksınız! İyi eğlenceler!

sıkça Sorulan Sorular

Boyamadan ilkin taşların astarlanması gerekiyor mu?

Boyamak arzu ettiğiniz kayaları daima astarlamanızı tavsiye ederiz. Bu, boyanın taşa iyi yapışmasını sağlar. Ek olarak kullanılan renkler daha uzun zaman parlak kalır. Kayalarınızı astarlarken, astarı bütün köşelere ve yarıklara sürmek iyi bir fikirdir. Bayağı bir duvar astarı yahut sprey astar kullanabilirsiniz – bu size kalmış.

Taşlarda akrilik boya kullanılabilir mi?

Boyalı taşlarınız için akrilik boya kullanabilirsiniz. Dayanıklı olması ve muhtelif parlak renklerde olması sebebiyle kayaları boyamak için en iyi seçimimizdir. Ek olarak, kendi renklerinizi ve tonlarınızı yaratmak istiyorsanız karıştırmak kolaydır. Bilhassa bahçeye koymayı planlıyorsanız, kayalarınızı güzel tutmak için bir yahut iki kat vernik dolgu macunu uygulamayı ihmal etmeyin.

Taşları boyamak için oje kullanmak olası mü?

Oje taşları boyamak için oldukça uygundur. Sadece bir çok oje ile çalışmanın akrilik boyalar kadar rahat olmadığını ihmal etmeyin. Yeniden de oje, süslenmiş taşlarınıza hakikaten ilgi çekici bir doku ve renk katabilir. Ek olarak jel kalemler ve parıltılı yapıştırıcı da kullanabilirsiniz!Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz