Bir Kulübe Iyi mi Hava Koşullarına Dayanıklıdır | bloga

Kış geliyor, kulübenizi hava koşullarına dayanıklı hale getirin!

Kış hızla yaklaşırken, her ev sahibi muhtemelen kulübelerini hava koşullarına iyi mi karşı koyacağını merak ediyor. Sıcaklıklar düştükçe, daha sık yağmur ve dolu ve hatta nadiren kar yağışı bekleyebiliriz. Ne yazık ki, birtakım hayvanların aksine, daha soğuk aylarda kış uykusuna yatamayız. Bahçe aletlerini depolamak ve kullanmak, evlatların oyuncaklarıyla oynamak yahut birtakım evrak işleri yapmak olsun, bu kış bir noktada barakalarımızı kullanmaya devam edeceğiz.

Bununla beraber, cansız baraka, müsait bakım ve onarımla çoğu zaman dikkatsizlik edilebilir, bundan dolayı eski yahut yıpranmış barakanız, ihtiyacınız olan elementlere karşı koruma sağlamayabilir. Tahtadaki delikler yahut boşluklar hava akımı oluşturabilir ve suyun içeride birikmesine niçin olabilir. Bu, her ikisi de barakanızın yapısal enerjisini tehlikeye atacak ve hatta değiştirilmesine yol açacak olan, zayıflamış derzler yahut eğilmiş ahşap ile sonuçlanabilir. Bununla beraber, bu basit ve ucuz hava koşullarına dayanıklılık uygulamalarını izleyerek paradan tutum edebilirsiniz.

çoğaltmak

Her şeyden ilkin, kulübemizin ahşap zeminine nemin sızmasına izin verebileceğinden, kulübemizin yerden muntazam bir halde yükseltildiğinden güvenli olmamız önemlidir. Doğru yerden yükseklik ile ahşabın üstüne su girmez ve ortaya çıkan hava akışı zemini kurutur. Bu, ahşapta çürüme yahut küf oluşmasını önleyerek kulübenizi kış rüzgarlarının ve dolunun çarpmasına dayanacak kadar kuvvetli ve sağlam bırakır.

dolgu macunu

Ufak bir yatırım karşılığında kulübenizin duvarlarına ve çatısına da ahşap esaslı bir kaplama uygulayabilirsiniz. Kullanması basit bir silah ile uygulanan dolgu macunu, ahşap çıtalar arasındaki çatlakları yahut delikleri doldurur ve soğuk rüzgarın yahut nemin kulübeye girmesini engeller. Ek olarak ahşap, sprey olarak uygulanan ispirto bazlı bir emprenye solüsyonu ile işlenebilir. Daha cazibeli bir yüzey ve dış etkenlere karşı ek koruma için, kulübenizi bir kat su geçirmez boyayla kaplayabilirsiniz; birçok rengi çevrimiçi ve mağazalarda mevcuttur.

MDF ile astarlama

Yüksek kaliteli MDF (orta yoğunluklu lif levha)

Yüksek Kaliteli MDF (Orta Yoğunlukta Lif Levha) Bu yöntemler kulübenizi hava şartlarına karşı korumanın ucuz yolları olsa da, rüzgar ve yağmurun hala minik boşluklardan ve deliklerden sızdığını görebilirsiniz. Bir kulübeyi en etken halde hava koşullarına karşı korumak için, kulübenizi MDF levhalarla kaplamayı düşünün. Burada George Hill Ltd’de, bununla beraber barakanızın tam boyutlarına bakılırsa keseceğimiz, dayanıklı, yüksek kaliteli MDF’den yapılma fazlaca kıymetli paneller sunuyoruz. Sonrasında barakanızın duvarlarına, çatısına ve zeminine kolayca monte edilebilirler ve ısıyı korurken elementleri dışarıda tutarlar ve maliyetli tamir yahut değişiklik yapma ihtiyacını ortadan kaldırırlar. Kulübenizi talep eder bahçe ve spor ekipmanlarını depolamak için, talep eder bağımsız bir yazıhane olarak kullanın, MDF panelleri kurarak dış etkenlerden korunduğunuzdan güvenli olun. Kulübede vakit geçirirken daha basit bir deneyimin tadını çıkaracaksınız ve potansiyel olarak pahalı bakım işlemleri için daha azca şansa haiz olacaksınız.

Bunları da sevebilirsiniz