Balçık ve Kullanım Alanları Pislik ve Izgara Arasındaki Benzerlikler ve Farklılıklar Nedir?


Planya, ahşap yapıların inşası için ahşabı hazırlamanın ana aşamalarından biridir; Bundan dolayı bu iş için manuel rende, manuel elektrikli rende, sofra rendesi yada sofra rendesi şeklinde çeşitli aygıt ve ekipmanlar bulunmaktadır.

Ahşabı planyalamak için doğru alet nedir?

Yeni başlayanlar için ortaya çıkan sorulardan biri, ahşap rendeleme için hangi aletin uygun olduğudur. Bir planya makinesinin ana işi, kereste ve döşemelerin kenarlarını düzleştirmektir, sadece kerestenin kalınlığını değiştirebilmek için kir kullanılır.


Izgara ve kir arasındaki fark

Çapak alma makinesi ve rende aynı amaç için, şu demek oluyor ki ahşabı rendelemek için kullanılır ve bu işlem, keskin bir bıçakla çelik merdaneler vesilesiyle gerçekleştirilir; Bu sayede ahşap, silindirler üstünde hareket eder ve keskin bıçağın ahşap yüzeyine çarpması sebebiyle, ahşap karıştırılarak yüklenir.

Her iki aygıt da odun kesmek için kullanılsa da, her cihazın belirli bir vazife için tasarlandığını ve görevlerdeki benzerliklerinden dolayı aynı olarak kabul edilmemesi icap ettiğini unutmamak gerekir; Aslen marangoz atölyesinde her ikisinin de olmazsa olmaz bulunduğunu ve birbirinin yerine geçemeyeceğini söylemek gerekir.

Bir tahta parçasını belirli ve tek tip kalınlık ve boyutta ahşaba dönüştürmek için kullanılan bir cihazdır. Bu makine, değişik bıçak uzunlukları ve değişik ekran genişlikleri ile otomatik ve manuel olmak suretiyle iki tipte mevcuttur. Kirin işleyiş şekli, tahta parçası hareket ettikçe, ahşabın yüzeyi daha ilkin ayarladığınız seviyeye kadar ızgara yapar ve sonunda kalınca ve pürüzsüz bir yüzeye haiz bir tahta parçasına haiz olmuş olursunuz.

  • İş kalitesi ve kir tutma hızı ağaç rendesine bakılırsa daha yüksektir.
  • Top altta ağda ve üstte toprakta.
  • Rendedeki talaş miktarı kire bakılırsa oldukça daha azdır.
  • Rende ile çalışmak, kirli olandan daha çok edinim gerektirir.
  • İrmikte emek harcama süreci otomatiktir ve odun bir merdane yardımıyla otomatikman makineye sürülür, sadece rendede bu işlem manueldir.
  • Herhangi bir emek harcamadan ilkin, ahşapla çalışmanın ilk aşamalarından kabul edilen öğütülmüş rende kullanılmalıdır, sonraki aşamalarda ise toprakla emek harcama yapılabilir.
  • Ahşabı daha kaliteli rendelemek istiyorsanız, toprak kullanmalısınız.
  • Kirde, rende üstünde bu mümkün değilse, kalınlığı ayarlamak kolaydır.

Bahsedilen tüm farklılıklara karşın, her iki aygıt da ahşabın birincil işlenmesi için oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. En güzeli de iki aleti aynı anda yan yana kullanabilmek; Şu demek oluyor ki en iyi netice, ilkin kütüğün yüzeyi bir rende yardımıyla düzeltildikten sonrasında kütüğün lüzumlu kalınlık elde edilene kadar toprak haline getirilmesi ile elde edilir.

Yer rendesinin daha kullanışlı bulunduğunu düşünebilirsiniz, sadece deneyimli kişiler bilir ki, her iki aleti aynı anda kullanmanın muhteşem netice verdiğini bilirler.

kir

Bahsedilmiş olduğu şeklinde, marangozluk atölyelerindeki ergonomik cihazlardan biri pislik tutucudur. Bu makine ahşabı otomatikman öğütür ve pürüzsüz, muntazam ahşap kesimler oluşturur. Shepakh Company, önde gelen çöp öğütücü üreticilerinden ve tedarikçilerinden biridir. Shepakh markası, endüstriyel ve marangozluk aletleri üretiminde ortalama bir asırlık bir geçmişe haizdir ve pazara yüksek kaliteli bir ürün elde etmiştir. Cüruf toz alma makinesinin çeşitli bileşenleri, tümü yüksek kaliteli birincil malzemeden yapılmış makine gövdesi, ana elek, kaldırma kolları, pervane çıkışı, rende mili, silindirler, motor, zincir vb. mevcut Avrupa standartlarına uygun ekipman.

Kuvvetli motoru ve yüksek giriş kapasitesi ile cüruf sıyırıcı, ahşap profilleri yüksek doğruluk ve hassasiyetle şekillendirir.

Uygun ağırlık ve ölçülere haiz cüruf sökücü, her iki yanında bulunan gömme kulplar ile kolayca hareket ettirilebilen, kompakt ve hafifçe cihazlar kategorisinde yer verilmiştir. Cüruf, iki destek levha ile genleşme özelliğine haiz olup, bununla birlikte çökme özelliğine de haizdir.

Ailesinin tüm cihazları şeklinde demir testeresi de ahşabı traş etme ve tornalama görevini üstüne alıyor ve bunu yüksek hızda yapıyor. Silindirler, tahta parçasını tezgah üstüne yerleştirip makineyi çalıştırarak iş parçasını çeker ve planyalamadan sonrasında makinenin öteki tarafınca dışarı doğru yönlendirir. Silindirlere ek olarak, makinenin alt kısmında iş parçasını durağan(durgun) tutan ve geriye doğru devrilmeyi önleyen pim yada taraklar vardır.

İşte bu cihazın benzersiz özelliklerinden bazıları:

altimetre

Bu burgu makinesi, iş parçası geçidinin üst kısmına monte edilmiş bir yükseklik göstergesi ile donatılmıştır ve kırmızı gösterge ile kesme miktarı tahmin edilebilir.

Emek harcama yüksekliğini ayarlayın

Makinanın yan tarafında iş parçasının yüksekliğini gösteren cetvel bulunmakta olup, makinanın üst kısmında bulunan kol kullanılarak iş parçasının cinsine bakılırsa ayarlanabilmektedir. Kesim yüksekliğini ve miktarını ayarladıktan sonrasında bu makine 90 derecelik bir açıyla muntazam ve muntazam ahşap kesitler oluşturur.

fitili yıkadım

Shasti sigortası, çalıştırma anahtarının yanında bulunan, dayanıklılığını ve ömrünü artırmada büyük tesiri olan Spakh’ın bir özelliğidir. Cihazın kısa dönem yapması yada aşırı ısınması durumunda bu başparmak dışarı çıkar, bu şekilde bir durumda birkaç dakika emek harcamayı bırakmalı ve aygıt soğuduktan sonrasında başparmağı içeri itip yine çalışmaya başlamalısınız. Bu denetim çubuğu yanık durumunda değiştirilebilir ve kolayca yeni bir parça ile değiştirilebilir.

Bir marangoz çıkışı ile donatılmış

Bu aygıt, bir vantuz yada elektrikli süpürge takarak talaş ve talaşları toplamak için kullanılabilen bir vantuz üstüne monte edilebilir.

marka

Shabach Company, 1927 senesinde faaliyete başlamış olan ve oldukça çeşitli elektrikli aletlerin tanınmış bir tedarikçisi haline gelen alet tedariği alanında başarı göstermiş şirketlerden biridir. Büyümeyi, yeniliği ve kaliteyi devamlı işlerinin ön saflarına koyan bu şirket, pazardaki süratli büyümesini sağlamlaştırmaya ve genişletmeye iş yapmaktadır. Ağaç işleme makinelerine ek olarak Shapekh, DIY araçları, bahçecilik, inşaat ve yenileme araçları ve takıları şeklinde bir takım başka ürün sağlayarak sanayicileri, inşaatçıları, bahçıvanları, zanaat meraklılarını ve ufak ve büyük proje sahiplerini destek sunar.

Toz sökücü, ahşap parçaları yüksek duyarlılık ve doğrulukla söktüğü için ufak ve büyük marangoz atölyelerinde gereksinim duyulan en mühim aletlerden biridir. Kuvvetli motoru ve iş parçasının yüksekliğini ayarlama imkanı, kesim yüksekliği, talaş haznesi, sigorta tutucusu, hafifliği, ufak boyutları ve katlanır tablası şeklinde özellikleri ile kendi sınıfındaki makineler içinde oldukça popülerdir. derslik. Bu aygıt, yaprak biti ürünleri şeklinde yüksek kalitededir ve sağlam ve dayanıklı bir haşere toplayıcı arıyorsanız, sizin için düşük rekabet önerisi olacaktır.

Daha çok satın alma tavsiyesine yada rehberliğine ihtiyacınız var ise, tavsiye yada rehberlik için Sazakar internet sayfasına başvurabilir yada uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.Source bağlantı