Akrilik Dökülen Derilerinizi cabochon mücevhere dönüştürün


Bu gönderi bağlı kurum bağlantıları içerebilir. Onlar vasıtasıyla meydana getirilen satın alımlardan size hiçbir ek ücret ödemeden minik bir komisyon alabiliriz.

Bu yazı ile sizi akrilik derilerle Akrilik Dökme mücevher yapımı mevzusuna yaklaştırıyorum. Size doğru tekniği ve “deri” denen akrilik derilerle iyi mi güzel, modaya uygun cabochon takılar yapacağınıza dair mühim püf noktalarını anlatacağım. Ek olarak bu mükemmel mücevher parçaları hakkında pek oldukca coşku verici data bulacaksınız. Kendinize esin verin!

Cabochon takı nedir?

Cabochon takıları, şu anda oldukca moda olan retro-vintage seçimi kostüm takılarıdır. Takı, büyük, dışbükey kesme (cam) taşlarla karakterize edilir. Akrilik tekerler için, akrilik kaplamaları daha çok işlemenin yada kaplamaları bilhassa takılar için yapmanın mükemmel bir yoludur. Şu sebeple kabaşon kesiminin 3 boyutlu tesiri hücreleri ve yapıları bilhassa iyi gösteriyor. Bu sayede alçıyı tuvale dökmek yerine, etkiyi başka bir sanata aktarma imkanı buluyoruz.

cabochon ne demek?

Bir cabochon, düz bir tabana ve dışbükey bir tepeye haiz, kesilmiş fakat fasetlenmemiş bir kıymetli taştır. Cabochon kesimi, kaplan gözü, opal, aytaşı benzer biçimde bir taşın renk tonlarını, yapısını ve parlaklığını vurgular. Cabochon kesimi oldukca eski bir kıymetli taş kesimidir.

Doğal ki, kabaşon takılarını kendimiz yapmak için kıymetli taşlar kullanmıyoruz, saydam cam kabaşonlar kullanıyoruz. Bunlar, tutumumuzu seçtiğimiz şekilde. Kare, üçgen, yuvarlak, oval, dikdörtgen vb. olabilir. Cam kabaşonlar da değişik yüksekliklerde mevcuttur. Teklif oldukca büyük!

Şahsen, JGFinds, eBoot yada Sunnyclue markaları benzer biçimde ABD’li üreticilerin ürünleriyle emek harcamayı seviyorum. Ek olarak bazı cabochon takı setleri (boş, cabochon ve zincir) sunarlar. Bu, yeni başlayanlar için yada bir tek birkaç parça mücevher yapmak istiyorsanız idealdir.

Kendi kabaşon takılarınızı yapın

DIY Akrilik Dökme Cabochon Takı için araç-gereç sıralaması

Kostüm takılarının uyumluluğu

2001’den beri AB, büyük miktarlarda nikel açığa çıkaran alaşımları yasakladı. Kurşun, nikel ve kadmiyum benzer biçimde ağır metallerin alerjen oldukları bilinmektedir ve sıhhat üstünde kalıcı tesirleri olabilir. Haziran 2001’den bu yana, yönetmelik ciltle devamlı yada sık temas eden nesnelerin haftada santimetre kare başına yalnızca 0,5 mikrogram nikel salmasına izin verdi. Buna bir tek fermuarlar, düğmeler ve cep telefonları değil, bununla beraber kostüm takıları da dahildir. Bu yönetmeliğe karşın takı ayarları almadan ilkin üretici şirket bilgilerini dikkatli bir halde incelemenizi tavsiye ederim. Güvenli tarafta olmak için paslanmaz çelik çerçeveler tavsiye ederim. Bu %100 hipoalerjeniktir.

Kendi kabaşon takılarınızı yapın

Akrilik Kaplama Akrilik Dökme ile kendiniz takı yapın

Akrilik cilt üretimi

 • Döküntüyü hemen sonra hareket ettirebilmek için bir dondurucu torbasını ahşap bir tahta üstüne pimlerle sabitleyin.
 • Aşağıdaki renk karışımını tavsiye ederim: 1 kısım renk, 2 kısım Pouring Medium. Floetrol’ü burada kullanmayı seviyorum. Ek olarak hücre oluşumu ve su için silikon ekliyorum. Su cildi sıkılaştırır ve hemen sonra kolayca çıkarılıp kesilebilir.
 • Şahsen, üç renk artı siyah ve beyazın kafi bulunduğunu düşünüyorum – burada daha azı daha fazladır. İnci renkleri de hususi efektler için harikadır.
 • Bir renk paletinden kirli bir dökme, bir kapaklı kap ve ek olarak bir tokat döküyorum. Bu şekilde, hemen sonra ince çizgilerden görkemli hücrelere kadar çeşitli desenler benim için kullanılabilir.
 • Hava kabarcıklarını çıkarmak için bütan meşale kullanmak son aşama önemlidir. Plastikle çalıştığınızın bilincinde olun – bundan dolayı kafi mesafeyi koruyun! Cilt kuruduktan sonrasında silikonu yumuşak bir bez ve bulaşık deterjanı ile yıkayabilirsiniz. Arkasından yine iyice kurumasını bekleyin.

Cabochon’u yapıştırın ve sokete yerleştirin

 • Artık sanat içerikli gözünüz rağbet görüyor. Camsı mizahınızı cildiniz üstünde gezdirerek bir yer bulun. Böylece takı parçanızın hemen sonra iyi mi görüneceğini tam olarak görebilirsiniz. Karar verdikten sonrasında camın üstüne azca oranda takı yapıştırıcısı sürün, cildinize yerleştirin ve hava kabarcıklarını önlemek için ileri geri kaydırın.
 • Her şeyin tamamen kurumasını bekleyin.
 • Kuruduktan sonrasında kenardaki yapıştırıcıyı çıkarın, aksi takdirde cam çerçeveye sığmaz.

cabochon takı akrilik cilt

 • Artık cabochon’u deriden kesebilirsin. Tırnak makası, kesici bıçakla meydana getirilen kaba işler ve ince işler için en iyisidir.

Akrilik takı döküm

 • Seçilen boşluğu tutkalla kaplayın ve cabochon’u çerçeveye bastırın.
 • Yapıştırıcı kalıntıları pamuklu bir bezle ıslak olarak kolayca çıkarılabilir.
 • Son olarak, her şeyi mikrofiber bir bezle parlatın ve takı parçanızın tarzına bakılırsa uygun bir zincir yada deri kordon seçin.

takı akrilik derileri

Şimdi size kendi cabochon takılarınızı yaparken ve yaparken kucak dolusu eğlence arzuluyorum! Noel sezonu yaklaşıyor ve modaya uygun Akrilik Dökülen Takılar modaya uygun bir armağan olarak muhteşem! 🙂

portre_pamela_kaufeis

Pamela Kaufeis

Pamela Kaufeis 1967’de Offenburg’da dünyaya geldi ve burada okula gitti. Liseden mezun olduktan sonrasında kuaförlük eğitimi almış ve bu güne kadar mesleğine sadık kalmıştır. Evli ve Baden-Württemberg’deki güzel Zell-Weierbach’ta kocası ve köpekleriyle beraber yaşıyor.

Pamela hemen sonra 40’lı yaşlarının ortalarında stres atmasına destek olacak yeni bir hobi arayarak sanata girdi. Encaustics ile başladı, vintage mobilya ve sprey boya. İki yıl ilkin internette Akrilik Dökme’yi görmüş oldu ve iyi mi çalıştığını öğrenmek istedi – hemen sonra YouTube videolarının ve doğal ki sayısız dökmenin yardımıyla bilgisini kendi kendine öğrendi. Evlerde, pazarlarda ve arkadaşlara armağan olarak minik sergilerde eserleri oldukca iyi karşılanıyor. Son olarak, geçen yıl mahalli sanatçı deposu Pamela’dan onlara akrilik dökme dersleri vermesini istedi. Pamela, sanat içerikli çalışmalarına ek olarak, o zamandan beri bilgilerini yeni başlayanlara tutkuyla aktarıyor. Pamela’nın son tutkusu, akrilik derilerden meydana getirilen Akrilik Dökme Takılardır.

https://www.feysbuk.com/pamela.kaufeisSource bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz