Akrilik Dökme Daldırma tekniği hakkında her şeyi öğrenin


Bu kılavuzda Akrilik Dökme Daldırma tekniğini sunuyorum. Bu coşku verici tekniği iyi mi kullanacağınızı ve nelere dikkat etmeniz icap ettiğini size adım adım göstereceğim. Her şeyi birazcık daha net hale getirmek için bir video eğitimi de oluşturdum.

Akrilik Dökme Daldırma tekniği nedir?

Akrilik Dökme Daldırma tekniği, tuvalin plastik bir yüzeye yayılmış karışık boyaya daldırılmasıdır. Bu teknik, bir yada daha çok dökümden sonrasında kalan renkleri kullanmak için de önerilir. Renklerde silikonlu ve silikonsuz çalışabilir yada ikisini aynı anda kullanabilirsiniz. Bu yöntemle maksimum 50 x 50 santimetre’ye kadar olan tüm formatlar mümkündür, sadece daha minik tuvaller için önerilir. Daldırma tekniği, benzer isimden dolayı damlama tekniği ile kolayca karıştırılabilir. Bununla beraber, iki tekniğin pek ortak noktası yoktur. Damlama tekniğini ayrı bir yazıda sunacağız.

Bu malzemeyi size tavsiye ederim

Daldırma tekniği için hazırlıklar

yeraltı

Dökerken, görüntüyü hareket ettirdiğinizde kenardan damlayan ve emek verme yüzeyinize düşen boya normal olarak daima vardır. Lütfen daima su geçirmez yada boya geçirmez bir boyama yüzeyiniz olduğundan güvenli olun, bu sebeple burada birazcık “dağınık” olabilir ve boya daima bir yolunu bulur. Resmin boyutuna bağlı olarak, kafi alan ve hakikaten su geçirmez bir «alt yapı» hazırlamalısınız.

Mesela videomdaki benzer biçimde emek verme yüzeyinize büyük çöp torbaları yada koruyucu film yerleştirip geniş bantla yapıştırabilir yada düz kutuları bunlarla kapatabilirsiniz.

akrilik dökme tekniği

Tabloları kurutmak için uygun yer

Ve doğal ki resminizin refah ve sessizlik içinde kuruyabileceği tozsuz bir yere ihtiyacınız var. Burada, fotoğraf hala damlıyor olabilir diye yere gazete serdiğim eski kutuları kullanmayı seviyorum. Sonrasında üstüne resmi koymak için içine dört bardak koydum. Pozitif yanları, kartonu kapatabilmem ve resmin yavaşça kuruması için kafi zamanım olması. Yıkanmış yoğurt yada krem ​​peynir kapları burada fazlaca uygundur ve çevreye bir iyilik yapar. Burada, mutfaktan kurabiye pişirmek için malum soğutma ızgaralarını da kullanabilirsiniz.

renkleri karıştırmak

Renklerinizi karıştırın. Akrilik Dökme Dip tekniği için renklerinizin kıvamının oldukça koyu olması önemlidir. Renkler fazlaca akıcıysa, fazlaca acele karışırlar. Bu hemen sonra gri görüntülere neden olur, bu sebeple daldırma sonucuna bağlı olarak kanvas art arda birkaç kez daldırılabilir. Kıvamı fazlaca sıvı olursa burada renkler yoğunluğunu kaybeder. Böylece, sonuçtan memnun kalana kadar resmi arka arkaya 2 ila 3 kez daldırabilirsiniz. Deneyin ve hayal gücünüze nazaran mükemmel resimler yaratın.

Daldırma tekniği için adım adım talimatlar

 • Ilkin resmi boyama yüzeyinize yerleştirin.
 • Resminizin boyutlarını ve 2 ila 3 santimetre’yi işaretlemek için bir kalem kullanın.

Akrilik döküm banyosu

 • Eğer gerekliyse eldiven giy.
 • Tuvali beyaz karışık boya ile fazlaca ince bir halde kaplayın

daldırma dökün

 • Şimdi renkleri istediğiniz benzer biçimde boyama zeminine dökün. Boyanın kenarı ve 2 ila 3 santimetre’lik çıkıntıyı kapladığından güvenli olun.
 • Şimdi, hava ceplerinin her yerden kaçabilmesi ve tuvalin tamamen boya ile kaplanması için yüzeyleri içeriden dikkatlice boyayın.

daldırma teknolojisi

 • Burada kenarı boya ile de kaplayabilirsiniz. Bunu yapmak için, kenarları yumuşatmak için parmaklarınızı kullanın. Sadece, bu adım kesinlikle lüzumlu değildir. Hemen sonra resminize bir çerçeve eklerseniz kenarlık renksiz kalabilir.
 • Şimdi resminizi dışarı çekin yada döndürün. Değişik yapılar elde etmek için değişik yönleri ve hızları denemekten çekinmeyin.

Akrilik döküm banyosu

 • Peşinden, hava kabarcıklarına karşı ve daha çok hücre oluşturmak için Bunsen beki yada sıcak hava tabancasını özetlemek gerekirse kullanın.
 • Degradeleri kenarlarla eşleştirmek için kenarları batırın.
 • Resmi kuruması için bir kenara koyun. Tuvalin her yerinde de boya olduğundan güvenli olun.

daldırma teknolojisi
Renklerinizi tablo yüzeyinde iyi mi düzenlediğinize ve dağıttığınıza bağlı olarak, tuvalin soyulması en yırtıcı yapılarla neticelenecektir. Renklere silikon yağı yada sprey eklemek, her şeyi daha da garip hale getirebilecek mükemmel hücreler yaratır. Videonun sonunda daha çok örnek görebilirsiniz.

Video eğitimi dalış tekniği

Daldırma tekniğinin ne kadar kolay bulunduğunu ve içinden resimlerinizin iyi mi çıkabileceğini görebileceğiniz YouTube videom ile karşınızdayım. Videonun sonunda, öteki renk kombinasyonları ile örnek resimler ve ek olarak «tuval üstüne tuval» daldırma olasılığını da görebilirsiniz.

Çözüm

Akrilik Dökme Daldırma tekniği inanılmaz derecede kolaydır ve hepimiz için uygundur. Çocuklar ek olarak bu mükemmel mevzuyla keyifli bir halde tanıştırılabilir ve bu mevzuda tutkulu olabilir. Dikkat: Burada açıkça bağımlılık icra eden bir unsur var ve bu fazlaca bulaşıcı bu sebeple fazlaca keyifli ve yaratıcılığınızı özgür bırakabilirsiniz. Yeterince boya ve kanvasla, ansızın fazlaca süratli bir halde fazlaca sayıda resme dönüşebilir.

Bu teknik ek olarak size sürdürülebilir ve çevre dostu bir halde emek verme fırsatı verir. Damlayan boyayı “çeşnilendirebilir” ve bir yada daha çok ek görüntü oluşturabilirsiniz. Maliyet faktörü de burada dikkate alınır bu sebeple aşağı damlayan fazlaca kıymetli boya kalmamıştır. Bu, etrafta duran ve en fena durumda kuruyan hiçbir boya kalıntısının kalmaması gerektiği anlamına gelir. Hakkaten olması gerekmiyor, bu yüzden bu renkleri mantıklı bir halde kullanmak için iyi bir alternatifiniz var.

Akrilik dökmek için talimatlar

Yukarıdaki girişte de belirtildiği benzer biçimde, boyama yüzeyi yerine tuval üstüne de boyama yapabilirsiniz. Peşinden, üzerine ikinci bir uygun tuvali batırırsınız. Süreç aynı. Bir çiçek çayırını çağrıştıran sarı-mavi ikiz görüntüsü bu şekilde oluşturuldu.

Bu teknik ve mükemmel daldırma resimleri ile size bolca eğlenceler dilerim. Sen de bir tane daha istiyorsun Akrilik dökme tekniği tecrübe etmek? O halde «Çeşitli Dökme Tekniklerinin Açıklanması» makalesine bir göz atmalısınız.

Karin Zimmer'in Portresi

Karen Zimmer

Karin Zimmer, kocası ve dört çocuğuyla beraber Baden-Württemberg’in Waiblingen bölgesinde yaşıyor. Çocukluğundan beri bir zanaatkar, sanatçı ve doğaya fazlaca yakın olarak etkinlik gösteriyor ve bugüne dek fazlaca çeşitli fotoğraf ve yaratıcı teknikleri denemeyi seviyor. Karin Zimmer ortalama 20 yıl süresince bir bankanın data işlem bölümünde yönetici ve koç olarak çalıştı. Kasım 2018’den beri kendini tamamen yaklaşan yabani ot öğretmeni çalışmalarına ve resmine adadı. İlhamını ormanda ve meditasyonda bulur.

2016’nın sonunda YouTube’da Caren Goodrich ve Nicki James Burch ile Akrilik Dökme’yi keşfetti ve derhal heyecanlandı. O zamandan beri tutkulu bir sanatçı (bir tek akrilik dökümde değil) ve resimlerinin her birinin sezgisel ve duygulu bir halde akmasına izin veriyor. İzleyicide renkler ve yapılarda saf neşesini tetiklemeyi ve onu tinsel bir hayal gücü ve derin içsel esenlik yolculuğuna çıkarmayı görevini görüyor. Olabildiğince fazlaca insanoğlunun bu sanat formuna erişmesini sağlamak için dökme bilgisini hususi koçluk seanslarında ve son zamanlarda YouTube’da paylaşmaktan mutluluk duyuyor.

https://www.instagram.com/art4youkarin

https://www.feysbuk.com/karin.zimmer.9041

https://www.youtube.com/channel/UCwHgNjIXs4ylPrFYiZZA5aA

https://www.art4youkarin.de

Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz