Ataç nedir ve kullanım alanları nedir? | Değişik kağıt kesme türleri hakkında informasyon edinin!


Büyük bir çarşafı yada tahtayı hareket ettirmek ve parmaklarınıza, sırtınıza ve dizlerinize oldukca fazla baskı uygulamak istediğiniz başınıza gelmiş olmalı, sadece iyi haber şu ki, taşımak ve taşımak için oldukca fazla baskı uygulamanıza gerek yok. ağır çarşafları taşıyın ve bir kağıt toplayıcıdan yardım istemeniz yeterlidir. Ağaç işleme atölyelerinde ve fabrikalarda yaygın olarak kullanılan aletlerden biri de her türlü levhanın yüklenmesi yada taşınması için kullanılan levha toplayıcıdır. Plaka tutucunun oldukca kolay bir mekanizması vardır ve demir, beton ve alaşımlı çelikleri, profilleri ve boruları kolaylıkla kaldırmak ve taşımak için kullanılabilir. Bu makine, aktarmak istediğiniz yükün ağırlığına bakılırsa karar verilen değişik boyut ve tiplerde tasarlanmıştır. Bir plaka kaldırıcının en mühim uygulamalarından biri, oldukca ağır metal direklerin kaldırılmasıdır.

Daha ilkin de belirtildiği şeklinde, bu cihazla çalışmak kolaydır, sadece hususi dikkat ve dikkat gerektirir; Bu aletin her türü belli bir kapasiteye haiz olduğundan kapasitesinin üstünde kullanılırsa telafisi mümkün olmayan sorunlara yol açabilmektedir.

Kağıt kesici türleri

Dikey Kağıt Besleyici: Bu vasıta, yükü yukarıdan kaldırmak için ayrı ayrı kullanılır.

Yatay kağıt besleyici: Kanca olarak da malum bu alet, bir yükü taraftan yada taraftan kaldırmak için çiftler halinde kullanılır.

manyetik ataş: Manyetik kaldırma olarak da adlandırılan bu aygıt, kuvvetli bir manyetik alan oluşturarak nesneleri kaldırır. Manyetik plaka seçiciyle çalışmak için elektrik yada pil gerekmez. Manyetik kaldırıcılar, kuvvetli iç mıknatısı iyi korumuş olan dış kapak ve kancaların yapımında da en yüksek kalitede sertleştirilmiş çeliği kullanır.

demir kiriş kelepçesi: Her türlü demir kirişi kaldırmak için hususi bir kelepçe kullanılır.Değişik tipleri mevcuttur ve vida ile açılıp kapanır.

odun kesmek

Sac metal çoğunlukla demir, boru vb. taşımak için kullanılır, sadece birçok fabrikada ve ağaç işleme atölyesinde bu makine sunta, MDF, kontrplak, Letron vb. taşımak için kullanılır. Bu cihaza karşın artık kalası yada ahşabı hareket ettirmek için oldukca sayıda kişinin yardımına gereksinim duymazsınız yada hatta bazı durumlarda kafi kuvvet olmadığı için tahtayı çekmek zorunda kaldıkları gözlemlenmiştir. zemin, dudak dolgusuna yada kalas ahşabın zarar görmesine niçin olur; Bundan dolayı, bu problemi büyük seviyede çözen hususi ahşap yada cam ataşlar piyasaya sürülmüştür.

Eşya taşırken ne olursa olsun sacın kapasitesine ve yükün ağırlığına dikkat edin bundan dolayı her bir sac üstünde yazan belirli kapasiteye kadar yükü taşımaya uygundur. Bu soruna dikkat edilmemesi kazalara ve telafisi mümkün olmayan hasarlara yol açabilir.

kağıt araç-gereç

Oldukça kuvvetli ve dayanıklı bir araç-gereç olan tabak tutucuyu yapmak için katı çelik kullanılır. Hareketli yuva yada çene tasarımında yumuşak plastik yada yivler dikkate alınmış olup, bu sayede emek verme ve mekanlarda malzemelerin kayması önlenmekte ve daha iyi bir tutuş sağlanmaktadır.

Kağıt tutucunun sapı çoğu zaman serbestçe dönebilen preslenmiş plastik bir malzemeden yapılır; Kağıdı çenelerin arasına yerleştirip kolu kaldırdığınızda çeneler kağıda yapışır ve plastik tamponlar kağıdın hareket etmesini engeller. Levha makinesinin çene yapısı, levhanın ağırlığına bakılırsa uygulanan tazyik değişkenlik gösterecek şekildedir.

Kağıt makasla çalışırken mühim noktalar

Öteki aletler şeklinde bir açık oturum kesiciyle çalışmak, aşağıda listelenen bir takım teknik ve güvenlik noktasına ilişkin informasyon ve bunlara uyulmasını gerektirir.

 • Plaka mengeneler tonaj ve modele bakılırsa dikey ve yatay olup, 0 ila 100 mm çene açıklığı ile mandallı yada mandalsız tiplere ayrılmaktadır.
 • Sac tutucuyu sac yada mil üstüne doğru şekilde takmaya dikkat edin; Böylece kağıt ve klips içinde kafi tutuş ve sürtünme olur.
 • Tabak besleyicinin kapasitesine dikkat edin ve kapasitesine bakılırsa çalışın.
 • Herhangi bir ataş yada kağıt tutucuyu yalnızca bir kağıt yaprağını kaldırmak ve taşımak için kullanın ve kağıdın kayma ve kayma olasılığı daha yüksek olduğundan asla bir ataşla birden fazla kağıt taşımayın.
 • Kağıdı yada cımbızı kuvvet kullanmaktan, yanal baskı yapmaktan ve yanlara doğru çekmekten kaçının.
 • Sac sökücüyü kullanmadan ve onunla emek vermeden ilkin, çene ve yuva aşınması, zayıflama, gevşek kısımlar, kırık parçalar, SWL işaretleri, pas, korozyon ve çatlak kısımlar olup olmadığını deneyin.
 • Mühim olan şeylerden biri de temel bakım ve bakım; Klipsler kimyasallardan ve aşındırıcı maddelerden uzak, serin ve kuru bir yerde saklanmalıdır.
 • Kelepçe milin genişliğine bakılırsa doğru ayarlanmalı ve mil üstünde doğru konumlandırılmalıdır.
 • Plaka yada klipsin yükü sıkıca ve sağlam bir halde örttüğünden ve yükü desteklemek için lüzumlu dengeye haiz olduğundan güvenilir olun.
 • Plaka taşıyıcı, yükün sallanmaması için yükün ağırlık merkezine yerleştirilmelidir.
 • Bittiğinde direkten çıkarın ve güvenli bir yere koyun.
 • Yükü taşımak için arka arkaya iki kıskaç kullanıyorsanız, bir dengeleyici çubuk yada şahin kullandığınızdan güvenilir olun.
 • Plaka makinesinin tüm hareketli parçalarının sıhhatli çalışabilmesi için belirli aralıklarla yağlanması gerekmektedir. Ek olarak belirli aralıklarla ilgili uzman tarafınca teknik olarak denetim edilmelidir.
 • Kağıt makası kullanmadan ilkin, emek verme yüzeyini yağ, yağ, boya, kar vb. kalmadığından güvenilir olmak için iyice paklayın.
 • Hasarlı, bükülmüş, deformasyona uğramış olmuş yada kalitesiz bir ataşı hiçbir koşulda kullanmayın.
 • Uzman bir teknisyene danışmadan çivileri, vidaları yada öteki bağlantı elemanlarını hareket ettirmeyin yada değiştirmeyin.
 • Klipsler asla yukarıdan aşağıya düşmez.
 • Levhayı kaldırmak için kanca kullanmayın, bunun yerine hususi bir kelepçe kullanılmalıdır.
 • Yükleri yada çarşafları taşırken, bu tarz şeyleri insanların başlarının üstünden geçirmemeye dikkat edin.
makas

Kağıt makas kullanmanın avantajları

 • Tabak yakalayıcı, yaprakların düşme olasılığını azaltır ve bu sayede iş yerinizde güvenlik sağlar.
 • Çarşaf tutucunun kullanılması omuz, kol ve boyun üstündeki baskıyı azaltır; Bireysel kabiliyeti de arttırır.
 • Bu aleti kullanmak zamandan ve enerjiden tutum sağlar.
 • Sac metal rafın dayanıklılığı ve ömrü, doğru kullanıldığı ve bakımı yapıldığı takdirde oldukca yüksektir.
 • Bu cihazla camı bile kolaylıkla hareket ettirebilirsiniz.
 • Plaka şövalesini kullanarak yükü taşımak için, yalnızca elinizi yükün ağırlığını taşıyabilecek şekilde desteklemeniz gerekir; Kısaca bu aletle çalışırken ciddi bir baskı haberi yok ve 2 santimetre kalınlığa kadar olan sacları kolaylıkla hareket ettirebiliyorsunuz.

Umarız yukarıdaki makaleyi okuyarak sac metal, çeşitleri, iyi mi kullanılacağı ve bilmenizde fayda olan güvenlik ipuçları hakkında genel ve yararlı bilgiler edinmişsinizdir. Bu mevzuda desteğe ihtiyacınız var ise satış departmanındaki uzmanlarımızla iletişime geçebilir ve kullanım mekanizmasının telefon danışmanlığını kullanabilirsiniz.

Ek olarak, çeşitli ataçlarla çalışmayla ilgili herhangi bir sorunuz yada deneyiminiz var ise, görüşlerinizi yorumlar bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz.Source bağlantı