Art n Glow Resin – Bu epoksi markası hakkındaki bilmenizde fayda olacak her şey


Bu gönderi bağlı müessese linkleri içerebilir. Onlar vesilesiyle meydana getirilen satın alımlardan size hiç bir ek ücret ödemeden ufak bir komisyon alabiliriz.

Piyasada giderek daha çok epoksi reçine markası bulunmaktadır. Art n Glow, DIY için yüksek kaliteli epoksi reçine ve muhtelif pigmentler ve boyalar tedarik ederek birkaç senedir piyasada. Size firma ve ürünleri hakkındaki informasyon vermek istiyoruz.

Art N Glow Hakkındaki

Art N Glow, kurucunun Perot Tabiat ve Bilim Müzesi’ndeki biyolüminesansa odaklanan sergi için Dallas’a meydana getirdiği ziyaretten sonrasında kuruldu. Daima, her yerde fanatik olunacak bir tuvalde parlayan her şeyin güzelliğini yakalamanın bir yolunu arıyordu. Art N Glow, epoksiler, kızdırma tozları ve boyalar, metalik ve inci pigmentler ve şarj lambaları dahil olmak suretiyle geniş bir ürün yelpazesi üretir.

Art N Glow Resin niçin bu kadar popüler?

Art N Glow reçinesi müessir bir halde kullanılabilir. döküm reçinesi ya da dikişsiz masa üzeri epoksi olarak. Kristal berraklığında kuruması onu kullanıcılara sevdiriyor. Ek olarak ürünün self levelling, self-degasing ve kokusuz olmasını sağlar. Kokusuz olduğu halde havadar ve aleni alanlarda kullanım için idealdir. Bu reçinenin kırk dakikalık kafi bir emek harcama süresi vardır, bu da muntazam ve rahat bir emek harcama sağlar. İşleme süresi kuruyana kadar manipüle etmek için kafi olduğu için, yeni başlayanlar için harikadır.

Bu reçine UV’ye dayanıklıdır ve sararma döneminin hafifletildiğini gösterir. Bu reçine, güneş ışığı altındaki projeler için bereketli bir halde çalışır. Lütfen uzun zaman ışığa maruz kaldığında kademeli sararmanın meydana gelebileceğini ihmal etmeyin. Ürünün karışım payı 1:1’dir ve bu, yeni başlayanlar için bile bayağı ve anlaşılması kolaydır.

Reçine, koyu pigmentlerde parlaklığını çoğaltmak için tasarlanmıştır. Reçinenin optimum dökme kapasitesi toplam altı sıvı onstur. Kaplama amacıyla kullanıyorsanız, tek bir dökümde işleyebileceğiniz toplam miktarın bir sınırı yoktur.

epoksi masa

kapak

16 ons, 1/16’da ortalama 3 fit kareyi kapsarinci inç kalınlık

32 ons, 1/16’da ortalama 6 fit kareyi kaplarinci inç kalınlık

64 ons, 1/16’da ortalama 12 fit kare kaplarinci inç kalınlık

1 galon, 1/16’da ortalama 24 fit kare kaplarinci inç kalınlık

2 galon, 1/16’da ortalama 48 fit kare kaplarinci inç kalınlık

Projeniz için gerekseme duyacağınız reçine miktarını hesaplamak dilerseniz Epoksi Hesaplayıcımızı da inceleyebilirsiniz.

Mevcut kitler ve prosedürler

Epoksi reçinenin şeffaf dökümü ve kaplanması
 • Kristal berraklığında kürleşir ve yüksek parlaklıkta son katla sararmaya karşı dayanıklıdır
 • Karışım payı 1:1, kendiliğinden yayılan
 • BPA ve VOC içermez, lah koku

Amazon’da görüntüle

Ürün beş değişik boyda mevcuttur; 16 ons, 32 ons ve 1/2/10 galon kitler. Performansı optimize etmek için sıcaklığın 72 F ile 78 F içinde bir yerde olduğu için güvenilir olun. Epoksi, 78 F’ye yaklaştığında hafif kemikleşme eğilimindedir. Reçine, 120 dereceye kadar sıcaklıklara karşı koyabilir. Ürünle çalışırken, emek harcama şeklinizi değiştirebilmek için ısıyı değiştirebilirsiniz. Mesela, reçineyi soğuktan sıcak bir sıcaklığa değiştirirseniz, onu sıcak su kovasında saklayabilirsiniz. reçine iyileştirir Daha süratli bir halde. Bu bununla birlikte baloncukları azaltmada da müessir olabilir. Düzgüsel 40 dakika yerine 30 dakika emek harcama süresi alacağınızı ihmal etmeyin.

 • Karışımınızda hava kabarcıkları oluşmasını önlemek için iyice ve eşit biçimde karıştırmanız icap eder. Ek olarak köpürmeyi önlemek için karıştırma aletini kupanın dibine kaydırabilirsiniz.
 • Reçine ve sertleştirici birleştiğinde iki dakika bekleyin ve arkasından kürdan, saman, mutfak lambası, çakmak ya da benzeri bir madde kullanarak kabarcıklardan kurtulabilirsiniz. Hava kabarcıklarını önlemek için karışımı sonraki iki saat süresince devamlı olarak deneyin.
 • Reçine ve sertleştiricinin süt şeklinde ya da bulanık bulunduğunu ayrım ederseniz; Reçinenin sıcaklığının oldukca düşük olduğuna dikkat edin.
 • Bu ürünü kullanırken kabarmayı azaltmak için bir ipucu, sertleştiriciyi kovanın reçinenin yerleştirileceği tarafına eklemektir. Baloncukları önlemek için iki malzemeyi yavaşça birleştirirken sağlam olmanız icap eder.
 • Projeniz, istenen kalınlığı elde etmek için birden fazla kat kaplama gerektiriyorsa, bulutlanmayı ya da yapışkanlığı önlemek için minimum üç saat ve en fazlaca beş saat bekleyin. Daha çok kaplama katmanı için reçineyi zımparaladığınızdan ve temizlediğinizden güvenilir olun.
 • Reçine bir günde kürlenir ve 72 saatte tamamen kürlenir. Art N Glow döküm reçinesi güvenilir ve toksik değildir. Duman yaymamasına karşın çalışırken koruyucu gözlük ve eldiven kullanılması idealdir.
 • Art N Glow reçinesi ahşap, kanvas, alüminyum, beton şeklinde ortamlara yapışır. Yağlı boya, yapraklar, taşlar ve öteki birçok ortam. Öte taraftan, mumlu kağıda, silikona, plastik kaplamaya ve arkadaki bantlara yapışmaz.

iyi mi karıştırılır Bileşik ve parlak reçine renkli medya ile

Reçine ve sertleştirici payı:

Reçine ve sertleştiriciyi karıştırırken, reçinenin muntazam bir halde kürleşmesini sağlamak için 1:1 oranını dikkatlice izleyin. Malzemeyi ortalama üç ila beş dakika iyice ve eşit biçimde karıştırın.

Kızdırma tozu ve reçine payı

1:4 nispet kullanın, bu da her 7 gram kızdırma tozu için bir ons reçine ve sertleştirici karışımı eklemeniz gerektiği demektir. Bu nispet size dilediğiniz parlaklığı daha uzun zaman güvence eder. Değişik miktarlarda kızdırma tozu denemeyi deneyebilirsiniz.

Pigment tozunun berrak renk ortamına payı

1:4 oranında saydam renkli bir bilici üstüne pigment tozu uygulamanız gerekmektedir. Bu nispet, iyi bir müddet için en parlak parıltıyı sağlar. Daha ilkin de belirtildiği şeklinde, azca yahut oldukca miktarlarla denemeler yapabilirsiniz.

Sedef tozu ve reçinenin anası payı

Reçine-sertleştirici karışımının her onsu için bir gram sedefli toza ihtiyacınız var. Bu nispet muhteşem olsa da, dilediğiniz etkiyi elde etmek için gözlem yapabilirsiniz.

ısıya hoşgörü

Ürünün en çok sıcaklık hoşgörü noktası 120 F’dir. Art N Glow Reçine bir bardak altlığı olarak iyi çalışır Sadece sıcak kahve fincanı ya da ocak olarak kullanılamaz.

Art N Glow Resin besinleri güvenilir midir?

Art N Glow, yönergelere bakılırsa kullanıldığında toksik olmadığı kabul edilir ve azca sayıdaki üründen biridir. besin güvenilir epoksi reçineleri FDA düzenlemeleri CFR 21 175.300 ile ahenkli. Bu ürün ASTM D4236’ya uygundur ve ev işleri için uygundur. American Society for Testing Materials’a bakılırsa, Art N Glow reçinesi hiç bir uçucu doğal sentetik ya da duman üretmez. Yanmaz ve hava ile taşınan özelliği yoktur.

Bundan dolayı Art ‘n Glow Resin, epoksi reçine kupalar için oldukca iyi bir seçimdir.

gıda sınıfı epoksi

Reçine ile çalışmak için emniyet ipuçları

Eldiven kullanın:

Reçine-sertleştirici karışımı, kürleşme aşamasından ilkin yapışkan olduğu için ve temizliği sizin için kolaylaştıracağından, tek kullanımlık eldiven giyilmesi önemle öneri edilir. Karışımla münasebet etmeniz niteliğinde ellerinizi sabunla sudan geçirin ve iyice durulayın. Ek olarak sürtünme alkolüne de güvenebilirsiniz.

Koruyucu gözlük kullanın:

Gözlerinizi korumak için gözlük takının. Ne yazık ki karışım gözünüze kaçarsa derhal su ile sudan geçirin ve gözlerinizi ovmayın. Gerekirse, tıbbi yardım alın.

Aleni, havadar ve iyi havalandırılmış alanlarda çalışın:

Havalandırmalı alanlarda çalışmak için idealdir ve aksi takdirde teneffüs cihazlarına ihtiyacınız olabilir.

Daha çok Art n Glow ürünü

Karanlıkta parlayan pigmentler

Nötr 5 renkli karanlıkta parlayan pigment tozu paketi
 • Etkisiz Yeşil, Aqua, Gök Mavisi, Koyu Mavi ve Beyaz Glow Powder
 • Her sipariş beş tane 12 gram kaplanmış stronsiyum alüminat kızdırma tozu ihtiva eder
 • Bu mamüller organik olarak oluşan elementlerden yapılmıştır ve toksik ve radyoaktif değildir.

Amazon’da görüntüle

Art ‘N Glow bununla birlikte parlak renk ve tozlar, şundan dolayı en hafifçe pigmentler olan stronsiyum alüminat kullanırlar. Yüksek nitelik arıyorsanız pigmentler karanlıkta parlıyordenemelisin.

Karanlıkta parlayan epoksi masa
Fotoğraf: © Studio Gray / www.instagram.com/studiogreypk

Mika İnci Pigment Tozu 10+ Renk
 • 10 değişik renkte yüksek kaliteli mika tozu
 • Toksik olmayan, organik olarak oluşan minerallerden yapılmıştır
 • En çok parçacık boyutu 10 ila 60 mikron arasındadır – epoksi reçine ile karıştırmak için ülkü ebat

Amazon’da görüntüle

Art ‘n Glow ek olarak metalik efektler için 19 değişik renkte kendi İnci pigmentlerini sunar.

Ek olarak ısıya maruz kaldığında bir renkten şeffafa ya da bir renkten diğerine değişen termokromik pigmentleri de oldukca yenilikçi bir üründür.

Art ‘n Glow Epoxy ile İlgili Netice

Art N Glow epoksi reçine, hem yeni başlayanlar bununla birlikte profesyoneller için harikalar yaratır. Piyasada değişik çeşitler bulunsa da bu ürün ne olursa olsun üstün kalitedir. Piyasadaki en ucuz değil; Sadece saydam döküm projeleri ve döküm uygulamaları için etkinliğini göz önünde bulundurmalısınız. Uzun kemikleşme süresi, kendiliğinden yayılma ve kendiliğinden gaz alma ek bir avantajdır. UV direnci, yoğun olarak güneş ışığında çalışan kullanıcılar için idealdir. Bu reçine masa kaplamaları, daha ufak objelerin dökümü, kuyumculuk ve öteki birçok proje için kullanılabilir.

Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz