Akrilik Dökme Akrilik Renkler Rehberi – Bilmenizde fayda olan her şey


Akrilik Dökme için fazlaca oranda akrilik boyaya ihtiyacınız var. Fiyatın yanı sıra kıvam, pigmentasyon kalitesi, kesafet ve opaklık şeklinde başka kriterler de vardır. Bu akrilik boyalar kılavuzunda, uygulamanız için doğru akrilik boyaları bulmanız için lüzumlu detayları veriyoruz.

Çoğu zaman, fiyatın renklerin ya da renk pigmentlerinin standardını aşağı yukarı yansıttığı şeklindeki ergonomik kuralı kullanabilirsiniz. “Sanatçı kalitesi” ile akrilik boyaların pigmentasyonu daha güçlüdür ve bu çoğu zaman daha yüksek bir renk parlaklığına yansır. Sadece akrilik döküm için ille de artist akrilik boyalara ihtiyacınız yok, daha ucuz olan Academy akrilik boyalarla da fazlaca güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Akrilik Dökme Akrilik Renkler Rehberi

Bu Akrilik Dökme akrilik boyalar kılavuzunda alakalı detayları sizin için özetledik ve bölümlere ayırdık – iyi eğlenceler!

Impasto sanatçı akrilik boyalar

Bu boyalarla yanlış gidemezsin bundan dolayı en iyi kaliteyi burada elde ediyorsun. Sanatçı akrilik boyaları da tercihen akrilik boyama için kullanılır, böylece her gaye için en çok esneklikle donatılmış olmuş olursunuz. Akrilik boya ne kadar kalınsa, dökülen sıvının akıcı bir kıvam elde etmesi için o denli fazla ortam ya da su eklenmesi icap eder. Sizin için bu, birazcık daha karıştırmanız gerektiği demektir, sadece nitelik ve renk kararlılığı açısından ne olursa olsun emin taraftasınız.

Aşağıdaki üreticilerin ürün yelpazesinde sanatçı akrilik boyaları bulunmaktadır:

 • makyaj yapmak
 • Altın
 • Luka
 • Liquitex
 • Lascaux
 • Kraliyet kabiliyetleri

Ucuz akrilik boya seti

Yeni başlayanlar için ucuz akrilik boyalar ne olursa olsun yeterlidir. Sadece, toplu tüketiciler için ve mühim oranda boyaya gereksinim duyduğunuz büyük ölçekli dökme için daha ucuz akrilik boyaları denemenizi de tavsiye ederiz. Bu renklerin bir çok orta kıvamdadır ve buna bakılırsa işlenebilir. Ucuz ve iyi akrilik boyalar arıyorsanız, bu tarz şeyleri daha büyük sanatçı dükkanlarının ev markalarında bulabilirsiniz. Bilhassa başlangıç ​​için akrilik boya setlerini de kullanabilirsiniz, böylece ilk denemeleriniz için geniş bir renk paletine haiz olmuş olursunuz:

sıvı akrilik boyalar

Sıvı kıvama haiz renkler de dökmek için kullanılabilir, bundan dolayı istenen dökme kıvamı için daha azca oranda suya ihtiyacınız vardır. Ek olarak, fiyat çoğu zaman birazcık daha düşüktür. Sadece daha sıvı renklerle daha kaliteli bir renk kullanmalısınız, aksi takdirde renk parlaklığı mühim seviyede düşer. Daha likit renkleri, ürün isminde çoğunlukla “Akışkan” ya da “Sıvı” terimlerinin geçmesinden tanıyabilirsiniz.

Hususi efekt renkleri

Piyasada, dökümünüze muayyen bir şey katmak için kullanabileceğiniz birçok akrilik bazlı efekt rengi vardır. Metalik renkler, ışığın gelişine bağlı olarak renklerin geri kalanından sıyrılan sona ermiş dökme metalik parıltılı efektler verir. Sadece, ihtimaller içinde bütün tonlarda satın alabileceğiniz “yanardöner renkler” şeklinde başka efekt renkleri de vardır.

metalik renkler

Metalik boyaların birçok değişik rengi vardır, sadece en popüler olanları altın, gümüş ve bronzdur.

trendmarkt24 fırçalı ve boyama tahtalı akrilik boya seti | Altın, gümüş, bronz, bakır su bazlı metalik boyalar, her biri 4 x 150 ml sıvı akrilik boya ve boyama fırçaları tüplerinde/şişelerinde |

inci renkleri

Kuruduktan sonrasında inci renkleri sedefli bir etkiye haizdir ve en fazlaca daha koyu bir arka plana karşı etkilidir.

İnci rengi set 6 renk, 150ml tüplerde
 • 6 Renkten Oluşan İnci Rengi Set: Kırmızı, Pembe, Mor, Yeşil, Sarı ve Mavi
 • Parlak, yoğun pigmentli
 • Hafifçe bir parıltı efekti ile

Amazon’da görüntüle

Yanardöner / ışıltılı renkler

Martha Stewart Crafts’ın parıltılı renkleri, resimlerinizde büyüleyici parıltı efektleri yaratır.

Martha Stewart Crafts parıltılı akrilik boya
 • İç ve dış mekan kullanması için UV ve hava koşullarına dayanıklı
 • Gözenekli ve gözeneksiz yüzeylerde kullanım için kendinden astarlı
 • Hususi yanardöner efekt

Amazon’da görüntüle

Renk değiştiren renkler

Folkart’ın Color Shift renkleri akrilik döküm için şiddetle öneri edilir, bakış açısına bakılırsa renk nüanslarını değiştirir.

FOLKART Color Shift akrilik boya
 • Bakış açısına ve tenvir koşullarına bağlı olarak değişen renk
 • Muhteşem pigmentasyon
 • Amerika’den yüksek kaliteli akrilik boya

Amazon’da görüntüle

koyu renklerde parlıyor

Bu Akrilik Dökme akrilik boyalar gece parlıyor.

Akrilik boya gece parıldayan set 8x30ml
 • Glow akrilik boya karanlıkta parlak bir halde parlamaya adım atar
 • Renk ne kadar fazlaca tabaka uygulanırsa, fer efekti o denli kuvvetli olur
 • Renk yarı saydamdır

Amazon’da görüntüle

Floresan akrilik boyalar

Bu renkler siyah fer altında parlıyor

mükemmel ideaz siyah hafif akrilik boya
 • Siyah fer efektli iç ve dış mekan kullanması için akrilik boya
 • Yüksek kaliteli üniversal akrilik boya, suyla seyreltilebilir, iyi karışır
 • Oldukça parlak renkler, yoğun fer, su geçirmez, ışığa dayanıklı ve kullanması ekonomik

Amazon’da görüntüle

Akrilik Dökme Akrilik renkler: Renklerinizin fer haslığı

Renklerinizi seçerken bir öteki unsur de fer haslığı olmalıdır. Kullanılan renk pigmentine bağlı olarak fer haslığı daha iyi ya da daha kötüdür. Resminiz güneş ışığına maruz kalırsa, renk birkaç ay içerisinde solabilir ve bu son aşama can sıkıcıdır. Boya alırken olası olan en yüksek fer haslığına dikkat ederseniz, resimlerinizin olası olan en uzun ömürlü olması için iyi bir temele haiz olmuş olursunuz. Ayrıca, resimlerinizi UV korumalı yeterince kalınca bir vernik ya da cila tabakası ile korumalısınız. Bununla alakalı daha çok bilgiyi makalemizde bulabilirsiniz «Resimlerinizin kurutulması ve mühürlenmesi»

Renk yoğunluğu ve bunu hücre oluşumu için iyi mi kullanabileceğiniz

Rengin yoğunluğu, kullanılan renk pigmentlerinin yanı sıra bağlayıcılar ve çözücülerden kaynaklanır. Bu yüzden her rengin değişik bir yoğunluğu vardır ve bu, akrilik döküm için fazlaca müsait olabilir. Boyanın yoğunluğu ne kadar yüksek olursa, boyama zeminine batma olasılığı o denli yüksek olurken, yoğunluğu düşük olan boya yükselme eğilimi gösterecektir. Bu yüzden, renkleri bir araya getirirken buna ne olursa olsun dikkat etmelisiniz, böylece renk tarzı kanalıyla kararı en azından kısmen etkileyebilirsiniz.

Örnek olarak, bu Beyaz renk kullanılan pigmentler sebebiyle çoğu zaman fazlaca yoğundur. Bunu daha düşük yoğunluklu bir renkle, sözgelişi kırmızıyla beraber kullanırsanız, kırmızı yükselecek ve resimde daha çok yer alacak renk olacaktır. Bu yoğunluktan yararlanarak yoğun renkleri azca yoğun renklerin üstüne dökebilirsiniz. Daha azca yoğun renkler yükselir ve yoğun renkler, hücrelerin ağ yapısını, doğrusu anahattı, tabiri caizse oluşturur. Akrilik dökme jargonunda “kırık ağ yapısı” ya da “tabaka”dan da bahsedilir.

Bu yüzden, birazcık silikon ilavesiyle kırmızının üstüne beyazı dökerseniz, kırmızı yükselecek ve beyazla çerçevelenmiş hücreler oluşturacaktır. İstenen hücre efektini elde etmek için yoğun bir rengi daha azca yoğun renklerin üstüne kaydırarak kaydırma tekniği için renk yoğunluğunu da kullanabilirsiniz.

silikon yağları test hazırlığı Akrilik dökme akrilik boyalar

Renklerinizin opaklığı ve bu bilgiyi nerede bulacağınız

Renk yoğunluğunun yanı sıra rengin opaklığı da akrilik döküm resminiz için mühim bir faktördür. Bireysel akrilik renklerde kullanılan pigmentler, naturel özelliklerinden ötürü saydam, yarı saydam ya da opak renklerle sonuçlanır. Beyaz ilave ederek opaklığı da artırabilirsiniz.

Opaklık, kullanılan pigment ve katkı maddelerinden kaynaklandığı için, bu da bir renk çizgisi içerisinde değişmiş olur. Boya iyi kalitede ise, opaklık çoğu zaman boya tüpünün peşinde belirtilir.

Akrilik dökme akrilik boyalar

Boya tüpünde opaklık ile alakalı herhangi bir data bulamazsanız, üreticinin internet sayfasına bakmanızı tavsiye ederiz. Alternatif olarak, sıradan bir testle rengin opaklığını kendiniz öğrenebilirsiniz:

Bir parça kağıt alın ve siyah kalıcı kalemle düz bir çizgi çizin. Şimdi tüpten birazcık boya alın ve çizilen çizginin bir alanına icra etmek için bir fırça kullanın. Çizilen çizgiyi hala net bir halde görüyorsanız, renk yarı saydamdır, hala birazcık parlıyorsa yarı opaktır ve çizgiyi artık göremiyorsanız, rengin opak bulunduğunu bilirsiniz.

Akrilik boyalarınızın opaklığını akrilik dökümde iyi mi kullanabilirsiniz?

Dökülen resimleriniz için iyi bir başlangıç ​​noktası, değişik yoğunluklara ve opaklığa haiz renklerdir, sözgelişi:

Beyaz (yüksek yoğunluklu, opak)
Siyah (düşük yoğunluklu, opak)
Kırmızı (orta yoğunlukta, yarı opak)
Pembe (düşük yoğunluklu, saydam)

Yoğun ve opak renkler, ortasında yoğunluğu azca olan renklerin yükseldiği katmanlarda, doğrusu hücrelerin kenar renginde kullanılır. Opaklık, altta yatan renge bağlı olarak başka kombinasyonlar da verir. Ihtimaller içinde kombinasyonlar bundan dolayı hemen hemen sonsuzdur. Renkleri bir araya getirmek bir tecrübe meselesidir, azar azar sizin için mükemmel çalışan muayyen renk kombinasyonlarını bulacaksınız ve beğeninize bakılırsa kombinasyonların olacağını bildiğiniz yerde.

Döküm ortamı ve silikon ilavesiyle renk özellikleri de değişmiş olur, dolayısıyla burada öngörülemeyen bir unsur vardır. Fakat bu tam olarak onu bu kadar coşku verici kılan ve yeniden yeniden tecrübe etmek ve başka bir akrilik dökme resmini dökmek için motive eden şey.

Akrilik Dökme akrilik boyalarla alakalı bütün mühim sorularınızı umarız cevaplamışızdır. Ek olarak ihtiyaçlarınızın bir sıralaması de var. akrilik döküm malzemesi derlenmişSource bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz