Akrilik Dökme Hesaplayıcı – Boya miktarını kolayca hesaplayın


Bu gönderi bağlı müessese bağlantıları içerebilir. Onlar vasıtasıyla meydana getirilen satın alımlardan size hiçbir ek ücret ödemeden minik bir komisyon alabiliriz.

Akrilik Dökme Hesaplayıcımız ile lüzumlu Dökme Boya miktarını hesaplamak artık oldukca kolay! Boyama zemininizin uzunluğunu ve genişliğini kolayca girerek opak bir katman için ihtiyacınız olan boya miktarını elde edebilirsiniz. Hesap makinesi ek olarak boyama zemininizin kenarlarını kaplamak isteyip istemediğinizi belirtme seçeneği de sunar.

döküm hesap makinesi

Başlangıç ​​değerleri kılavuz değerlerdir.

Öteki etkileyen faktörler

Lüzumlu oranda döküm sıvısı için mühim bir unsur viskozitedir. Ne kadar sıvı olursa, o denli azca boyaya ihtiyacınız olur ve bunun tersi de geçerlidir. Daha kalınca bir kıvam, daha sıvı olandan daha kalınca bir katman oluşturur. Döküm hesaplayıcısındaki değerler averaj bir viskoziteye dayanmaktadır. Oldukça koyu bir kıvamda döküm yapmak istiyorsanız miktara %5 - %10 ekleyebilirsiniz.

Öteki bir unsur de boyama yüzeyinizin yüzeyidir. Nispeten pürüzlü yeni bir tuval kullanmak, evvelinde dökülmüş bir resmin üstüne dökmekten daha çok sıvı gerektirecektir. Sulama hesaplayıcı ile, ihtiyacınız olan miktar için deneyiminize bağlı olarak yukarı yada aşağı doğru düzeltebileceğiniz referans değere haiz olmuş olursunuz.

Döküm miktarını hesapla

Reçine hesaplayıcımızı burada bulabilirsiniz: Reçine Epoksi Hesaplayıcı

Daha coşku verici reçine makalelerini burada bulabilirsiniz:Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz