Artina Crylic Akrilikler ve Artina Akademi Kanvasları


Artina akrilik boyalar ve kanvaslar, bilhassa yeni başlayanlar için fazlaca cazip fiyatlara haizdir ve yüksek kalite vaat etmektedir.
Artina ürünlerini sizin için kontrol etmemize izin verildi.

Artina Hakkında

Artina, onları üreten ve satan Easel Shop’un ev markasıdır. Akrilik boyalar, yağlı boyalar, sulu boyalar, fotoğraf setleri, kalemler, keçeli kalemler, çeşitli boyama yüzeyleri, şövaleler, fırçalar, boyama bıçakları ve öteki boyama takıları şeklinde ürünler Artina’dan temin edilebilir.

Artina Crylic akrilik boyalar

Artina Crylic renkleri, çeşitli kap boyutlarında mevcut olan impasto akrilik renklerdir:

Ek olarak, yeni başlayanlar için ideal ve fiyat açısından fazlaca garip olan renkler değişik setlerde de mevcuttur:

artina akrilik boya tuval

Üretici söz veriyor

Üreticiye nazaran, Artina’nın Crylic akrilik boyaları macunsu, kuvvetli bir kıvama haiz olmalı, acele kurumalı ve yüksek ışık haslığına haiz olmalıdır. Ek olarak, muhteşem boyama özelliklerine haiz olmalı, acele kurumalı ve üstünde çalışılması kolay olmalıdır. Artina, yüksek opaklığa, iyi ışık haslığına ve optimum renk gücüne haiz renkler vaat ediyor. Artina’nın akrilik boyaları da suyla seyreltilebilir ve bundan dolayı kıvamları son aşama değişken olmalıdır – sadece kuruduktan sonrasında kalıcı olarak su geçirmez olmalıdır. Renkler kesinlikle yüksek kaliteli pigmentlerden yapılmıştır ve fazlaca iyi renk parlaklığına haiz yüksek kaliteli bir ürünü güvence eder.

Kontrol etmemize izin verilen ürünler

Imtihan 1: Artina akrilik boyalar ve kanvas artı vinil yapışkan ortam

İlk kontrol çalıştırması esnasında Artina Crylic akrilik boyaları standart bir vinil yapıştırıcı ile beraber dökme ortamı olarak kontrol ettik. Her şey Artina’nın 50 x 40 santimetre’lik Akademi tuvalinde. Karıştırma işlemi esnasında renklerin nispeten kimyasal kokusunu fark ettik. Bizlere nazaran, “sulu yeşil” olarak adlandırılan hariç, renk parlaklığı açısından tek tek renklerin hepsi fazlaca iyidir. Bu, oldukça düşük bir doygunluğa haiz, birazcık “çamurlu” bir tona haizdir.

Tüm renkleri vinil yapıştırıcı ve bolca su ile karıştırdık. Akrilik boyalar mat olduğundan su ilavesi önemlidir. Ek olarak siyah hariç her renge silikon yağı kattık.

artina ürün testi akrilik dökümviva decor ürün testi sıvı boyama

Ondan sonra renkleri aynı şekilde iki fincana yerleştirdik ve FlipCups olarak tuvale yerleştirdik. Renk karışımı tuval üstünde nispeten iyi dağılabilir. Hücre oluşumuna Bunsen beki ile destek olmamız gerekiyordu, ısının tesiri olmadan bir tek birkaç hücre oluştu. Renk ayrımı iyiydi, tek tek renkler fazlaca iyi karışmadı. Kırmızı, öteki renklerle en fazlaca karışmıştır – orijinal kırmızı, resimde daha fazlaca kıpkırmızı olmuştur. Kurutma işleminde, fotoğraf görünüm açısından neredeyse asla değişmemiştir ve kuruduğunda ipeksi mat ila hafifçe parlaktır.

Akrilik döküm Artina

Imtihan 2: Artina akrilik boyalar ve kanvas artı dökme ortamı olarak Floetrol

İkinci kontrol çalışmasında, dökme ortamı olarak Floetrol ile beraber Artina Crylic akrilik boyaları kontrol ettik. Her şey ek olarak Artina’nın 50 x 40 santimetre’lik Akademi tuvalinde.

Tüm renkleri Floetrol ve birazcık su ile karıştırdık. Burada su ilavesi de gerekliydi, sadece vinil yapıştırıcıdan birazcık daha azca – bu sebeple Floetrol esasen vinil yapıştırıcıdan birazcık daha sıvı bir kıvama haiz. 1. testte olduğu şeklinde siyah hariç her renge silikon yağı ekledik.

Artina Crylic Test Sıvısı Boyama

Ondan sonra renkleri yine aynı şekilde iki fincana yerleştirdik ve FlipCups olarak tuvale yerleştirdik. Bu sefer renkler tuval üstünde birazcık daha iyi dağılabildi, bu muhtemelen Floetrol yardımıyla oldu. Bu sefer hücre oluşumu için bir Bunsen beki kullandık, böylece fazlaca sayıda güzel hücre elde edebildik. Bu kontrol çalışmasında renk ayrımı, kontrol 1’dekinden birazcık daha netti. Renkler, orijinal tonlarında fazlaca iyi korunmuştur. Kurutma sürecinde, fotoğraf görünüş açısından neredeyse asla değişmedi ve fotoğraf 1 şeklinde, ipeksi mattan hafifçe parlaklığa kadar kurudu.

sıvı boya anlamı

Artina ürünleriyle yaptığımız testlerin video incelemesi

Devamlı olduğu şeklinde, kontrol sürüşlerini sizin için bir videoya kaydettik:

Kontrol edilen Artina ürünleriyle ilgili nihai sonucumuz

Artina Crylic akrilik boyalar

Artina Crylic akrilik boyaların kalitesi iyidir ve kontrol ettiğimiz tonlar güzel bir renk parlaklığına haizdir (“sulu yeşil” haricinde). Tek negatif nokta, boyaların birazcık kimyasal kokusu. Öte taraftan, dökme ortamı ne olursa olsun renklerin güzel bir saten cilaya kadar kurumasını hakkaten sevdik. Bundan dolayı, bitmiş resmin bitirilmesi kesinlikle lüzumlu değildir – sadece gene de resmin uzun süre dayanması ve korunması için bunu öneriyoruz. Artina Crylic akrilik boyalar fazlaca iyi bir fiyat-performans oranına haizdir ve bizce bilhassa dökmeye yeni başlayanlar için uygundur.

Artina Akademi tuvalleri

Artina Academy tuvalleri 280g/m², 50x50cm’ye kadar olan ufak formatlı resimler için fazlaca uygundur. Bununla beraber, daha büyük formatlar için, Akademi kanvaslarının sağlamlığı ve kaplaması alt sınırda olduğundan, 380 g/m² ile birinci derslik bir kanvas öneriyoruz. Kumaşı da oldukça ince. Bununla beraber, yeni başlamış olan sanatçılar ve uygulama amaçları için, Akademi tuvalleri mükemmel, bu sebeple fiyat kesinlikle rakipsiz.


Kontrol edilen tüm ürünler bizlere Artina tarafınca sağlandı. Bu aşamada, bunun için fazlaca teşekkürler. Sadece bu, malzemeler hakkında görüşümüzü etkilemez. Testleri olabildiğince objektif bir halde yapmış olsak da, bunlar elbet gene de kişisel görüşlerimizdir.

Artina hakkında daha çok informasyon edinin:

https://twitter.com/EaselShop/
https://www.pinterest.ch/StaffeleienShop/
https://www.youtube.com/user/EaselShop

Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz