Akrilik Dökme için boyama zemini


Bu gönderi bağlı müessese linkleri içerebilir. Onlar vesilesiyle meydana getirilen satın alımlardan size hiç bir ek ücret ödemeden ufak bir komisyon alabiliriz.

Boya zemini Akrilik Dökme fazlaca önemlidir. Boya yüzeyine dökme esnasında kucak dolusu sıvı uygulanmış olduğu için yüzeyin en mühim özelliği neme karşı direncidir. Bunu, müsait bir alt katman seçerek yahut alt tabakayı buna gore hazırlayarak elde edebilirsiniz. Sedye çerçeveleri satın alırken, bunların evvel astarlanmış olduğu için güvenilir olmalısınız.

Akrilik Dökme Boya Tabanı – genel bakış

Akrilik Dökme için klasik bir boyama yüzeyi olarak aşağıdaki seçeneklere sahipsiniz:

sedye

Sedye Dökme

Kapalı sedye muhtemelen en popüler boyama yüzeyidir ve değişik boyutlarda mevcuttur. Sedye çerçevesinin yan tarafının da cilalanabileceğinden güvenilir olmanız önemlidir. Bu yüzden çerçevenin arkadan kenetlenmesi önemlidir. Sedye çerçeveleri, değişik kalınlıklarda pamuklu kumaşlarla mevcuttur – burada da derhal dökmeye başlayabilmeniz için boyama yüzeyinin evvel astarlanmış olduğu için güvenilir olmalısınız. Ek olarak, bilhassa daha büyük resimler için anlamlı olan, performans derinliğini iki katına çıkaran sedye çerçeveleri de vardır.

Akrilik Dökme işlemine adım atmak için ucuz bir adet almanızı tavsiye ederiz. Değişik boyutlarda tuval seti erişilebilir. Esasen birazcık tecrübeniz var ise ve resimlerinizin ne boyutta olması icap ettiğini biliyorsanız, kare yahut dikdörtgen formatta tuvaller vardır.

Daha yüksek talepleriniz var ise, daha kaliteli tuvaller de satın alabilirsiniz, burada çerçeve daha sağlam ahşaptan yapılmıştır ve kumaş daha kalınca bir gramaja, şu demek oluyor ki daha kalınca bir malzemeye haizdir. Ayrıca, kumaş çoğu zaman birkaç defa astarlanır.

boyama panoları

Akrilik dökme boyama tahtaları

Boyama tahtaları, sedye çerçevelerine ucuz bir alternatiftir ve bilhassa yeni başlayanlar yahut döküm denemeleri için uygundur. senin adın boya kartonuyahut karton. Boyama tahtaları reel boyama beziyle kaplıdır ve çoğu zaman evvel astarlanmıştır ve boyamaya hazırdır.

Hırdavatçıdan MDF panoları (orta yoğunlukta fiber levha) (boyuta gore kesilir)

Temel olarak Akrilik Dökme işlemini neredeyse her yüzeyde kullanabilirsiniz. Boyama yüzeyinin müsait halde hazırlanması fazlaca önemlidir. Yüzeyin yapısı da nihai netice üstünde bir etkiye haizdir – yüzey ne kadar ince olursa, kuruduktan sonrasında fotoğraf o denli parlak ve muntazam olur.

Neme kırılgan yüzeylere dökme

Dökme tekniğini neme karşı kırılgan yüzeylerde kullanmayı düşünüyorsanız, nemi dışarıda tutmak için yüzeye örnek olarak bir akrilik bağlayıcı ile muamele yapmak zorunludur. Hemen sonra bir Gesso tabakası yine lüzumlu yapışmayı sağlar.

Bu alt katman hazırlığı ile neredeyse bütün yüzeylere, örnek olarak bardaklara, bardaklara, tahta tepsilere, masalara yahut benzerlerine dökebilirsiniz. Yakında bu mevzuyla alakalı ayrı bir yazı yayınlayacağız.Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz