Akrilik Dökme Daldırma tekniği hakkında her şeyi öğrenin


Bu gönderi bağlı kurum bağlantıları içerebilir. Onlar vasıtasıyla meydana getirilen satın alımlardan size hiçbir ek ücret ödemeden minik bir komisyon alabiliriz.

Bu eğitimde Akrilik Dökme Daldırma tekniğini tanıtıyorum. Bu coşku verici tekniği iyi mi kullanacağınızı ve nelere dikkat etmeniz icap ettiğini size adım adım göstereceğim. Her şeyi daha net hale getirmek için bir video eğitimi de oluşturdum.

Akrilik Dökme Daldırma tekniği nedir?

Akrilik Dökme Daldırma tekniği, tuvali plastik bir yüzeye yayılmış karışık boyaya batırmaktır. Bu teknik ek olarak bir yada daha çok dökümden sonrasında kalan renklerin kullanılması tavsiye edilir. Silikon yağlı yada silikonsuz çalışabilirsiniz. akrilik boya yada ikisini aynı anda kullanın. Bu yöntemle maksimum 20 x 20 inç’e kadar olan tüm formatlar mümkündür, sadece daha minik tuvaller için önerilir. Daldırma tekniği, benzer isimden dolayı damlama tekniği ile kolaylıkla karıştırılabilir. İki tekniğin pek ortak noktası yok. Damlama tekniğini ayrı bir yazıda sunacağız.

kullandığım sarf malzemeleri

Daldırma tekniği için hazırlıklar

astar

Dökerken, resmi hareket ettirdiğinizde kenardan damlayan ve emek harcama yüzeyinize düşen boya elbet daima vardır. Birazcık kirlenebileceğinden ve renk daima bir yol bulabileceğinden, lütfen daima su geçirmez yada renge dayanıklı bir boyama yüzeyiniz olduğundan güvenli olun. Resmin boyutuna nazaran kafi alan ve hakikaten su geçirmez bir yüzey hazırlamalısınız.

Mesela emek harcama yüzeyinize büyük çöp torbaları yada koruyucu film yerleştirip geniş yapışkan bantla yapıştırabilir yada videomdaki şeklinde düz kutuları bunlarla kapatabilirsiniz.

akrilik dökme tekniği

Tabloları kurutmak için uygun yer

Ve doğal ki tablonuzu kurutmak için tozsuz bir yere ihtiyacınız var. Tablo hala damlıyor olabilir diye gazete ile yere koyduğum eski kartonu kullanmayı seviyorum. Sonrasında tuvali üste koymak için içine dört bardak koydum. Pozitif yanları, kartonu kapatabilmem ve resmin yavaşça kuruması için kafi zamanım olması. Yıkanmış yoğurt yada krem ​​peynir kapları burada fazlaca uygundur ve çevre için iyi bir şey yapar. Kurabiye pişirmek için mutfaktan tanıdığınız soğutma raflarını da kullanabilirsiniz.

Akrilik boyaların karıştırılması

Akrilik boyalarınızı karıştırın. Akrilik Pouring Dip tekniği için akrilik boyalarınızın kıvamının daha koyu olması önemlidir. Renkler fazlaca akıcıysa, fazlaca acele karışırlar. Bu, gri tablolara neden olur, şundan dolayı daldırma sonucuna bağlı olarak tuval arka arkaya birkaç kez batırılabilir. Kıvamı fazlaca sıvı olursa renkler yoğunluğunu kaybeder. Böylece, sonuçtan memnun kalana kadar görüntüyü arka arkaya 2 ila 3 kez daldırabilirsiniz. Deneyin ve fikirlerinize nazaran mükemmel resimler yaratın.

Daldırma tekniği için adım adım talimatlar

 • Ilkin tuvali boyama yüzeyinize yerleştirin.
 • Resminizin boyutlarını artı 0,8 ila 1,2 inç içinde işaretlemek için bir kalem kullanın.

Akrilik döküm banyosu

 • Gerekirse eldiven giyinin.
 • Tuvali beyaz boya ile fazlaca ince bir halde kaplayın.

daldırma dökün

 • Şimdi boyaları istediğiniz şeklinde boya zeminine dökün. Boyanın kenarı ve 0,8 ila 1,2 inç çıkıntıyı kapladığından güvenli olun.
 • Hava ceplerinin her yerden kaçabilmesi ve tuvalin tamamen boya ile kaplanması için yüzeyleri içeriden dikkatlice boyayın.

daldırma teknolojisi

 • Kenarlığı da burada boya ile kaplayabilirsiniz. Kenarları boyamak için parmaklarınızı kullanın. Sadece bu adım mecburi değildir. Sonrasında resminize bir kenarlık eklerseniz, kenarlık renksiz kalabilir.
 • Şimdi tuvalinizi dışarı çekin yada döndürün. Değişik yapılar elde etmek için değişik yönleri ve hızları deneyin.

Akrilik döküm banyosu

 • Peşinden, daha çok hücre oluşturmak için meşale yada ısı tabancasıyla hava kabarcıklarına özetlemek gerekirse bastırın.
 • Degradeleri kenarlarla eşleştirmek için kenarları batırın.
 • Kuruması için resmi bırakın. Tuvalin her yerinde boya olduğundan güvenli olun.

daldırma teknolojisi
Renklerinizi tablo yüzeyinde iyi mi düzenlediğinize ve dağıttığınıza bağlı olarak, tuvali soymak en yırtıcı yapıları yaratacaktır. Renklere silikon yağı yada sprey eklemek, her şeyi daha da garip hale getirebilecek mükemmel kaplar yaratır. Daha çok örnek için videonun sonuna bakın.

Video eğitimi daldırma tekniği

Dalış tekniğinin ne kadar kolay bulunduğunu ve içinden resimlerinizin iyi mi çıktığını görebileceğiniz YouTube videom ile karşınızdayım. Videonun sonunda başkalarıyla beraber örnekleri de görebilirsiniz. renk kombinasyonları ve ek olarak tuval üstüne tuval daldırma olasılığı.

Netice olarak

bu akrilik dökün Daldırma tekniği fazlaca kolay ve hepimiz için uygundur. Çocuklar ek olarak bu mükemmel mevzuyla keyifli bir halde tanıştırılabilir ve bu mevzuda tutkulu olabilir. Uyarı: Burada açıkça fazlaca bulaşıcı olan bir bağımlılık faktörü var, şundan dolayı bu fazlaca keyifli ve yaratıcılığınızı özgür bırakabilirsiniz. Yeterince boya ve kanvas ile aniden fazlaca süratli bir halde fazlaca sayıda resme dönüşebilir.

Bu teknik ek olarak size sürdürülebilir ve çevreye duyarlı bir halde emek harcama fırsatı verir. Bir rengi düşürdüyseniz, onu burada tekrardan kullanabilir ve başka bir tablo yada tablo oluşturabilirsiniz. Böylece burada maliyet unsuru da dikkate alınmış olur şundan dolayı geriye damlayan o denli kıymetli boya kalmamıştır. Bu, etrafta duran ve en fena durumda kuruyan hiçbir boya kalıntısının geride bırakılmaması gerektiği anlamına gelir. Hakikaten olması gerekmiyor, doğrusu bu renkleri mantıklı kullanmak için iyi bir alternatifiniz var.

Akrilik dökmek için talimatlar

Yukarıdaki girişte bahsedilmiş olduğu şeklinde, boyayı arka plan yerine bir tuvale uygulayabilirsiniz. Peşinden üstüne ikinci bir tuvali batırın. Prosedür aynıdır. Bir çiçek çayırını çağrıştıran sarı-mavi ikiz tablo bu şekilde ortaya çıktı.

Bu teknik ve güzel dalış resimleri ile iyi eğlenceler dilerim. Değişik bir şey tecrübe etmek isteyebilirsin akrilik döküm tekniği? O halde “Akrilik Dökme Teknikleri – Akışkan Boya Öğrenin” yazımıza göz atmalısınız.

Karin Zimmer'in Portresi

Karen Zimmer

Karin Zimmer, kocası ve dört çocuğuyla beraber Baden-Württemberg’in Waiblingen bölgesinde yaşıyor. Çocukluğundan beri el sanatları, sanat ve tabiat ile iç içe ve hala değişik fotoğraf ve yaratıcı teknikler denemeyi seviyor. Karin Zimmer, BT alanında bir bankada ortalama 20 yıl yazman ve koç olarak çalıştı. Kasım 2018’den beri kendini tamamen yabani ot pedagojisi ve fotoğraf çalışmalarına adadı. Ormandan ve meditasyondan esin alıyor. 2016’nın sonunda YouTube’da Caren Goodrich ve Nicki James Burch ile Akrilik Dökme’yi keşfetti ve derhal heyecanlandı. O zamandan beri tutkulu bir sanatçı (yalnız akrilik dökümde değil) ve resimlerinin her birinin sezgisel ve duygulu bir halde akmasına izin veriyor. Görevini, seyircide renkler ve yapılarda saf neşeyi tetiklemek ve onu tinsel bir hayal gücü ve derin içsel esenlik yolculuğuna çıkarmak olarak görüyor. Mümkün olmasıyla birlikte fazlaca kişinin bu sanat formuna erişmesini sağlamak için bireysel koçluk ve son zamanlarda YouTube’daki bilgilerini aktarmayı seviyor.

https://www.instagram.com/art4youkarin

https://www.feysbuk.com/karin.zimmer.9041

https://www.youtube.com/channel/UCwHgNjIXs4ylPrFYiZZA5aA

https://www.art4youkarin.de (İnşaat emek harcamaları devam ediyor)

Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz