Boyama taşları – Boyalı taşlar için talimatlar ve fikirler


Kayaları süslemek ve boyamak tüm aile için keyifli bir aktivite ve her yaş için kolay bir projedir. Kaya boyama fikirleri arıyorsanız yada kayaları iyi mi boyayacağınızı öğrenmek istiyorsanız doğru yere geldiniz! Boyalı kayalar güzel bir armağan yada hatıra olur ve bahçede yada hatta evinizde bir dekorasyon olarak kullanılabilir. Rehberimizde yeni başlayanlar için taşları iyi mi kolayca boyayabileceğinizi konu alıyor ve bunu kendi başınıza iyi mi deneyebileceğiniz mevzusunda size düşünce veriyoruz. Ek olarak boyamak için kayaların iyi mi seçileceğini ve bu tür sanat ve zanaat projeleri için hangi malzemelerin en iyi bulunduğunu açıklayacağız.

Dekorlu Tuğlalar: Popüler bir sanat ve zanaat projesi

İster eviniz için esin verici boyalı kayalar, ister bahçeniz için dekore edilmiş kayalar yapmayı öğrenmek isteyin, bunun kesinlikle hepimiz için kolay ve kolay bir proje olduğundan güvenli olabilirsiniz. Her yaştan çocuklar ve yetişkinler tuğlaları kolayca boyayabilir ve oldukça eğlenebilir! Kayalara çizilecek o denli oldukça şey ve güzelce dekore edilmiş kayalar yaratmanın o denli oldukça yolu var ki, muhtemelen ihtiyacınız olan birçok malzemeye aslına bakarsan evinizde sahipsiniz!

boyalı taşlar

Boyamak için doğru taşlar iyi mi seçilir?

Boyamak için doğru taşları seçmek düşündüğünüzden oldukça daha önemlidir. Taş boyamayı öğrenirken daha büyük bir taş seçmenizi tavsiye ederiz. Bu sebeple daha minik taşlarla çalışmak başlangıçta birazcık zor ve meşakkatli gelebilir. Boyama için en iyi kayalar pürüzsüz bir dokuya ve daha düz bir yüzeye haizdir. Açık renkli taşları da öneriyoruz.

Alışılmadık ve benzersiz şekli sebebiyle dikkatinizi çeken bir taş bulabilirsiniz, sadece süslü taşlar tasarlama mevzusunda kendinize daha oldukça güveniyorsanız, o taşı saklamanızı tavsiye ederiz.

Pürüzsüz taşları bu şekilde bulursunuz

En kolay yol, mahalli bahçenizden yada hırdavatçıdan taş satın almaktır. Ek olarak çevrimiçi olarak hazır tuğlalar satın alabilir yada hatta poliüretan karışımıyla kendi tuğlalarınızı yapabilirsiniz! Sadece boyama taşlarınızı organik bir kaynaktan almayı tercih ederseniz, doğru taşları bir kumsalda, dere yatağında yada yürüyüşte bulabilirsiniz. Korunan alanlardan kaya toplamamaya dikkat edin. Boyamak için taş bulabileceğiniz yada satın alabileceğiniz o denli oldukça yer var ki!

boya taşı

Yeni başlayanlar için kolay kaya boyama için lüzumlu malzemeler

En güzel ve benzeri olmayan boyalı kayaları yaratmak için emrinizde olan çeşitli malzemelere ihtiyacınız olacak. Kaya boyamayı öğrenmek isteyen her insanın gerekseme duyacağı kolay bir araç-gereç sıralaması hazırladık. Boyalı tuğlaların bir tek boya ile süslenmesi gerekmediğini ihmal etmeyin – üstlerine süslemeler yapıştırabilirsiniz!

 • Boyamak için iyi bir kaya seçimi
 • Bir önlük yada eski bir büyük gövde tişört
 • Ufak bir astar
 • İnce taneli zımpara kağıdı
 • Tasarımları planlamak için bir çizim tablası
 • Tasarımınızı çizmek için bir kalem
 • Değişik boyutlarda birkaç fırça
 • Boya karıştırmak için eski bir plaka yada palet
 • su kabı
 • Birkaç kağıt kasaba ve kulaklık
 • Akrilik boya seti
 • UV ve su geçirmez vernik

boyama taşları şablonları

İsteğe bağlı Aksesuarlar

 • Bir takım akrilik boya kalemi
 • İnce kajal kalemleri
 • Boya kalemi yada tebeşir (çocuklar için en iyisi)
 • Beyaz bir jel işaretleyici
 • Birkaç dekoratif şablon

Dekorlu Taşlar için ihtiyaç duyulan daha çok araç-gereç ve vasıta

Kayaları iyi mi boyayacağınızı öğrenirken ve kaya boyama fikirleri üstünde beyin fırtınası hayata geçirmeye başlarken, doğru vasıta ve gereçlere haiz olduğunuz için şükran duyacaksınız. Doğru ekipman, doğru araç-gereç ve doğru araçlarla fikirlerinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Ekipman dediğimizde, ne olursa olsun pahalı aletleri kastetmiyoruz – kürdan ve öteki öğeler şeklinde şeyler uygun fiyatlıdır ve dokular oluşturmak yada dekore edilmiş tuğlalarınıza minik ayrıntıları boyamak için harikadır.

Kullanışlı olabilecek öteki öğeler, kulaklık başlıkları, ataçlar ve benzerleridir. Kullanışlı bir ipucu: Boya hala ıslakken, bir hata yapmış olursanız onu çıkarabilmelisiniz. Boyalı kayalarla ilgili en iyi şey, sonuçtan memnun değilseniz, tekrardan hazırlayıp baştan başlayabilmenizdir!

Taşlarınızı boyaya hazırlamak

Taşlarınızı boyamaya başlamadan ilkin uygun şekilde hazırlamalısınız. Aynı anda birden fazla taşı hazırlamanızı ve astarlamanızı da tavsiye ederiz, aksi takdirde ilk taşınızı bitirdiğinizde bunların kurumasını beklemeniz gerekir.

sadece taşları boya

Taşlarını temizle

Taşlarınızı boyamaya hazırlarken ilk olarak durulamalı ve iyice yıkamalısınız. Tüm birikintileri ve kiri tamamen temizlemek istiyorsunuz. Bir diş fırçası, taşları ovmak ve güzel ve temiz hale getirmek için harikadır. Kayalarınızda var ise, derin çatlaklara ve yarıklara girdiğinizden güvenli olun.

Sadece sabunlu su kullanmayın bundan dolayı bu taş yüzeyine tesir ederek boyamayı zorlaştırabilir.

taşlarını hazırlamak

Tedavi edilmediği takdirde taşlar, olukları ve yapıları sebebiyle organik olarak gözeneklidir. Bundan dolayı, başlamadan ilkin kayalarınızı hazırlamanız önemlidir. Bu, renkli kalemlerinizin ve boyalarınızın yüzeye daha iyi yapışmasını ve renklerin canlı kalmasını sağlar. İster sprey ister boya olsun, astarı uygularken, taşların arasındaki boşluklara girdiğinizden güvenli olun. Kurumasını beklemek için sabırsızsanız, süreci hızlandırmak için fön makinesi kullanabilirsiniz.

boyamak için taşlar

Taşınızın tasarımını planlayın

Fikirlere ve kayalara boyamak istediğiniz şeylere aslına bakarsan karar verdiyseniz, tasarımınızı derhal planlamaya başlayabilirsiniz. Süslenmiş taşlarınıza ne boyayacağınızı hala bilmiyorsanız, bu yazının ilerleyen kısımlarında sizin için mükemmel fikirlerimiz var. Tasarımınızı planlamanın en iyi yolu, ilkin taşı bir kağıda çizmektir. Böylece doğru şekli ve boyutu çizdiniz. Artık taşa ne koymak istediğinizi planlayabilirsiniz. İster geometrik desenlerle gitmeye karar verin, ister esin verici boyalı kayalardan oluşan bir koleksiyon yapmak isteyin, tasarımınızı planlamak daima önemlidir.

Tasarımınızdan memnun kaldığınızda, astarlanmış taşa kara kalem yada hatta tebeşirle çizmeye başlayabilirsiniz.

Taşları boyamak için talimatlar

Tüm tuğlalarınız bir tasarıma haiz olduğunda, keyifli şeylerle başlayabilirsiniz! Tüm malzemelerinizin hazır olduğundan güvenli olmalısınız.

taş boyama malzemesi

Adım 1: Emek verme alanını hazırlama

Güzel kıyafetlerinizi mahvetmemek için eski giysiler yada önlük giydiğinizden güvenli olun. Emek verme alanınızın kafi aydınlatmaya ve tercihen bir muşamba yada eski bir gazete ile kaplı durağan(durgun) bir yüzeye haiz olduğundan güvenli olun.

Adım 2: Boyayı hazırlayın

Kullanmak istediğiniz boyaları bir tabağa yada ressam paletine dökerek hazırlayın. Kendi renklerinizi karıştırmak istiyorsanız renkleri ayrı ve karıştırmak istediğiniz sırada tutun.

Ek olarak yeni bir renge batırmadan ilkin fırçanızın temiz olduğundan güvenli olmalısınız.

3. Adım: Taşınızı boyamak

Taşınızın ilk katı tek renk olmalı ve bir sonraki katı uygulamadan ilkin kurumaya bırakılmalıdır. Bu, renklerin yanlışlıkla karışmasını önleyecektir. Elbet ombre efekti yaptığınızda birden fazla renk kullanırsınız ve kurumasına izin vermezsiniz. Taşlarınızdaki rengi vurgulamak ve vurgulamak için vurgular ve siyah çizgiler de ekleyebilirsiniz.

boyama kayalar fikirleri

Adım 4: Son dokunuş

Taşlarınızı imzalamak güzel bir düşünce. Boyadığınız ve tasarladığınız taşları imzalayabilirsiniz. Taşınızı öncesinden tamamen kurumaya bırakmayı ihmal etmeyin. Taşınızı tamamen kuruduktan sonrasında da mühürlemelisiniz.

Bir sprey mühürleyici bunun için mükemmel çalışıyor.

Adım 5: Dekore Edilmiş Taşlarınızı Sergileme

Vernik mührünüz tamamen kuruduysa, artık güzelce boyanmış taşlarınızı sergileyebilirsiniz! Taşlarınız için mükemmel bir yer kitap rafları, bahçe ve hatta bir hediyedir.

taşları kolayca boya

Yeni başlayanlar için kolay taş boyama fikirleri

Boyalı taşları tasarlarken esin alabileceğiniz sayısız düşünce ve şey var. Taşlarınız tamamen dekoratif yada tamamen işlevsel olabilir! İlhama ihtiyacınız var ise işte bazı mükemmel fikirler.

 • Nebat tanımlama: Taşların üstüne bahçe için nebat ve sebzelerin isimlerini çizin.
 • ev dekorasyonu: Çiçek desenleri, yapraklar ve mandalalar oldukça popüler.
 • Motivasyon: İlham veren boyalı kayalar, evinize güzel bir ektir.
 • mutfak dekorasyonu: Tuğlalarınızda tatlıların ve malzemelerin güzel resimlerini oluşturun.

boyama taşları motifleri

Taşlarınızı dekupaj ile süslemeniz de mümkündür. Ek olarak gözler için düğmeler ekleyebilir, parıltı ekleyebilir ve hatta scrapbooking süslemeleri ekleyebilirsiniz! Niçin deniz kenarında tatildeyken bulduğunuz kayalara bazı deniz manzaraları çizmiyorsunuz?

Artık kayaları iyi mi boyayacağınızı ve her türlü coşku verici malzemeyi kullanarak güzel süs eşyaları yapmayı bilmelisiniz. Rahat, yeni başlayanlar için uygun tuğlalarla başlarsanız, zaman içinde daha karmaşık desenler ve tasarımlar oluşturmak için ilerleyeceksiniz. Farkına bile varmadan, bulduğunuz her kayayı inceliyor olacaksınız! İyi eğlenceler!

sıkça Sorulan Sorular

Boyamadan ilkin taşların astarlanması gerekiyor mu?

Boyamak istediğiniz kayaları daima astarlamanızı tavsiye ederiz. Bu, boyanın taşa iyi yapışmasını sağlar. Ek olarak kullanılan renkler daha uzun süre parlak kalır. Kayalarınızı astarlarken, astarı tüm köşelere ve yarıklara sürmek iyi bir fikirdir. Rahat bir duvar astarı yada sprey astar kullanabilirsiniz – bu size kalmış.

Taşlarda akrilik boya kullanılabilir mi?

Boyalı taşlarınız için akrilik boya kullanabilirsiniz. Dayanıklı olması ve çeşitli parlak renklerde olması sebebiyle kayaları boyamak için en iyi seçimimizdir. Ek olarak, kendi renklerinizi ve tonlarınızı yaratmak istiyorsanız karıştırmak kolaydır. Bilhassa bahçeye koymayı planlıyorsanız, kayalarınızı güzel tutmak için bir yada iki kat vernik dolgu macunu uygulamayı ihmal etmeyin.

Taşları boyamak için oje kullanmak mümkün mü?

Oje taşları boyamak için oldukça uygundur. Sadece bir çok oje ile çalışmanın akrilik boyalar kadar kolay olmadığını ihmal etmeyin. Gene de oje, süslenmiş taşlarınıza hakkaten garip bir doku ve renk katabilir. Ek olarak jel kalemler ve parıltılı yapıştırıcı da kullanabilirsiniz!Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz