Akrilik Dökme Hesaplayıcı – Doğru sıvı miktarını hesaplayın


Akrilik Dökme Hesaplayıcımız ile lüzumlu sıvı miktarını hesaplamak artık mesele değil! Boyama yüzeyinizin uzunluğunu ve genişliğini kolayca girebilirsiniz ve netice olarak, boyayı tuval üstüne en iyi biçimde dağıtabilmeniz için ihtiyaç duyulan oranda dökme sıvıyı anında alacaksınız. Hesap makinesi size boyama yüzeyinizin yüksekliğini atama seçeneği de sunar.

döküm hesap makinesi

Verilen değerler rehber değerlerdir..

Öteki etkileyen faktörler

Lüzumlu oranda dökülen sıvı için mühim bir unsur viskozitedir. Ne kadar sıvı olursa, o denli azca boyaya ihtiyacınız olur ve bunun tersi de geçerlidir. Daha kalınca sıvı, daha sıvı olandan daha kalınca bir katman oluşturur. Döküm hesap makinesindeki değerler ile orta viskozite varsayıyoruz. Oldukça koyu bir kıvamda dökmek dilerseniz miktara %5 - %10 ekleyebilirsiniz.

Öteki bir unsur de boyama yüzeyinin doğasıdır. Nispeten kaba olan yeni bir kanvas kullanıyorsanız, evvel dökülmüş bir görüntünün üstüne döktüğünüzden daha çok sıvıya ihtiyacınız olacaktır. Dökme hesaplayıcıyı kullanarak, ihtiyacınız olan miktar için bir temele haiz olmuş olursunuz ve bunu deneyiminize bakılırsa yukarı yahut aşağı doğru düzeltebilirsiniz.

dökme-miktar-hesapla

Reçine hesaplayıcımızı burada bulabilirsiniz: reçine hesaplayıcı

Daha coşku verici Akrilik Dökme makalelerini burada bulabilirsiniz:Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz