Akrilik Dökme için boyama yüzeyi – ne üstüne dökebilirsiniz?


Akrilik Dökme boya yüzeyi fazlaca önemlidir. Dökme ile boya yüzeyine bol bol sıvı uygulanmış olduğu için yüzeyin en mühim özelliği neme karşı direncidir. Bunu isterseniz müsait bir yüzey seçerek isterseniz de boyama yüzeyini buna nazaran hazırlayarak elde edebilirsiniz. Gergin sedye çerçeveleri satın alırsanız, bunların evvelinde astarlanmış olduğu için güvenilir olmalısınız.

Akrilik Dökme boyama zemini – genel bakış

Akrilik Dökme için klasik bir boyama yüzeyi olarak aşağıdaki seçeneklere sahipsiniz:

sedye çerçevesi

Sedye Dökme

Gergin kanvas muhtemelen en popüler boyama yüzeyidir ve muhtelif boyutlarda mevcuttur. Sedye çerçevesinin yan tarafının da boyanabileceğinden güvenilir olmanız önemlidir. Bu yüzden sedye çerçevesinin arkadan zımbalanması önemlidir. Sedye çerçeveleri, değişik kalınlıklarda pamuklu kumaş kaplamalara haizdir – burada da derhal dökmeye başlayabilmeniz için boyama yüzeyinin evvelinde astarlanmış olduğu için güvenilir olmalısınız. Ek olarak, bilhassa daha büyük resimler için anlamlı olan, iki kat çubuk derinliğine haiz sedye çerçeveleri de vardır.

Akrilik Dökme ile adım atmak için ucuz bir adet öneriyoruz tuval seti Değişik bedenlere haiz olmak için satın almak. Esasen birazcık tecrübeniz var ise ve resimlerinizin hangi boyutta olması icap ettiğini biliyorsanız, tuvaller ya kare biçimi yahut içerisinde dikdörtgen şekil.

Daha yüksek talepleriniz var ise, siz de bir şeyler yapabilirsiniz. daha kaliteli tuvaller satın alın, burada sedye daha sağlam ahşaptan yapılmıştır ve kumaşın gramajı daha kalındır, kısaca daha kalınca bir malzemedir. Ayrıca, kumaş çoğu zaman birkaç kere evvelinde astarlanır.

Şablon kağıdı

Akrilik dökme boyama tahtaları

Boyama tahtaları, sedye çerçevelerine ucuz bir alternatiftir ve bilhassa yeni başlayanlar yahut dökme denemeleri için uygundur. Fotoğraf tahtası, fotoğraf kartonu yahut fotoğraf tahtası olarak adlandırılırlar. Boyama tahtaları reel boyama beziyle kaplanır ve çoğu zaman boyamaya hazır hale getirilir.

Hırdavatçıdan MDF panoları (orta yoğunlukta fiber levha) (boyuta nazaran kesilir)

Sadece ilke olarak Akrilik Dökme işlemini nerede ise her yüzeyde kullanabilirsiniz. Boya yüzeyinin doğru hazırlanması fazlaca önemlidir. Alt tabakanın yapısı da nihai netice üstünde bir etkiye haizdir – alt katman ne kadar ince olursa, kuruduktan sonrasında fotoğraf o denli parlak ve muntazam olur.

Neme hassas yüzeylere dökme

Şayet sen döküm tekniği neme hassas yüzeylerde, alt tabakanın temizlenmesi önemlidir, örn. akrilik bağlayıcı nemi dışarıda tutmak için işlenir. Sonrasında bir tabaka onunla ilgilenir alçı taşı lüzumlu repertuvar için yine.

Alt tabakanın bu halde hazırlanmasıyla, sözgelişi kupalar, bardaklar, tahta tepsiler, masalar yahut benzerleri benzer biçimde nerede ise her yüzeye dökebilirsiniz. Yakında bu mevzuyla alakalı ayrı bir yazı yayınlayacağız.

Daha çok akrilik döküm malzemesi

Sizin için her şey ayrı bir blog gönderisinde var akrilik döküm malzemesi bütün dökme tekniklerini uygulamanız gerekenler listelenmiştir.Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz