Akrilik Dökme Malzemeleri – Dökme resimleriniz için neye ihtiyacınız var?


Bu gönderi bağlı müessese linkleri içerebilir. Onlar vasıtasıyla meydana getirilen satın alımlardan size hiç bir ek ücret ödemeden ufak bir komisyon alabiliriz.

Nispeten azca sayıda akrilik dökme aksesuarı ile dökmeye başlayabilirsiniz. Akrilik Dökme tekniğine adım atmak için aşağıdaki aksesuar listesiyle, muhtelif sıvı boyama teknikleriyle olası olan en yakın zamanda ve ucuza kendi dökme tablolarınızı oluşturabilmeniz için lüzumlu ve isteğe bağlı aksesuarlara genel bir bakış taktim etmek istiyoruz.

Akrilik Dökme için hangi malzemelere ihtiyacım var?

Akrilik dökme hikayesinde tamamen yeniyseniz, akrilik dökme takıları mevzusu fazlaca kafa karıştırıcı olabilir. Adım atmak ve ilk edinim kazanmak için hakikaten hangi malzemeye ihtiyacınız var? Akrilik döküm tekniğine başlarken en müsait donanıma haiz olmak için sizin için bir başlangıç ​​kiti hazırladık:

Ayrıca, akrilik döküme giriş için parasız 3 bölümlük e-posta kursunu öneriyoruz.

Acrylgiessen.com Tarafınca Tavsiye edilen Başlangıç ​​Seti

Aşağıdaki başlangıç ​​seti ile 100 Euro’dan daha düşük bir fiyata ilk Akrilik Dökme Tablolarınız için hazırsınız ve derhal başlayabilirsiniz:

Akrilikler

Siyah ve beyazın yanı sıra temel renkler ile derhal başlayabilir ve süper güzel sonuçlar elde edebilirsiniz! Adım atmak için pahalı ve son aşama yüksek kaliteli bir akrilik boya olması gerekmez. Akrilik döküm için nispeten fazla oranda boyaya gereksinim duyduğunuz için ilk deneyimlerinizi ucuz akrilik boyalarla yapabilir, gerekirse daha pahalı akrilik boyalara geçebilirsiniz. Birçok deneyimli döküm sanatçısı bile hala daha ucuz akrilik tablolar kullanıyor.

Ustalaşmış dökme ortamı

Dökme ortamı, akrilik dökme başarısının muazzam bir parçasıdır. Bu bilici ile akrilik boyalarınızı sulandırır, akıcı hale getirir ve çatlamadan eşit kurumasını sağlarsınız. Aşağıdaki mamüller, akrilik döküm ortamı olarak kullanılmak suretiyle hususi olarak geliştirilmiştir:

Orta alternatif dökme

Daha pahalı dökme ortamı yerine, bununla beraber çalışan ve bazı zamanlar oldukca daha ucuz olan alternatif dökme ortamı da kullanabilirsiniz:

Döküm Ortamı ile alakalı daha çok bilgiyi “Dökme Ortamı – Pazara Genel Bakış ve Kıyaslama” makalemizde bulabilirsiniz.

Renkleri dökme ortamıyla karıştırmak için kap

Ya yıkanmış yoğurt kapları yahut yanlara konmuş benzer kaplar kullanabilirsiniz fakat tek kullanımlık plastik bardaklar da oldukca uygundur.

Tahta spatula ve öteki karıştırma aracı

Renklerin döküm ortamı ile iyi bir halde karıştırılması oldukca önemlidir. Bunu yapmanın en basit yolu, güzellik salonlarında ağda icra etmek için kullanılanlar benzer biçimde tahta bir spatula kullanmaktır.

nitril eldiven

Elinizi boyadığınızda ellerinizi de boyamanız kaçınılmazdır. Bu yüzden lastik eldiven kullanılması öneri edilir. Bilhassa reçine ile çalışırken sağlığınız için eldiven kullanmalısınız.

Zemin / tuval boyama

20x20cm civarındaki daha ufak boyama yüzeyleri, boya dökme tekniğine adım atmak için idealdir, böylece oldukca oranda boya ve dökme ortamına gereksinim duymaz ve ilk edinim kazanabilirsiniz.

Vernik / Vernik

Resimlerinize son dokunuşu yapmak ve onları fer, rutubet benzer biçimde dış etkenlerden korumak için kuruduktan sonrasında 2-3 kat vernik atmalısınız. Bu, bir fırça ya da silikon makyaj süngeri ile yapılabilir. Resminizi iyileştirmenin başka bir yolu da reçine kullanmaktır.

“Akrilik döküm resimlerin kurutulması ve mühürlenmesi” başlıklı makalemizde dökme resimlerinizin verniklenmesi ve bitirilmesi ile alakalı daha çok informasyon edinebilirsiniz.

sanat malzemeleri dökün

Akrilik dökmek için ek aksesuarlar

İlk denemeleriniz için aşağıdaki akrilik döküm aletlerine ne olursa olsun ihtiyacınız yoktur, sadece tekniğe ya da istenen sonuca bağlı olarak vazgeçilmezdir.

Arıtılmış su

Doğru dökme kıvamını elde etmek için akrilik dökme ortamına distile su eklenebilir. Bu, dökme ortamı miktarını azaltır ve maliyetlerden tutum sağlar. Ondan sonra kullanmak suretiyle büyük miktarlarda Pouring Medium karıştırıyor olsanız bile, küf oluşumunu önlemek için ne olursa olsun saf su kullanmalısınız.

silikon ya da saç hasım

Cilalı imaj üstünde güzel bir akrilik döküm hücre oluşumu elde etmek için her renge azca oranda silikon ya da saç hasım eklenmesi önerilir. Silikon bir rengin diğerinden yükselmesini ve hücrelerin oluşmasını sağlar. Birçok ürünü kontrol ettik ve saç yağına ayrıca saf silikon kullanıyoruz, bu da muazzam hücreler üretmemizi sağlıyor ve hücre oluşumu emin bir halde çalışıyor.

Boyama bıçağı / spatula

Döktükten sonrasında vurgu eklemek için bir boyama bıçağı ya da spatula kullanabilirsiniz. Silme tekniği için de bir spatulaya ihtiyacınız var.

saç kurutma makinesi ya da el feneri

Hücreleri başlangıçtaki sıvı görüntünün yüzeyine daha süratli ve daha emin bir halde getirmek için, çoğu zaman görüntünün üstünde şu demek oluyor ki çatırdayan bir meşale ya da sıcak hava tabancası kullanılır. Böylece hücreler saniyeler içerisinde görünür.

parıltı tozu

Hususi bir dokunuş için resimlerinize sim tozu da ekleyebilirsiniz. akrilik boya ve böylece aksanları ayarlayın.

  • Parıltılı Toz Seti – Başlamanız için değişik renklerle
  • Tertipli Parıltılı Toz – Zanaat malzemeleri için yaygın olarak kullanılan parıltılı toz
  • Holografik Parıltılı Toz – 3D efekti ve kısmen değişik renk nüansları ile mühim seviyede daha yanardöner
  • Metalik Parıltılı Toz – Son aşama güzel metalik efekt

“Vay efekti – göz kamaştırıcı resimler için parıltılı toz” makalesinde, resimlerinizi parıltılı tozla iyi mi iyileştireceğinize ait talimatları bir araya getirdik.

Komplike renkler ve sıvılar için şişeleri sıkın

Komplike renklerinizi saklamak ve uygularken daha iyi dozlayabilmek için plastikten yapılma lafda sıkma şişeleri önerilir. Daha iyi dozlama için bu şişeleri silikon hasım ve suyla da doldurabilirsiniz.

Boyama zemininin hazırlanması

Üstüne akrilik dökebilmek için boya yüzeyine bakılırsa gesso ya da akrilik bağlayıcı ile hazırlamalısınız. Simli pudra ile çalışmak istiyorsanız akrilik bağlayıcıya da ihtiyacınız var.

Akrilik dökmek için aksesuarlar

İhtiyacım olan akrilik dökme malzemelerim var: sonrasında ne olacak?

bunlarla Akrilik dökmek için aksesuarlar Bütün akrilik döküm tekniklerine hazırlıklı olmalısınız. Değişik sıvı boyama tekniklerini tanıyın, yeni başlayanlar için akrilik döküm ipuçları içeren blog yazımızı okuyunuz ve ilk dökümünüz için lüzumlu detayları edinmek için YouTube kanalımız tivarati.com’u ziyaret edin. Ek olarak sorularınızı sormak ve topluluktaki öteki dökme meraklılarıyla irtibat oluşturmak ve paylaşmak için Feysbuk grubumuza katılabilirsiniz.Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz