Akrilik Dökme Hesaplayıcı – Boya miktarını kolayca hesaplayın


Bu gönderi bağlı kurum linkleri içerebilir. Onlar vasıtasıyla meydana getirilen satın alımlardan size hiç bir ek ücret ödemeden ufak bir komisyon alabiliriz.

Akrilik Dökme Hesaplayıcımız ile lüzumlu Dökme Boya miktarını hesaplamak artık fazlaca basit! Boyama zemininizin uzunluğunu ve genişliğini kolayca girerek opak bir tabaka için ihtiyacınız olan boya miktarını elde edebilirsiniz. Hesap makinesi ek olarak boyama zemininizin kenarlarını kaplamak isteyip istemediğinizi belirtme seçeneği de sunar.

döküm hesap makinesi

Başlangıç ​​değerleri rehber değerlerdir.

Öteki etkileyen faktörler

Lüzumlu oranda döküm sıvısı için mühim bir unsur viskozitedir. Ne kadar sıvı olursa, o denli azca boyaya ihtiyacınız olur ve bunun tersi de geçerlidir. Daha kalınca bir kıvam, daha sıvı olandan daha kalınca bir katman oluşturur. Döküm hesaplayıcısındaki değerler yaklaşık bir viskoziteye dayanmaktadır. Fazlaca koyu bir kıvamda döküm yapmak istiyorsanız miktara %5 - %10 ekleyebilirsiniz.

Öteki bir unsur de boyama yüzeyinizin yüzeyidir. Nispeten pürüzlü yeni bir tuval kullanmak, evvelde dökülmüş bir resmin üstüne dökmekten daha çok sıvı gerektirecektir. Sulama hesaplayıcı ile, ihtiyacınız olan miktar için deneyiminize bağlı olarak yukarı yahut aşağı doğru düzeltebileceğiniz referans değere haiz olmuş olursunuz.

Döküm miktarını hesapla

Reçine hesaplayıcımızı burada bulabilirsiniz: Reçine Epoksi Hesaplayıcı

Daha coşku verici reçine makalelerini burada bulabilirsiniz:Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz