Bir Kulübe Iyi mi Hava Koşullarına Dayanıklıdır | bloga

Kış geliyor, kulübenizi hava koşullarına dayanıklı hale getirin!

Kış hızla yaklaşırken, her ev sahibi muhtemelen kulübelerini hava koşullarına iyi mi karşı koyacağını merak ediyor. Sıcaklıklar düştükçe, daha sık yağmur ve dolu ve hatta nadiren kar yağışı bekleyebiliriz. Ne yazık ki, bazı hayvanların aksine, daha soğuk aylarda kış uykusuna yatamayız. Bahçe aletlerini depolamak ve kullanmak, evlatların oyuncaklarıyla oynamak yada bazı evrak işleri yapmak olsun, bu kış bir noktada barakalarımızı kullanmaya devam edeceğiz.

Bununla beraber, cansız baraka, uygun bakım ve onarımla çoğu zaman dikkatsizlik edilebilir, bu yüzden eski yada yıpranmış barakanız, ihtiyacınız olan elementlere karşı koruma sağlamayabilir. Tahtadaki delikler yada boşluklar hava akımı oluşturabilir ve suyun içeride birikmesine niçin olabilir. Bu, her ikisi de barakanızın yapısal enerjisini tehlikeye atacak ve hatta değiştirilmesine yol açacak olan, zayıflamış derzler yada eğilmiş ahşap ile sonuçlanabilir. Bununla beraber, bu kolay ve ucuz hava koşullarına dayanıklılık uygulamalarını izleyerek paradan tutum edebilirsiniz.

çoğaltmak

Her şeyden ilkin, kulübemizin ahşap zeminine nemin sızmasına izin verebileceğinden, kulübemizin yerden muntazam bir halde yükseltildiğinden güvenli olmamız önemlidir. Doğru yerden yükseklik ile ahşabın üstüne su girmez ve ortaya çıkan hava akışı zemini kurutur. Bu, ahşapta çürüme yada küf oluşmasını önleyerek kulübenizi kış rüzgarlarının ve dolunun çarpmasına dayanacak kadar kuvvetli ve sağlam bırakır.

dolgu macunu

Ufak bir yatırım karşılığında kulübenizin duvarlarına ve çatısına da ahşap esaslı bir kaplama uygulayabilirsiniz. Kullanımı kolay bir tabanca ile uygulanan dolgu macunu, ahşap çıtalar arasındaki çatlakları yada delikleri doldurur ve soğuk rüzgarın yada nemin kulübeye girmesini engeller. Ek olarak ahşap, sprey olarak uygulanan ispirto bazlı bir emprenye solüsyonu ile işlenebilir. Daha çekici bir yüzey ve dış etkenlere karşı ek koruma için, kulübenizi bir kat su geçirmez boyayla kaplayabilirsiniz; birçok rengi çevrimiçi ve mağazalarda mevcuttur.

MDF ile astarlama

Yüksek kaliteli MDF (orta yoğunluklu lif levha)

Yüksek Kaliteli MDF (Orta Yoğunlukta Lif Levha) Bu yöntemler kulübenizi hava şartlarına karşı korumanın ucuz yolları olsa da, rüzgar ve yağmurun hala ufak boşluklardan ve deliklerden sızdığını görebilirsiniz. Bir kulübeyi en etkili şekilde hava koşullarına karşı korumak için, kulübenizi MDF levhalarla kaplamayı düşünün. Burada George Hill Ltd’de, bununla beraber barakanızın tam boyutlarına gore keseceğimiz, dayanıklı, yüksek kaliteli MDF’den yapılmış oldukca kıymetli paneller sunuyoruz. Ondan sonra barakanızın duvarlarına, çatısına ve zeminine kolayca monte edilebilirler ve ısıyı korurken elementleri dışarıda tutarlar ve maliyetli onarım yada değişiklik yapma ihtiyacını ortadan kaldırırlar. Kulübenizi ister bahçe ve spor ekipmanlarını depolamak için, ister bağımsız bir ofis olarak kullanın, MDF panelleri kurarak dış etkenlerden korunduğunuzdan güvenli olun. Kulübede vakit geçirirken daha rahat bir deneyimin tadını çıkaracaksınız ve potansiyel olarak pahalı bakım işlemleri için daha azca şansa haiz olacaksınız.

Bunları da sevebilirsiniz