Akrilik Dökülen Derilerinizi cabochon mücevhere dönüştürün


Bu gönderi bağlı müessese linkleri içerebilir. Onlar vesilesiyle meydana getirilen satın alımlardan size hiç bir ek ücret ödemeden ufak bir komisyon alabiliriz.

Bu yazı ile sizi akrilik derilerle Akrilik Dökme mücevher yapımı mevzusuna yaklaştırıyorum. Size doğru tekniği ve “deri” denen akrilik derilerle iyi mi güzel, modaya müsait kabaşon takılar yapacağınıza dair mühim püf noktalarını anlatacağım. Ek olarak bu mükemmel mücevher parçaları ile alakalı pek oldukça coşku verici data bulacaksınız. Kendinize esin verin!

Cabochon takı nelerdir?

Cabochon aksesuarları, şu anda oldukça moda olan retro-vintage seçimi kostüm takılarıdır. Takı, büyük, dışbükey kesme (cam) taşlarla karakterize edilir. Akrilik tekerler için, akrilik kaplamaları daha çok işlemenin ya da kaplamaları bilhassa takılar için yapmanın mükemmel bir yoludur. Şu sebeple kabaşon kesiminin 3 boyutlu tesiri hücreleri ve yapıları bilhassa iyi gösteriyor. Bu sayede alçıyı tuvale dökmek yerine, etkiyi başka bir sanata iktibas imkanı buluyoruz.

cabochon ne demek?

Bir cabochon, düz bir tabana ve dışbükey bir tepeye haiz, kesilmiş ama fasetlenmemiş bir kıymetli taştır. Cabochon kesimi, kaplan gözü, opal, aytaşı benzer biçimde bir taşın renk tonlarını, yapısını ve parlaklığını vurgular. Cabochon kesimi oldukça eski bir kıymetli taş kesimidir.

Doğal ki, kabaşon takılarını kendimiz yapmak için kıymetli taşlar kullanmıyoruz, saydam cam kabaşonlar kullanıyoruz. Bunlar, tutumumuzu seçtiğimiz şekilde. Kare, üçgen, yuvarlak, oval, dikdörtgen vb. olabilir. Cam kabaşonlar da değişik yüksekliklerde mevcuttur. Öneri çok önemli!

Şahsen, JGFinds, eBoot ya da Sunnyclue markaları benzer biçimde Amerika’li üreticilerin ürünleriyle emek harcamayı seviyorum. Ek olarak birtakım cabochon takı setleri (boş, cabochon ve zincir) sunarlar. Bu, yeni başlayanlar için ya da yalnız birkaç parça mücevher yapmak istiyorsanız idealdir.

Kendi kabaşon takılarınızı yapın

DIY Akrilik Dökme Cabochon Takı için araç-gereç sıralaması

Kostüm takılarının uyumluluğu

2001’den beri AB, büyük miktarlarda nikel açığa çıkaran alaşımları yasakladı. Kurşun, nikel ve kadmiyum benzer biçimde ağır metallerin alerjen oldukları tanınmaktadır ve sıhhat üstünde kalıcı tesirleri olabilir. Haziran 2001’den bu yana, yönetmelik ciltle devamlı ya da sık münasebet eden nesnelerin haftada cm kare başına yalnızca 0,5 mikrogram nikel salmasına izin verdi. Buna yalnız fermuarlar, düğmeler ve cep telefonları değil, hem de kostüm aksesuarları da dahildir. Bu yönetmeliğe karşın takı ayarları almadan ilkin müstahsil şirket bilgilerini dikkatli bir halde incelemenizi öneririm. Emin tarafta olmak için paslanmaz çelik çerçeveler tavsiye ederim. Bu %100 hipoalerjeniktir.

Kendi kabaşon takılarınızı yapın

Akrilik Kaplama Akrilik Dökme ile kendiniz takı yapın

Akrilik cilt üretimi

 • Döküntüyü hemen sonra hareket ettirebilmek için bir dondurucu torbasını ahşap bir tahta üstüne pimlerle sabitleyin.
 • Aşağıdaki renk karışımını öneririm: 1 kısım renk, 2 kısım Pouring Medium. Floetrol’ü burada kullanmayı seviyorum. Ek olarak hücre oluşumu ve su için silikon ekliyorum. Su cildi sıkılaştırır ve hemen sonra kolayca çıkarılıp kesilebilir.
 • Şahsen, üç renk artı siyah ve beyazın kafi bulunduğunu düşünüyorum – burada daha azı daha fazladır. İnci renkleri de hususi efektler için harikadır.
 • Bir renk paletinden pis bir dökme, bir kapaklı kap ve ayrıca bir tokat döküyorum. Bu halde, hemen sonra ince çizgilerden olağanüstü hücrelere kadar muhtelif desenler benim için kullanılabilir.
 • Hava kabarcıklarını çıkarmak için bütan meşale kullanmak son aşama önemlidir. Plastikle çalıştığınızın bilincinde olun – bu yüzden kafi mesafeyi koruyun! Cilt kuruduktan sonrasında silikonu yumuşak bir bez ve bulaşık deterjanı ile yıkayabilirsiniz. Peşinden yine iyice kurumasını bekleyin.

Cabochon’u yapıştırın ve sokete yerleştirin

 • Artık sanatla alakalı gözünüz rağbet görüyor. Camsı mizahınızı cildiniz üstünde gezdirerek bir yer bulun. Böylece takı parçanızın hemen sonra iyi mi görüneceğini tam olarak görebilirsiniz. Karar verdikten sonrasında camın üstüne azca oranda takı yapıştırıcısı sürün, cildinize yerleştirin ve hava kabarcıklarını önlemek için ileri geri kaydırın.
 • Her şeyin tamamen kurumasını bekleyin.
 • Kuruduktan sonrasında kenardaki yapıştırıcıyı çıkarın, aksi takdirde cam çerçeveye sığmaz.

cabochon takı akrilik cilt

 • Artık cabochon’u deriden kesebilirsin. Tırnak makası, kesici bıçakla meydana getirilen kaba işler ve ince işler için en iyisidir.

Akrilik takı döküm

 • Seçilen boşluğu tutkalla kaplayın ve cabochon’u çerçeveye bastırın.
 • Yapıştırıcı kalıntıları pamuklu bir bezle kaygan olarak kolayca çıkarılabilir.
 • En son, her şeyi mikrofiber bir bezle parlatın ve takı parçanızın tarzına nazaran müsait bir zincir ya da deri kordon seçin.

takı akrilik derileri

Şimdi size kendi cabochon takılarınızı yaparken ve yaparken kucak kucak eğlence temenni ediyorum! Noel sezonu yaklaşıyor ve modaya müsait Akrilik Dökülen Takılar modaya müsait bir armağan olarak muhteşem! 🙂

portre_pamela_kaufeis

Pamela Kaufeis

Pamela Kaufeis 1967’de Offenburg’da dünyaya geldi ve burada okula gitti. Liseden mezun olduktan sonrasında kuaförlük eğitimi almış ve bu güne kadar mesleğine sadık kalmıştır. Evli ve Baden-Württemberg’deki güzel Zell-Weierbach’ta kocası ve köpekleriyle beraber yaşıyor.

Pamela hemen sonra 40’lı yaşının ortalarında stres atmasına destek olacak yeni bir hobi arayarak sanata girdi. Encaustics ile başladı, vintage mobilya ve sprey boya. İki sene ilkin internette Akrilik Dökme’yi görmüş oldu ve iyi mi çalıştığını öğrenmek istedi – hemen sonra YouTube videolarının ve doğal ki sayısız dökmenin desteğiyle bilgisini kendi haline öğrendi. Evlerde, pazarlarda ve arkadaşlara armağan olarak ufak sergilerde eserleri oldukça iyi karşılanıyor. En son, geçen sene yöresel sanatçı deposu Pamela’dan onlara akrilik dökme dersleri vermesini istedi. Pamela, sanatla alakalı çalışmalarına ayrıca, o zamandan beri bilgilerini yeni başlayanlara tutkuyla aktarıyor. Pamela’nın son tutkusu, akrilik derilerden meydana getirilen Akrilik Dökme Takılardır.

https://www.feysbuk.com/pamela.kaufeisSource bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz