Akrilik Dökme ile Başlarken: Yeni Başlayanlar İçin İpuçları


Akrilik Dökümün temeli, gerektiğinde Pouring Medium ve öteki katkı maddelerinin eklenmesiyle sıvı, dökülebilir bir kıvama getirilen akrilik boyadır. Tekniğine bağlı olarak bu sıvılaştırılmış boya ondan sonra birbiri içerisine dökülür yahut tuval üstüne eğilir ve fotoğraf yüzeyi eğilerek dağıtılır. Renk seçimine, ortama ve katkı maddelerine bağlı olarak değişik efektler yaratılır.

Akrilik Dökme niçin bu kadar popüler?

  • Ek olarak yeni başlayanlar için: Akrilik Dökme için hususi bir sanatla alakalı kabiliyet gerekmez – bu yüzden ilgilenen hepimiz Akrilik Dökme işlemine sorunsuz bir halde başlayabilir.
  • Düşük araç-gereç maliyeti: Akrilik döküme adım atmak fazlaca süre almaz. Ucuz akrilik boyalar ve birkaç başka araç-gereç ile başlayabilirsiniz.
  • Sabırsızlar için de: Akrilik Dökme tekniklerinden biri ile fotoğraf yapmak için yarım güne ihtiyacınız yok. Otuz dakika benzer biçimde kısa bir müddette kendi sanat eserinizi dökebilirsiniz.
  • Son olarak fakat en fena değil: Yüksek eğlence faktörü! Renkleri karıştırıp bir şeyler yaratmak fazlaca keyifli. Bu mevzuda meditatif ve rahatlatıcı bir şey var, bu yüzden işten sonrasında yahut hafta sonu gevşemek ve yaratıcı olmak için idealdir.

Akrilik Dökme ile Başlarken – Iyi mi Çalışır?

Akrilik boyaların dökülmesinin temeli, elbet, gerektiği benzer biçimde dökme ortamı ve öteki katkı maddelerinin eklenmesiyle sıvı, dökülebilir bir kıvama getirilen akrilik boyadır. Tekniğine bağlı olarak bu sıvılaştırılmış boya ondan sonra birbiri içerisine dökülür yahut tuval üstüne eğilir ve fotoğraf yüzeyi eğilerek dağıtılır. Renk seçimine, ortama ve katkı maddelerine bağlı olarak değişik efektler yaratılır.

Bir bir tekniklerin detaylı bir açıklamasını «Muhtelif Dökme Tekniklerinin Açıklanması» makalemizde bulabilirsiniz.

Akrilik döküm bilgisi: açıklanan en mühim terimler

akrilik dökme ne demek?

  • Akrilik dökümde, akrilik boyalar bir fotoğraf yüzeyi, örnek olarak bir tuval üstüne dökülür ve yüzey hareket ettirilerek renk gradyanı etkilenir. Boya, döküm ortamı ve su karışımının yanı sıra silikon hasım ve öteki katkı maddeleri yardımı ile soluk kesecek soyut sanat eserleri oluşturulabilir.

Hücre nelerdir ve iyi mi doğar?

  • Her akrilik boya, pigment, bağlayıcı ve solvent bileşiminden meydana gelen muayyen bir yoğunluğa haizdir. Değişik boya katmanları uyguladığınızda, alttaki boya katmanının yoğunluğuna bağlı olarak boyanın bir bölümü yukarı doğru iter. Basitleştirilmiş bir ifadeyle, resimlerinizdeki hücreler bu halde oluşturulur.

Silikon yağına ne için ihtiyacım var?

  • Dökme tekniğine bağlı olarak renkler fazlaca karışır ve hücre oluşmaz. Bu yüzden bu karışmayı azaltmak için silikon hasım yahut saç hasım kullanılır. Yağ, boyaya azca oranda karıştırılır ve fazlaca azca karıştırılır.

Son vernik nelerdir?

  • Son vernik, görüntüyü korumuş olan ve tekdüze bir parlaklık efekti elde eden görüntünün en üst katmanıdır. İyi bir vernik, görüntüyü korur ve renk parlaklığının tam olarak gelişmesini sağlar.

Bu dökme ekipmanına ihtiyacınız var

Akrilik boyalara ve ortama ayrıca, bir bölümü aslına bakarsanız düzgüsel bir evde bulunan birkaç şeye daha ihtiyacınız var. İhtiyacınız olan malzemelerin listesini “Akrilik Dökme İşlemine Başlamanız İçin Araç-gereç Sıralaması” yazımızda bulabilirsiniz.Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz