Akrilik Dökme için boyama zemini


Bu gönderi bağlı müessese linkleri içerebilir. Onlar vasıtasıyla meydana getirilen satın alımlardan size hiç bir ek ücret ödemeden minik bir komisyon alabiliriz.

Boya zemini Akrilik Dökme oldukca önemlidir. Boya yüzeyine dökme esnasında kucak kucak sıvı uygulanmış olduğu için yüzeyin en mühim özelliği neme karşı direncidir. Bunu, müsait bir alt katman seçerek ya da alt tabakayı buna nazaran hazırlayarak elde edebilirsiniz. Sedye çerçeveleri satın alırken, bunların evvel astarlanmış olduğu için güvenli olmalısınız.

Akrilik Dökme Boya Tabanı – genel bakış

Akrilik Dökme için klasik bir boyama yüzeyi olarak aşağıdaki seçeneklere sahipsiniz:

sedye

Sedye Dökme

Kapalı sedye muhtemelen en popüler boyama yüzeyidir ve değişik boyutlarda mevcuttur. Sedye çerçevesinin yan tarafının da cilalanabileceğinden güvenli olmanız önemlidir. Bu yüzden çerçevenin arkadan kenetlenmesi önemlidir. Sedye çerçeveleri, değişik kalınlıklarda pamuklu kumaşlarla mevcuttur – burada da derhal dökmeye başlayabilmeniz için boyama yüzeyinin evvel astarlanmış olduğu için güvenli olmalısınız. Ek olarak, bilhassa daha büyük resimler için anlamlı olan, performans derinliğini iki katına çıkaran sedye çerçeveleri de vardır.

Akrilik Dökme işlemine adım atmak için ucuz bir adet almanızı tavsiye ederiz. Değişik boyutlarda tuval seti erişilebilir. Esasen birazcık tecrübeniz var ise ve resimlerinizin ne boyutta olması icap ettiğini biliyorsanız, kare ya da dikdörtgen formatta tuvaller vardır.

Daha yüksek talepleriniz var ise, daha kaliteli tuvaller de satın alabilirsiniz, burada çerçeve daha sağlam ahşaptan yapılmıştır ve kumaş daha kalınca bir gramaja, kısaca daha kalınca bir malzemeye haizdir. Ayrıca, kumaş çoğu zaman birkaç defa astarlanır.

boyama panoları

Akrilik dökme boyama tahtaları

Boyama tahtaları, sedye çerçevelerine ucuz bir alternatiftir ve bilhassa yeni başlayanlar ya da döküm denemeleri için uygundur. senin adın boya kartonuya da karton. Boyama tahtaları reel boyama beziyle kaplıdır ve çoğu zaman evvel astarlanmıştır ve boyamaya hazırdır.

Hırdavatçıdan MDF panoları (orta yoğunlukta fiber levha) (boyuta nazaran kesilir)

Temel olarak Akrilik Dökme işlemini neredeyse her yüzeyde kullanabilirsiniz. Boyama yüzeyinin müsait biçimde hazırlanması oldukca önemlidir. Yüzeyin yapısı da nihai netice üstünde bir etkiye haizdir – yüzey ne kadar ince olursa, kuruduktan sonrasında fotoğraf o denli parlak ve muntazam olur.

Neme hassas yüzeylere dökme

Dökme tekniğini neme karşı kırılgan yüzeylerde kullanmayı düşünüyorsanız, nemi dışarıda tutmak için yüzeye sözgelişi bir akrilik bağlayıcı ile muamele yapmak zorunludur. Hemen sonra bir Gesso tabakası yine lüzumlu yapışmayı sağlar.

Bu alt katman hazırlığı ile neredeyse bütün yüzeylere, sözgelişi bardaklara, bardaklara, tahta tepsilere, masalara ya da benzerlerine dökebilirsiniz. Yakında bu mevzuyla alakalı ayrı bir yazı yayınlayacağız.Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz