Blok kırıcı nedir ve kullanım alanları nedir? | Bir blok kırıcıyla iyi mi çalışılacağını öğrenin


kırıcı nedir?

Caddede yürürken kaldırımdaki blokları ve mozaikleri izlerken kaybolduğunuz ve blokları doğru ve tertipli bir halde kesmenin ve yerleştirmenin zor bir iş olabileceğini düşündüğünüz aklınıza gelmiş olmalı. Eskiden blokları, mozaikleri, seramikleri kırmak için ilkin elmas isminde olan bir aletle kestiği yerden araç-gereç üstüne bir çizgi çizerler, ondan sonra çeşitli aletlerle vurarak lüzumlu boyuta ayırmaya çalışırlardı. tokmak yada çekiç benzer biçimde aletler. Bu yöntem kesinlikle doğru değildi ve birçok durumda kesikler daha minik yada daha büyüktü. Bu yöntem birçok malzemenin atılmasına ve israf edilmesine niçin oldu; Bundan dolayı yavaş yavaş eskimektedir. Sadece bugün bu vazife eskisi kadar zor olmasa gerek. Tuğla ve blok kırıcı yada seramik çubuk benzer biçimde yeni ve hususi aletlerin üretilmesi ve kullanılması yardımıyla her türlü malzemeyi istenilen ölçülerde ve fazlaca kırılgan, süratli ve temiz bir halde kesmek kolay hale gelmiştir.

doğrama bloğu

Doğru alet ve makineleri kullanmak her projeyi ve işi kolaylaştırır ve pozitif bir sonuca götürür. Bu logo, ilk olarak 1927 senesinde Almanya’da Joseph Shepekh tarafınca kurulan, dünyada asırlık bir geçmişe haiz meşhur bir marka olan Shepekh’dir. Başlangıçta ziraat makineleri ve aletleri üretmek amacıyla kurulan bu şirket, kısa sürede yön değiştirip her türlü aleti geliştirme ve üretme alanına girmiştir.


Shapekh’in devamlı piyasaya yeni çıkan ürünler sunmaya emek vermesi, geniş bir ürün yelpazesini piyasaya sunmasını ve böylece değişik şirket ve mesleklere destek olmasını elde etmiştir. Spakh ürünleri üç kategoriye ayrılır: Kendin Yap Aletleri, Bahçe Aletleri ve İnşaat ve İyileştirme Aletleri ve müşteriler, gerekseme ve uygulama türüne bağlı olarak alet türlerinden birini seçip satın alabilir.

Shepakh tuğla, blok ve seramik üretimi alanında tanınmış markalardan biridir ve bu ürünlerin çeşitli çeşitlerini piyasaya sunmuştur. Bu ürünlerin geniş yelpazesi, her insanın işin türüne ve gereksinimlerine nazaran etkili bir vasıta seçmesini mümkün kılmıştır. Salyangoz kırıcı bloğun HSC130, HSC120 ve HSC140 olmak suretiyle üç modeli mevcuttur. Bu üç ürün arasındaki tek büyük fark, değişik malzemelerin boyutları, ağırlıkları ve maksimum kesme uzunluklarıdır. HSC120’nin maksimum kesme uzunluğu 320 mm, HSC130’un maksimum kesme uzunluğu 330 mm ve HSC140’ın maksimum kesme uzunluğu 420 mm’dir.

Bloğu ez

HSC120 kırma bloğunun boyutları 114 x 117 x 30,6 santimetre, HSC130’un boyutları 56,2 x 26 x 79 santimetre ve HSC140’ın boyutları 117 x 30,6 x 118,5 santimetre’dir. HSC120 kırma bloğu ağırlığı 34kg, HSC130 ağırlığı 39kg ve HSC140 ağırlığı 41kg’dır. Maksimum kesim yüksekliği 140 mm, sini yüksekliği 120 mm ve minimum kesim yüksekliği 25 mm olup her üç makinede de aynı yüksekliktir. Ek olarak, bu aleti hareket ettirmenin rahatlığı için, kolayca hareket ettirilebilen tekerlekler ve bir tutamak takılmıştır.

hsc130 blok kırıcı ile iyi mi çalışılır

Blok kırıcı yada tuğla kırıcı benzer biçimde öteki isimlerle de tanıyabileceğiniz bir blok kesici, çeşitli sert malzemeleri kesmek için kullanılan ağır, iki ucu keskin bir baltadır.

Bir blok kırıcı ile çalışmak fazlaca basittir. Bu aletle çalışmak için, ilkin blok üstünde kesimin yerini doğru bir halde işaretlemek ve peşinden kesim çizgisi tam olarak iki bıçağın yuvaları içinde olacak şekilde iki bıçağın arasına yerleştirmek yeterlidir. Kırıcının kolunu aşağı hareket ettirerek blok kolayca iki bölüme bölünür.

İki bıçak arasındaki boşluk bloğun yüksekliğinden daha azca ise, kıyıcı bloğun üst kısmındaki vidayı kullanarak bu mesafeyi kolayca değiştirebilirsiniz.

Bıçakları deneyin

Kırıcının en mühim parçası bıçaklardır, bu yüzden emek vermeden ilkin doğru olduklarından güvenli olunmalıdır. Herhangi bir aşınma yada çatlama, bıçakları değiştirmeniz icap ettiğini gösterir. Malzemeleri kesmek için kırık bir bıçak kullanmak fazlaca tehlikelidir; Bundan dolayı bıçaklar işlem esnasında kırılabilir ve eğilebilir.

Bıçakların aşınması hafifçe yada körelmişse emek vermeden ilkin hususi bir aletle bilemek yeterlidir.

burgulu blok kırıcıların avantajları

Burgulu kırıcıların avantajları içinde şunlar sayılabilir:

  • Hafifçe
  • Yüksek dayanıklılık
  • Oldukca süratli, doğru ve temiz kesim
  • Her türlü kompozit blok, seramik ve…
  • Üstteki vidayı kullanarak aletin fazlaca rahat ayarlanması
  • Yüksek bıçak dayanıklılığı
  • Taşıması kolay

Bir blok kırıcı satın alın

Kolay ayar, hafifçe yük, hafiflik ve uygun boyutlar benzer biçimde özelliklere haiz yüksek kaliteli sümüklü parçalama bloğu, sınıfındaki aletler içinde oldukça popülerdir. Bu ürün uygun maliyetli bir araçtır ve endüstriyel ve inşaat atölyeleri için uygun bir seçim olduğu güvenle söylenebilir. Sazokar’ın web sitesini ziyaret ederek arzu ettiğiniz ürünlere Sazokar’ın resmi garantisiyle kolayca haiz olabilirsiniz. Ek olarak, daha çok rehberliğe ihtiyacınız var ise, uzmanlarımızla iletişime geçebilir yada yorumlar bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.Source bağlantı