Akrilik Döküntü Hesaplayıcı – Doğru sıvı miktarını hesaplayın


Akrilik dökme hesaplayıcımız ile lüzumlu sıvı miktarını hesaplamak artık problem değil! Boyama yüzeyinizin uzunluğunu ve genişliğini girin ve boyayı tuval üstünde en iyi şekilde dağıtmak için lüzumlu oranda sıvı alacaksınız. Hesap makinesi size boyama yüzeyinizin yüksekliğini belirleme seçeneği de sunar.

döküm hesap makinesi

Başlangıç ​​değerleri kılavuz değerlerdir.

Mühim olan öteki faktörler

Viskozite, gereksinim duyulan döküm sıvısı miktarını belirlemede mühim bir faktördür. Daha çok sıvı, daha azca boyaya ihtiyacınız olur ve bunun tersi de geçerlidir. Daha kalınca bir sıvı, daha kalınca bir sıvıdan daha kalınca bir katman oluşturur. Dökme hesaplayıcı değerleri averaj viskoziteye dayalıdır. Oldukça koyu bir kıvamda döküm yapmak istiyorsanız miktarın %5 - %10'u kadar ekleyebilirsiniz.

Öteki bir unsur de alt tabakanın doğasıdır. Nispeten pürüzlü yeni bir kanvas kullanmak, halihazırda parlatılmış bir görüntüyü cilalamanıza kıyasla daha çok akıcılık gerektirecektir. Döküm Hesaplayıcı ile, deneyime bağlı olarak yukarı yada aşağı doğru düzeltilebilen, gereksinim duyulan miktara gore hesaplama yapmak mümkündür.

dökme-miktar-hesapla

Reçine hesaplayıcımızı burada bulabilirsiniz: Reçine hesaplayıcı

Akrilik döküm mevzusunda daha garip yazıları burada bulabilirsiniz:Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz