Bahçeniz için teras fikirleri

İyi yapılmış zemin kaplaması, bilhassa yazları herhangi bir bahçeye muhteşem bir ektir. Bir çok standart zemin kaplamasıyla karşılaştırıldığında, kaliteli bir ahşap güverte size daha sıcak bir his verir, taştan daha yumuşak bir his verir ve dış mekan evinize gerçek bir şıklık katar.

Deck tahtaları oldukça yönlüdür, kişiselleştirilmesi kolaydır ve herhangi bir amaca nazaran şekillendirilebilir. Mutfak ve bahçe içinde bir geçiş olarak, yiyecek ve içecek servisi yapmak, hatta bir ihtimal barbekü yapmak için muhteşem bir açık hava yaşam alanıdır. İşten sonrasında iyi bir kitabın yada bir kadeh şarabın tadını çıkarmak için ideal bir yer olan güneşli yada tenha bir yerde evden uzakta bile yersiz görünmüyor.

Güverte boyutu seçimi

Kaplamak istediğiniz alanın boyutu hakkında doğru bir düşünce edinmek için alanınızı evvel planlamanız önemlidir.

Zemindeki yükselmeler ve eğimlerle uğraşmak zorunda kalabileceğiniz için arazinin konumunu göz önünde bulundurun. Amacınızı aklınızda tutun ve alan için ne tür mobilyalara ihtiyacınız olacağını evvel düşünün. Sekiz kişilik bir masa yerleştirmek istiyorsanız, güvertenin buna uyum sağlamak için oldukça büyük olması gerekir.

Düz mü, kıvrımlı mı?

Birçok döşeme tasarımı dikdörtgen olmasına karşın, döşeme tahtaları bahçenizdeki göletler yada ağaçlar şeklinde mühim özelliklerin çevresinde da yuvarlak yada kavisli olabilir. Bu, döşemenin görünümünü yumuşatır ve oldukça çekici bir odak noktası olabilir.

Güvertenizi özelleştirin

Güverteniz yerine oturduğunda, onu hakkaten mühim bir bahçe özelliği icra eden minik dokunuşları eklemenin zamanı geldi.

İyi seçilmiş bir ahşap boyası, nihai tesir için harikalar yaratabilirken, bir korkuluk hem dekoratif hem de potansiyel bir güvenlik önlemidir. Muhtemelen aylar ve seneler süresince sayısız tekmelere dayanması gerektiği için, güverteyi tertipli olarak temizlemek ve iyi durumda tutmak için koruyucu bir kaplama yapmak da iyi bir fikirdir.

Güverteyi hakkaten öne çıkarmak istiyorsanız, bir yada iki kat parlak, canlı boya mükemmel görünebilir. Yürekli bir görünüm fakat yaz güneşine hakkaten oldukça yakışan bir görünüm.

Yüksek kaliteli ahşap teraslar mı aramıştınız? Mükemmel 32 x 125 döşeme tahtalarımız, her türlü bahçe projesi için muhteşem bir seçimdir…

Bunları da sevebilirsiniz

Bahçeniz için teras fikirleri” için bir yorum

  1. Geri bildirim: Zemin Kaplama - Zemin Kaplama

Yorumlar kapatıldı.