Bir pergola nasıl inşa edilir

Bir çardak yalnız kolay bir inşaat projesi değildir, bununla beraber o tembel yaz öğleden sonralarının tadını çıkarmak için bahçenize yada verandanıza zarif bir katkı olabilir. Pergolalar, gölge ve filtrelenmiş güneş ışığı sağlamak suretiyle tasarlanmıştır ve kirişler ve mertekler naturel destek sağladığından, tırmanıcı bitkiler yetiştirmek için idealdir. Neye ihtiyacınız olacak:

Ilkin pergolanızın yerini seçin ve dört direğin yerleşimini işaretleyin. Bir delik sonrası tarama yada matkap kullanarak, 24 inç derinliğinde ve 9 inç genişliğinde delikler kazın. Her deliğin altına birkaç inç çakıl ilave edin – bu, drenaja destek olacaktır.

Peşinden, pergola direklerini deliklere yerleştirin, düz ve dik olduklarından güvenilir olun. Destek için 50 x 100 geçici karkas gövdesi kullanarak bu tarz şeyleri yerinde tutun. Üreticinin talimatlarına gore postcrete çimento kullanın ve 24 saat kurumaya bırakmadan ilkin deliklere dökün.

Çimento sertleşirken, pergola direklerini uzatmak için 50 x 150 mm işlenmiş yapısal levhadan kirişler kati. Kiriş uçlarında dekoratif bir görünüm oluşturmak istiyorsanız, ahşap üstüne bir desen çizin ve bir dekupaj testeresi ile kati. Levhalar yerine kenetlendiğinde, kirişler ve direkler süresince delikler açın ve ahşap vidalarla sabitleyin.

Peşinden, kirişleri uzatmak ve sarkmak için 50 x 100 işlenmiş karkastan kirişleri kati. Kirişlerde olduğu şeklinde, dekorasyon eklemek için bir yapbozla bir tasarımda kati. Kirişleri kirişlere eşit şekilde dikey olarak yerleştirin ve 3 inçlik çinko kaplama güverte vidalarıyla sabitleyin.

Son olarak, çiçekli, gölgeli bir bahçe öğesi oluşturmak için pergolanın etrafına hanımeli yada akasma şeklinde tırmanıcı bir nebat dikin ve eğitin.

Bunları da sevebilirsiniz