Alkol Mürekkebi Eğitimleri – Yeni başlayanlar için alkollü mürekkebin temelleri


Bu Alkol Mürekkebi kılavuzuyla, sizi Alkol Mürekkebi tekniğinin temelleri hakkındaki bilgilendirmek isterim. Size Alkollü Mürekkep ile ilk çekimlerinizi iyi mi yapacağınızı ve nelere dikkat etmeniz icap ettiğini göstereceğim. Ek olarak en mühim terimleri anlatacağım, size bu teknik için hangi malzemelere ihtiyacınız bulunduğunu ve bunların nereden alınabileceğini göstereceğim. Aşağıdaki makalede alkollü mürekkeplerle çalışmaya başarıya ulaşmış bir başlangıç ​​için bütün temel detayları bulacaksınız.

Alkol mürekkebi nelerdir?

İngilizce’de “Fluid Art” kavramı vardır. Bu terim, sıvı bir ortamda boya ile emek verme ile alakalı muhtelif teknikleri tanımlar. Muhtemelen akrilik döküme aslına bakarsan aşinasınızdır; yeni bir ortam keşfetmek istiyorsanız, Alkollü Mürekkeplerde doğru yere geldiniz. Çoğu zaman aynı anda uygulanan akrilik boyaların aksine, yüksek pigmentli alkol bazlı mürekkepler kademeli olarak esere entegre edilebilir. Bununla beraber, alkol de oldukca daha süratli buharlaşarak boyaların dakikalar içerisinde kurumasını sağlar. Sadece akrilik boyaların aksine alkollü mürekkepler “canlandırılabilir”.

Bu, kurumuş mürekkebin taze mürekkeple yahut saf alkolle münasebet ettiğinde reaksiyona girmiş olduğu ve daha çok işlenebileceği demektir. Bu halde muhtelif teknikler mümkündür.

alkol mürekkebi

Alkol Mürekkebi tekniği için ihtiyacınız olacak malzemeler bunlar.

alkol mürekkebi

Günümüzde en yaygın kullanılan mürekkepler, metalik tonlar da dahil olmak suretiyle ortalama 40 değişik tonda gelen Ahtapot alkollü mürekkeplerdir. Öteki popüler markalar içinde Tim Holtz Ranger Alkol Mürekkepleri ve Jacquard Piñata yahut Copic Marker dolum şişeleri bulunur. Bu mürekkeplerin tümü alkol bazlıdır. Sharpie işaretleyicileri, daha bariz yöntemleri boyamak için de kullanışlıdır. Almanya, Avusturya ve İsviçre’de alkollü mürekkepler her sanat malzemeleri mağazasında bulunmaz. Bundan dolayı mürekkepleri çevrimiçi sipariş etmek en iyisidir.

Ahtapot Alkol Mürekkep Seti

Tavsiye: Ahtapot Alkollü Mürekkep

  • Sıvı boya, reçine, epoksi reçine, modelleme kili ve bütün emici olmayan yüzeyler için parlak pembe Sıvı Alkol mürekkebi.
  • Ahenkli renkler: Kapsamlı Sıvı Alkol Mürekkebi renk paleti ile ahenkli parlak pembe. Mükemmellik: Hususi formülümüz ve yüksek kaliteli bileşenlerin kullanması yardımıyla etkisi altına alan renk gradyanı.
  • Fazlaca yönlü: amatörler ve ustalaşmış sanatçılar için. Alkol Mürekkep Sanatı, Kart Yapımı, Scrapbooking, Karma Medya İçin

Ürünü görüntüle

Komplike çözelti / izopropil alkol

Daha çok teknik imkana haiz olmak için (ve ek olarak mürekkebi idareli kullanabilmek için), mürekkebe ayrıca lafda komplike solüsyonu kullanmalısınız. İzopropil alkol ve gliserin karışımından meydana getirilen bu solüsyon, alkol renklerini açmanıza ve karıştırmanıza destek olacaktır. Bu sayede mesela güzel renk geçişleri elde edilebilir.

Ek olarak %99,9 alkol içeren saf izopropil alkolü 1000ml’lik şişelerde oldukca müsait fiyata alabilirsiniz. Bu miktarlar buna kıymet – suluboya resimdeki suya benzer alkolü hayal edebilirsiniz – bundan dolayı izopropil, mürekkeple çalıştığınız temeldir. Fazlaca fazla su yahut yağ fotoğrafları negatif etkileyebileceğinden, mümkünse %90’dan fazla izopropil kullanmak önemlidir.

Alkol mürekkebini karıştırmak için çözüm

  • Fluid Art sanat eserlerinde Alkol Mürekkepleriyle kullanım için Ahtapot Sıvıları Alkol Mürekkep Karıştırma Solüsyonu. Eksiksiz renk paletini keşfedin. Amazon’da “Ahtapot Sıvıları Alkol Mürekkebi” araması yapın.
  • Geniş kullanım alanı: Alkol bazlı mürekkepleri hafifletmek, karıştırmak ve karıştırmak için uzatma
  • MÜKEMMELLİK: Hususi tarifimiz ve yüksek kaliteli malzemelerin kullanması yardımıyla etkisi altına alan renk gradyanları

ürünü gör

Yupo kağıdı ve öteki boyama zeminleri

Akrilik, yağlı yahut suluboya boyanın aksine düzgüsel kağıtta alkollü mürekkep kullanılmaz bundan dolayı oldukca gözeneklidir ve boya bir dolma kalem benzer biçimde direkt kağıda batar. Renkleri alkolde döndürmek, üflemek ve karıştırmak için bu olası olduğunca pürüzsüz bir yüzey üstünde yapılmalıdır.

Bunun için cam, metal, seramik karolar yahut Yupo kağıdı uygundur. Yupo, polipropilenden yapılma, yırtılmaya ve suya dayanıklı bileşik bir kağıttır. Katlanması nispeten kolaydır ve (yağın itici etkisinden ötürü) parmaklarla olası olduğunca azca dokunulmalıdır (lastik eldiven önerilir). Frisk 85 g/m2 ve 110 g/m2 plakalar üretir, 85 g/m2 çoğu zaman başlangıç ​​için yeterlidir. Hahnemühle, Lanavanguard üniversal boyama zemini sunuyor.

Araç-gereç Sıralaması

Alkol mürekkebi renkleri ve komplike solüsyon

takip eder…

Alkol mürekkebi ile zemin boyama

takip eder…

aksesuarlar ve araçlar

takip eder…

İlk çiziminiz için Alkollü Mürekkep Eğitimi

Kısaca mürekkebiniz, alkolünüz yahut komplike solüsyonunuz ve arka planınız olduğunda denemeye başlayabilirsiniz. A4 sayfaları satın alırsanız, onları ikiye ayırmaya kıymet. Sonuçtan memnun kalmazsanız, tecrübe etme için bol miktarda yer bırakan sayfanın arkasını da kullanabilirsiniz. Artık mürekkebi direkt kağıda uygulayabilir ve renklerin iyi mi davrandığını görebilirsiniz; Dairesel bir desende yayılan tek bir damla görmüş olacaksınız.

Şimdi, ilk daireye değişik renkte bir damla eklerseniz, yeni rengin hızla yayıldığını ve ilkinin yerini aldığını görmüş olacaksınız. Bir rengin yanına düşerseniz, büyüyen daireler yine yine birbirini iter. Renklere bir damla alkol eklerseniz, öteki renkleri de kaplayan renksiz bir daire yayılır. Bu teknik, güzel kontrastlar yaratan koyu, bazı zamanlar parlak kenarlarla sonuçlanabilir. İlk sanat eserlerinin tümü bu halde yaratılır.

alkol mürekkebi nedir
sol: Bir daire içerisinde dağılmış birkaç damla. Merkez: Yeni renkler ilk damlaların yerini alır. sağda: ortada mavi pigment lekeleri görülebilir. Birtakım renkler, sonrasında ayrılabilen ve yerleşebilen değişik pigmentlerden kaynaklanır.

eğimler kurmak

Yeni boyama yüzeyini alkolle kaplar ve arkasından boya eklerseniz, yeni degradeler kurmak için yüzeyi döndürebilir yahut pipet kullanabilirsiniz. Kamışın dezavantajı, boyaya damlayabilen nemi emmesidir. Bundan kaçınmak için sonrasında bir delik üfleyici satın almaya kıymet. Bu, pompa balonlu bir tüpe tekabül eder. Bu bununla birlikte iş heyecanından bir saat ilkin hiperventilasyonu da önler.

Saç kurutma makinesi de iyi bir seçimdir. Bununla beraber, son aşama yanıcı alkol olduğu için ve plastik kağıt dalgalı hale geleceğinden ve artık çıkarılamayacağından, en soğuk seviyeye ayarlanması icap eder. Ek olarak, düşük bir hava akışı ayarlamalı ve sıçramayı önlemek ve kağıttaki bütün alkolü üflememek için fön makinesini kağıda belli bir mesafeden (ortalama bir kol boyu) yavaşça indirmelisiniz.

alkol mürekkebi satın al
Solda: Alkol bütün renkleri değiştirir ve ek olarak daire içerisinde yayılır.
sağda: boyalara daha çok alkol sürülür ve saç kurutma makinesi ile boyalar yayılır.

Daha yaratıcı seçenekler

Müstahsil Tim Holtz, üstüne bir parça keçe yapıştırılabilen pullar sunuyor. Keçe parçasına değişik renkler ve birazcık Karıştırma Solüsyonu uygularsanız, mesela kartlar için arka planları damgalamak için kullanabilirsiniz. Ondan sonra alkolle nemlendirilmiş bir fırça ile süslemelerde çalışabilirsiniz.

Birtakım sanatçılar Alkollü Mürekkep ile güzel, realist resimler yahut manzaralar çizer, bu yüzden hayal gücünüzün sınırı yoktur. Değişik renklerin özelliklerini öğrenmek için merakla denemeye adım atmak en iyisidir. Birtakım renklerin ötekilerden daha süratli yayıldığını, değişik belginlik tonlarında benzer renklerin bulunduğunu, birbirlerine değişik tepkiler verdiklerini, daha aleni tonları koyu renkleri soldurmak için kullanabileceğinizi vb. Araçlarla Gözlem yapmalısınız: değişik fırçalar, pamuklu çubuklar, tahta çubuklar, bir palet içerisinde karıştırma, saman yahut saç kurutma makinesi ile üfleme, keçeli kalemlerle boyama ve süsleme, makale…

Ranger alkol mürekkebi
Sol: Alkole batırılmış fırça ile süslemeler yapılabilir
sağ: Boya ve alkolün buluşmuş olduğu yerde parlak kenarlar görünüyor.

Alkol Mürekkebi için video eğitimi

Üstteki resmin yapılışını da sizler için videoya kaydettim:

Aşağıdakileri de göz önünde bulundurmalısınız

Alkollü Mürekkeplerdeki pigmentler ışığa hassas olduğu için, yapıştırmadan ilkin oldukca fazla beklememelisiniz. Sprey UV koruması bunun için uygundur. Solo Goya Fotoğraf Verniği yahut Schmincke Universal Vernik önerebiliriz.

İyi havalandırılan bir alanda emek verme olanağınız yoksa, alkol bazlı mürekkeplerle çalışırken teneffüs aleti takmanızı tavsiye ederiz.

Alkol mürekkebi ile fotoğraf yapmak için pek oldukca iyi öneri içeren malzemelerin detaylı sıralaması şu blog gönderisinde bulunabilir: Alkol Mürekkebi Malzemesi – Alkol mürekkebi ile boyamak için neye ihtiyacınız var?

konuk yazar portre jennifer pace

Jennifer A Hızı

Bir müzikolog olarak Jennifer Pace, sanatı günlük yaşamının bir parçası olarak görüyor; Yaratıcı emek verme daima bunun bir parçası olmuştur. Resim, taslak, makale ve kaligrafi veya soyut sanat kanalıyla anlatım. Akıcı sanat şu anda tercih etmiş olduğu anlatım biçimidir. Fotoğrafta imaj kompozisyonu ve renk oyunları için geçerli olan ilkeler, denetim hariç olmak suretiyle soyut sanata da uygulanabilir ve onu bu kadar hususi kılan da budur. Instagram, güzel sanatlara olan tutkuyu oldukca kolay bir halde yakalar. Alkol Mürekkebi ve Akrilik Dökme’nin hızlandırılmış videoları YouTube’da bulunabilir.

www.youtube.com/user/fruitimi

www.instagram.com/pace_fine_arts

www.feysbuk.com/pacefinearts

www.pacephotographs.eu

Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz