Akrilik dökmeyi öğrenin


Bu gönderi bağlı kurum linkleri içerebilir. Onlar vesilesiyle meydana getirilen satın alımlardan size hiç bir ek ücret ödemeden ufak bir komisyon alabiliriz.

Bu yazıda size akriliğin iyi mi döküleceğini ve bütün akrilik dökme temellerini göstereceğiz. Akrilik Dökme, Pouring Medium ve gerektiğinde öteki katkı maddeleri ilave edilerek sıvı, dökülebilir kıvama getirilen akrilik boya esaslıdır. Tekniğine nazaran bu sıvı boya sonrasında iç içe yahut tuval üstüne dökülerek boyama zemininin eğimiyle dağıtılır. Renk seçimine, ortama ve katkı maddelerine bağlı olarak değişik efektler yaratılır.

Akrilik Dökme niçin bu kadar popüler?

  • Ek olarak yeni başlayanlar için: Akrilik Dökme için hususi bir sanat içerikli yetenek gerekmez, bu yüzden ilgilenen hepimiz Akrilik Dökme ile kolayca başlayabilir.
  • Düşük araç-gereç maliyetleri: Akrilik dökmeye adım atmak oldukça süre almaz. Ucuz akrilik boyalar ve öteki birtakım malzemelerle başlayabilirsiniz.
  • Sabırsızlar için de: Akrilik dökme tekniklerinden biri ile fotoğraf yapmak için yarım güne ihtiyacınız yok. Otuz dakika şeklinde kısa bir müddette kendi sanat eserinizi dökebilirsiniz.
  • Son olarak fakat en fena değil: Yüksek eğlence faktörü! Renkleri karıştırmayı ve bir şeyler yaratmayı kolaylaştırır. Bu mevzuda meditatif ve rahatlatıcı bir şey var, bu yüzden işten sonrasında yahut hafta sonu gevşemek ve yaratıcı olmak için idealdir.

Akrilik Dökme Temelleri – Akrilik iyi mi dökülür?

Akrilik Dökümün temeli normal olarak ki, gerektiğinde Pouring Media ve öteki katkı maddeleri ilave edilerek sıvı, dökülebilir bir kıvama getirilen akrilik boyadır. Tekniğine nazaran bu sıvı boya sonrasında iç içe yahut tuval üstüne dökülerek boyama zemininin eğimiyle dağıtılır. Renk, ortam ve katkı maddelerinin seçimine bağlı olarak değişik efektler yaratılır.

Akrilik dökmenin temelleri

Akrilik döküm hakkındaki sık sorulan sorular: Açıklanan en mühim terimler

akrilik dökme ne demek?

  • Akrilik dökümde, akrilik boyalar tuval şeklinde bir fotoğraf yüzeyi üstüne dökülür ve renk gradyanı yüzeyin hareketinden etkilenir. Boya, döküm ortamı ve su karışımının yanı sıra silikon hasım ve öteki katkı maddeleri desteğiyle soluk kesecek soyut sanat eserleri oluşturulabilir.

Hücre nelerdir ve iyi mi gelişir?

  • Her akrilik boya, pigment, bağlayıcı ve solvent bileşiminden meydana gelen muayyen bir yoğunluğa haizdir. Değişik boya katmanları uygulanırken, alttaki boya katmanının yoğunluğuna bağlı olarak boyanın bir bölümü yukarı itilir. Bu, resimlerinizdeki hücreleri basitleştirecek ve açıklayacaktır.

Silikon yağına ne için ihtiyacım var?

  • Döküm tekniğine bağlı olarak renkler oldukça karışır ve bu yüzden kap oluşmaz. Bu yüzden bu karışmayı azaltmak için silikon hasım yahut saç hasım kullanılır. Yağ, boyaya ufak porsiyonlarda karıştırılır ve bir tek hafif karıştırılır.

Son kat nelerdir?

  • Son vernik, resmi sakınan ve eşit bir parlaklık tesiri elde eden bir resmin en üst tabakasıdır. İyi bir vernik, görüntüyü korur ve bütün renk parlaklığını ortaya çıkarır.

Akrilik döküm iyi mi yapılır ve döküm tekniklerini iyi mi öğrenirsiniz?

  • Öğrenebileceğiniz birkaç akrilik dökme tekniği vardır. Tamamı ve arzu ettiğiniz neticeleri iyi mi alacağınız için bağlantılı kılavuza bakın.

Hangi döküm aksesuarlarına ihtiyacım var?

Akrilik boyalara ve ortama ayrıca, ara ara düzgüsel bir evde bulunabilen birkaç şeye daha ihtiyacınız var. İhtiyacınız olan malzemelerin listesini “Akrilik Döküm Takıları – Dökümünüz için ihtiyacınız olan şeyler” yazımızda bulabilirsiniz. Bu Akrilik Dökme Temelleri ile ilk mükemmel Dökme Tablolarınızı başaracaksınız.Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz