Basit şeylerle kız ve erkek çocuklar için yatak odası duvar dekorasyonu fikri


Yatak odası, insanların dekorasyon ve tasarım açısından pek ziyaret etmedikleri evin en kişisel bölümlerinden biridir. Ancak yatak odası, insanların dinlenip enerji topladıkları bir yerdir. Pek çok insan, gündüz ve gece saatlerinin en az üçte birini yatak odasında geçiriyor; Bu nedenle yatak odası tasarımı ve dekorasyonu oldukça önemlidir. Yatak odamız için uygun bir maliyetle doğru dekorasyonları seçebileceğimiz çeşitli yollar var. Ancak farklı cinsiyetler ve yaşlar için yatak odası dekorasyonlarının tarzı ve türü pek çok farklılık barındırmaktadır. Örneğin bir kız veya erkeğin yatak odası duvarını süslemek ile bir gelinin yatak odasını dekore etmek birbirinden farklıdır. Bu yazıda size basit eşyalar kullanarak kız ve erkek çocuklar için yatak odası duvar dekorasyonu fikirleri vereceğiz.


Resimlerle yatak odası duvar dekorasyonu

Resimlerle yatak odası duvar dekorasyonu

Bir erkek veya kız çocuğunun yatak odası duvarını dekore etmek için en basit ve aynı zamanda çekici fikirlerden biri resim kullanmaktır. Bu fotoğraf kişisel, aile veya en sevdiğiniz konular veya kişilerle ilgili olabilir. Yatak odanız evinizdeki en özel alandır. Bu nedenle, tamamen ilişkilendirebileceğiniz bir tablo kullanmalısınız. En sevdiğiniz fotoğraflardan bir kolaj oluşturmak iyi bir seçenek olacaktır. Kolajlar, görüntülerin sayısı ve boyutlarına göre farklı şekil ve tasarımlara sahip olabilir. Her neyse, yatak odanızı dekore etmekle çok fazla kolaj kullanmamak arasındaki dengeyi düşünmelisiniz.

Görüntülerin düzenlenmesinde dengenin sağlanması tutarlılık anlamına gelmez. Örneğin, üç resmi bir araya getirmek için simetriye dikkat etmeniz gerekmez. Bir tarafa büyük bir resim, diğer tarafa her biri büyük resmin yarısı büyüklüğünde iki resim yerleştirebilirsiniz. Yatak odanızın duvarını dekore ederken hem açık hem de koyu renklerde resimler kullanmayı düşünün. Koyu veya açık görüntüler tek başına çekici değildir. Birbirini tamamlayan koyu ve açık renkleri kullanmak en iyisidir.

Genellikle çoğu yatak odasında yatak odanın ortasına yerleştirilir ve odada en fazla alanı kaplar; Yani tasarım açısından yatak, odanın odak noktasıdır. Sonuç olarak resimlerin boyutunu, şeklini ve konumunu seçerken yatağa göre konumlarını da göz önünde bulundurmalısınız. Resimleri yatağın üstüne ve duvara yerleştirebilirsiniz; Ancak güvenlik açısından mümkün olduğunca yatağınızın üzerine ağır resim çerçeveleri takmamanız önerilir; Çünkü düşerlerse sizi ciddi şekilde yaralayabilirler. Resimleri doğrudan yatağın önüne de yerleştirebilirsiniz. Bu sayede siz yatakta dinlenirken onları görebilirsiniz.

Yatak odası duvarını basit şeylerle süsleyin

Yatak odası duvarını basit şeylerle süsleyin

Bazen bir yatak odası duvarını dekore etmek için en basit şeyleri kullanmak, odanın güzelliğini büyük ölçüde artırabilir. Bu basit eşyalar genellikle size çok pahalıya mal olmaz veya evinizde bulunur, örneğin yatak odanızın duvarlarını süslemek için doğal eşyalar kullanabilirsiniz. Bu amaçla deniz taşları, deniz kabukları, mercan ve diğer doğal elementler dahil her türlü taşı bir kartonun üzerine yapıştırabilir ve yatak odanızın duvarına asabilirsiniz.

Diğer bir yöntem ise kurumuş çiçek ve bitkileri bir çerçeve içerisine dizerek üzerlerine reçine dökmek. Reçine kuruduktan sonra çerçeveyi yatak odanızın duvarına monte edebilirsiniz. Ayrıca şişeleri vazo olarak kullanmak ve duvara sabitlemek de yatak odanızı dekore etmek için iyi bir fikirdir. Duvara bir sıra veya çapraz olarak birkaç boş şişe yerleştirmek yeterlidir. Daha sonra her bir şişenin içine doğal veya yapay çiçekler yerleştirin.

Yatak odası duvarını tek kullanımlık eşyalarla süsleyin

Yatak odası duvarını tek kullanımlık eşyalarla süsleyin

Evinizde kullanılmayan ya da tek kullanımlık eşyaları yatak odası duvarını süslemek için hem paradan tasarruf etmek hem de çevreyi korumak için kullanabilirsiniz. Bu malzemeler kağıt, plastik, eski giysiler veya kullanılmayan kaplar olabilir. Piyasada yüksek fiyat etiketine sahip birçok süs eşyası bulunmaktadır; Ancak bahsedilen hileler ve biraz yaratıcılık ile çok para harcamanıza gerek yok.

Kullanılamayan ahşap malzeme, dekoratif objeler yapmak için en iyi, en çekici ve en uygun malzemelerden biridir. Ahşap ve tek kullanımlık ahşap ürünleri dekoratif obje haline getirip yatak odası duvarına yapıştırabilirsiniz. Örneğin eski ahşap eşyaları tahta bloklar şeklinde farklı parçalara ayırabilirsiniz; Daha sonra bu blokları boyayın ve kalp, ağaç vb. dekoratif tasarımlar yapmak için kullanın ve yatak odanızın duvarına asın.

Yatak odası duvarını CD’lerle dekore etmek de mümkündür. Eski CD ve DVD’lerinizi artık göremiyorsanız, onları atmak yerine yırtın ve bir kağıda veya tahta bir tahtaya yapıştırın. Bu dekoratif parça, ışık parladığında çok güzel bir etki yaratacaktır. Ayrıca kullanılmayan dergileri ve atık kağıtları kullanarak da origami parçaları yapabilirsiniz; Daha sonra origami parçalarını ipten veya ipten asabilir ve yatak odanızın duvarına bantlayabilirsiniz.

Yatak odası duvarını iplerle süsleyin

Yatak odası duvarını iplerle süsleyin

Işık miktarının yatak odası ortamı üzerinde büyük etkisi vardır. Işığın rengi veya miktarı, insanların ruh halleri ve enerjileri üzerinde farklı etkilere sahip olabilir. Bazı lamba ve lamba modelleri, aydınlatmaya ek olarak estetik açıdan özel bir çekiciliğe sahiptir. Yatak odasında ışık sağlamanın en çekici yollarından biri de ip kullanmaktır. Yatak odasında ip kullanımı size samimi ve huzurlu bir ortam sağlayacaktır. Teller, gündüz ve hava açıkken bile kendi güzelliklerine sahip olabilir. İplikler, odanızı dekore etmek için diğer bileşenlerin rengine göre seçmeniz gereken farklı renklerde mevcuttur.

Yatak odası duvarını renkli kağıtlarla süsleyin

Yatak odası duvarını renkli kağıtlarla süsleyin

Çok para harcamadan renkli kağıtlar kullanarak yatak odanızın duvarını güzelce dekore edebilirsiniz. Çan kağıdını çiçek gibi farklı desenlerde kesmeniz yeterlidir. Renkli kağıtları katlayıp keserek de yatak odanız için duvar süsü yapabilirsiniz. Ardından bu kolyeyi bir ip veya iplikle bağlayın. İki askı ucunu yatağınızın her iki yanına takabilirsiniz. Yatak odası duvarını hediyelik kağıtlarla süslemek de mümkündür. Hediyelik kağıdın avantajı kabartmalı çeşitlerini de kullanabilmenizdir.

Ayrıca quilling sanatını kullanarak renkli kağıtları güzel tablolara dönüştürebilirsiniz. Quilling sanatı, en az para harcayarak en güzel tabloları yaratmanıza olanak tanır. Bir kızın yatak odası duvarını süslemek için kırmızı ve pembe kağıtlardan kırmızı kalpler yapabilirsiniz. Bu kalpleri origami sanatını kullanarak da oluşturabilirsiniz. Özellikle erkek çocukların yatak odası duvarını süslemek için kağıt kullanarak en sevdikleri hayvanları yapabilir ve duvara yapıştırabilirsiniz. Bu tasarımları kullanmak çocuklar için eğlenceli bir ortam yaratır.

Sıkça Sorulan Sorular

Bir erkek odasının duvarlarını dekore etmek ile bir kız odasının duvarlarını dekore etmek arasındaki fark nedir?

Kız ya da erkek çocuk odası dekorasyonu için genel ve kapsamlı bir yol tanımlamak mümkün değil; Çünkü insanların cinsiyetinin zevkleriyle alakası olmayabilir. Bir kız veya erkek çocuğun yatak odası duvarını dekore etmenin en iyi yolu, onların kişisel zevklerine ve ilgi alanlarına dikkat etmektir.

Bir yatak odası duvarını köpük çelenkle nasıl dekore edebilirim?

Akalili köpüğün çok fazla kesilebilirliği ve esnekliği vardır; Böylece bu malzemeleri çiçek gibi farklı şekillere kolayca dönüştürebilir ve yatak odası duvarına asabilirsiniz.Source link