Beton mikseri ve yıkım çekici arasındaki fark nedir ve uygulamaları


İşletmeniz için doğru aracı mı aramıştınız? Bir yol ayrımında kaldınız ve tam olarak ne istediğinizi bilmiyor musunuz? İşletmeniz için en doğru aracı seçmenize destek olacağız. Piyasada birçok vasıta var ve bazıları benzer şekilde çalışıyor. Beton mikseri ile yıkım çekici arasındaki farkı incelemek için bizi takip edin.


Beton karıştırıcı nedir?

Çimento

Bir beton çekici, hava depolama pistonuyla daha büyük delikler açmak için iyi bir seçimdir. Bu eserin hareket hızı daha düşük olmasına karşın daha kuvvetli bir etkiye haizdir. Aletin gücü, operatörün çalışırken daha azca çaba harcamasını sağlar, sadece tesir ahşap yada metal için yeterince yüksek değildir. Betoniyer tam olarak kullanılan parçalara nazaran dizayn edilmiştir, şu demek oluyor ki parçalar matkap ucuna tam oturmalıdır. En yaygın kartuşlar, SDS-plus ve 0,4 ila 3/4 inç çapında delikler açar. SDS-max matkap kullanıyorsanız, deliklerin çapı ortalama 0,95 ila 5 santimetre olacaktır.

Beton kırıcıyı çekiç moduna alabilir ve kiremit kesme şeklinde minik yıkım işlemleri için kullanabilirsiniz.

yıkım çekici nedir?

yıkım çekici

Yıkım çekici hususi bir tasarım ve hususi bir mekanizma ile yapılmış olup, iki tane metal disk yada dişliye haizdir ve kuvvetli bir alettir. Yıkım çekici kalemi ileri geri hareket özelliğine haizdir ve diskler birbirine doğru dönerken mil aletin içine ve dışına hareket eder, böylece zincir dönerken yukarı ve aşağı hareket eder. Bu araçtaki ilerleme yolu oldukca kısa ve hızlıdır.

Beton mikseri ile yıkım çekici arasındaki fark

Bir beton mikseri ile bir yıkım çekici içinde pek oldukca benzerlik vardır, sadece bunlar dönme modu, güç, fiyat ve kullanım kolaylığı özellikleri bakımından farklılık gösterir.

yıkım çekici

dönüş modu

Beton karıştırıcı, dönme özelliğine haiz oldukca yönlü bir araçtır. Bu alet, beton haricinde her şeyi kolayca kesecek kadar güçlüdür, dolayısıyla her türlü delme işlemi için uygun bir elektrikli alettir. Beton mikseri satın alarak da paradan tutum edebilirsiniz.

Kırıcının dönüşünde ve periyodunda ve çekiç olarak hareketinde herhangi bir değişim yoktur. Bu vasıta, kazı malzemeleri için uygun değildir, sadece çeşitli parçaları yok etmek ve ayırmak için kullanışlıdır.

Kullanım kolaylığı

Her iki vasıta da iyi aşındırma kabiliyetine haizdir, sadece uygulama şekilleri ve kullanım kolaylığı farklıdır. Bir beton mikseri, daha hafifçe işler için en iyi seçimdir ve muhteşem döndürme kabiliyeti yardımıyla gerektiğinde burgu görevi görebilir. Beton mikserinin titreşimi oldukca süratli olduğundan operatörün işi yaparken yorulmaması sağlanır.

Yıkım çekici, yıkım ve beton işleri için tasarlanmış olup bu işlerin yapılması için uygun bir alettir.Elektrikli ve şarjlı olmak suretiyle iki çeşidi mevcuttur. Elbet en iyisi kablolu modeli seçmek; Şu sebeple güçlüdür ve bu araçtan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Çoğu zaman kırıcının hızı değişik seviyelerdedir ve hızını denetlemek kolaydır.

Çimento

Beton mikserinin yıkım çekicine nazaran avantajlarından biri, çekici dönem dışı bırakıp beton delmek yerine ahşabı delmek için kullanabilmenizdir. Bu vasıta için 1/4″ sürgülü kol kullanabilirsiniz. 3/8 inç dökülmüş betonun kazılması oldukca çaba gerektirir.

Bir yıkım çekici, çoğu zaman bir beton mikserinden daha büyük ve daha güçlüdür ve bu farklılığın sebebi, çekiçleme işlemleri için lüzumlu olan mekanik ve fizyolojik hareketin türüdür. Doğal ki, bir çok yıkım çekici biçim ve boyut olarak beton mikserlerinden oldukca değişik değildir. Çekicin mühim bir özelliği, aleti sıkıca tutabileceğiniz bir kilitleme kolunun varlığıdır.

Betonun daha iyi kullanılması için ipuçları

 • Cihaza oldukca fazla baskı uygulamayın ve işini yapmasına izin verin.
 • Araç-gereç türü ve aletin boyutu buna nazaran seçilmelidir.
 • Parçalardaki tozu ve hasarlı parçaları, alete sıkışmamaları ve tutucunun sağlam kalması için paklayın.
 • Milin hasar görmesini önlemek için alet parçalarını her değiştirdiğinizde iş milini yağlayın.
 • Üreticinin tavsiye etmiş olduğu gresi kullanın ve ağırlık ve viskozite kurallarına uyun.
 • Aygıt uyarı verdiğinde tavsiye edilen bakım talimatlarını uygulayabilmek için aygıt üstündeki LED’lerin ne anlama geldiğini öğrenin.
yıkım çekici

Beton mikseri ve yıkım çekici uygulaması

 • Evler (kendin yap uygulamaları için)
 • iş yeri
 • kolaylıklar

Bir yıkım çekici iyi mi doğru şekilde kullanılır?

 • Uygun kişisel koruyucu ekipman kullanın.
 • Aracı kullanmadan ilkin lüzumlu eğitimi gözden geçirin.
 • Aleti kullanırken dikkatli olun ve ellerinize bilhassa dikkat edin.
 • Şarj edilebilir bir alet kullanıyorsanız, extra bir pil almanız en iyisidir.
 • Çalışmaya başlamadan ilkin aletlerinizi denetim ettiğinizden güvenli olun.
Çimento

Beton mikseri mi, yıkım çekici mi? Hangisini seçmeliyiz?

İkisinin de benzer kullanımları var fakat projeniz için doğru aracı kullandığınızdan güvenli olmanız gerekiyor. Minik işler için beton mikseri iyi bir seçimdir, sadece büyük işler için bir yıkım çekici şarttır. Acilen bir delme aletine ihtiyacınız var ise ve iyi emek harcaması gerekmiyorsa, beton mikseri kullanın.

Yıkım çekici en iyi şekilde yolların, kaldırımların yada kaldırımların yıkılması şeklinde daha büyük, daha ağır projeler için kullanılır. Yıkım çekici, beton yıkımları için daha güvenlidir; Şu sebeple boyu daha uzundur ve döküntülerden uzak durmanıza destek verir ve hem de çekici iyi denetim edebilirsiniz.

Beton karıştırıcı ve yıkım çekici, güvenilir ve verimli araçlardır. Değişik farklılıklara ve türlere karşın, bu iki aracın birçok benzerliği vardır. Projenin türü, en iyi ve en eksiksiz aracın seçilmesinde mühim bir rol oynar; Aletin türü ihtiyacınız olan gücü belirlediğinden, ilkin bu suali cevaplayın ve arkasından aleti seçin ve işinizi yapın. Her türlü beton mikseri, yıkım çekici vb. satın almak için Sazokar’ı ziyaret edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Hangi marka yıkım çekici ve beton mikseri en iyisidir?

En başarılıları Hilti, Bosch ve DeWalt olmak suretiyle birçok marka yıkım çekiçleri ve beton mikserleri üretti ve üretti. Yıkım çekici markalarının türlerini öğrenmek için en iyi yıkım çekici makalemizi okuyun.

Yıkım çekici mi yoksa beton mikseri mi daha iyi?

Bu probleminin cevabı büyük seviyede işin türüne (ev, yarı endüstriyel, endüstriyel) bağlıdır.Source bağlantı