Akışkan Resimlerinizdeki Akrilik Dökme Hücrelerin Sırrı


Bu gönderi bağlı kurum linkleri içerebilir. Onlar vasıtasıyla meydana getirilen satın alımlardan size hiç bir ek ücret ödemeden ufak bir komisyon alabiliriz.

Akrilik dökme hücreler, akrilik dökme resimlerinizde büyüleyici desenler ve efektler oluşturur. Sadece resimlerinizde hücrelerin emin bir halde oluşmasını iyi mi sağlarsınız? Bu yazıda temel tarifimizi ve bu mevzuyla alakalı öteki birçok faydalı bilgiyi bir araya getirdik.

Birçok Akrilik Dökme Hücresini bu biçimde elde edersiniz.

eklenmesi silikon istediğini yaratır akrilik dökün Akrilik döküm tekniği ile açılan resimlerinizdeki hücreler. Sadece hangi silikon içeren ürünle en fazlaca hücreyi yahut en büyük hücreyi elde edersiniz?

kırtasiye

silikon hasım

Silikon hasım yalnız silikon hasım değildir, viskozitede bariz farklılıklar vardır:

Düşük viskoziteli:

 • Bazıları içerisinde fazladan hücreler bulunan büyük hücreler üretir.
 • süratli mürekkep akışı
 • Daha kuvvetli gradyanlar
Akrilik Döküm Yağı - %100 Silikon
Bu silikon hasım size hakikaten büyük hücreler verir ve ürünle beraber verilen pipetle fazlaca duyarlı çalışabilirsiniz. Amazon’da görüntüle

Yüksek viskozite:

 • Daha ufak, keskin bir halde tanımlanmış hücreler üretir
 • Birazcık daha yavaş mürekkep akışı
 • Daha azca eğim
 • Daha ufak, keskin bir halde tanımlanmış hücreler yapar

Aşağıdaki silikon hasım ile fazlaca iyi sonuçlar elde ettik:

koşu bandı silikon yağı
Koşu bandı, döküm için en yaygın kullanılan silikon yağıdır. Dökme görüntülerinizde size fazlaca sayıda güzel ufak ve orta boy hücre verir. Amazon’da görüntüle

Dimethicone ile saç hasım

Birçok sanatçı saç hasım ile fazlaca iyi sonuçlar alınabileceğini bildirmiştir. Saç yağının içindekiler listesinin başlangıcında “Dimethicone” bulunduğunu ihmal etmeyin. Dimethicone, kozmetik ürünlerinde yaygın olarak kullanılan bir silikon katkı maddesidir.

Birçok Amerikan dökümhanesinin de kullandığı aşağıdaki saç hasım ile mükemmel sonuçlar aldık:

Organix saç hasım dimetikon

Akrilik Dökme işleminizle alakalı daha çok desteğe ihtiyacınız var ise, 3 bölümden oluşan parasız Akrilik Dökme E-posta Kursumuza abone olmanızı tavsiye ederiz.

En mühim unsur: doğru dökme ortamı

Müsait bir dökme ortamı kullanmanız önemlidir. Ne kullandığınıza bağlı olarak akrilik boya ve birazcık su ile karıştırıyorsunuz. Hepsine genel bir bakış oluşturduk döküm ortamı piyasada mevcut

Akrilik dökme hikayesinde yeniyseniz ve ilk defa tecrübe etmek istiyorsanız, akrilik boya ve müsait bir dökme maddesinden oluşan bir dökme seti satın almanızı tavsiye ederiz. Burada herhangi bir ek silikona gerekseme duymazsınız şu sebeple her şey aslına bakarsan bu sete dahildir. Akrilik boyayı ve dökme ortamını karıştırmanız yeterlidir ve akrilik dökmeye başlayabilirsiniz:

Floetrol döküm seti
Bu setle, ilk dökme resimleriniz için birçok lüzumlu alete haiz olmuş olursunuz. Amazon’da görüntüle

Tutarlılık, akrilik dökme hücreler için başarının anahtarıdır

Pek fazlaca güzel Akrilik Pouring Cell için başarının anahtarı, Akrilik renklerinizin Pouring Medium ile karıştırılmış tutarlılığıdır. Sadece bu tutarlılık doğruysa, değişik renklerin fazlaca sıkı karışmasını ve hücrelerin akmasını (fazlaca sıvı) ve hücrelerin asla oluşmasını (fazlaca viskoz) önleyebilirsiniz. Kıvam sıvı balı çağrıştırıyor olmalı, öyleyse dökümünüz için iyi bir kıvama haiz olmuş olursunuz.

Temel olarak, aşağıdaki tarifleri kullanabilirsiniz:

pva yapıştırıcı

 • 1 kısım akrilik boya
 • 1,5 parça döküm ortamı
 • 1 kısım damıtılmış su1

Floetrol

 • 1 kısım akrilik boya
 • 1,5 parça döküm ortamı
 • 0,5 kısım damıtılmış su 1 kısım akrilik boya

Liquitex döküm ortamı

 • 1 kısım akrilik boya
 • 1,5 parça döküm ortamı
 • 0,5 kısım damıtılmış su

Boyayı ilkin Pouring Medium ile fazlaca iyi karıştırmanızı ve peşinden yukarıda anlatıldığı şeklinde bir kıvamlaşana kadar suyu az az eklemenizi tavsiye ederiz.

Akrilik döküm hücrelerinin güvenilir oluşumu için katkı maddeleri

Renkleri karıştırıp arzu ettiğiniz kıvama ulaşınca her renge (beyaz hariç) bir iki damla silikon yahut saç hasım katıp yeniden kısa zaman karıştırabilirsiniz. Peşinden arzu ettiğiniz teknikle resminizi dökün. Cilalı görüntüye sonradan silikon uygulaması büyük bir değişim getirmez.

Boyayı uyguladıktan sonrasında, bir sıcaklık tabancası yahut el feneri ile kısa bir müddet boyanın üstünden geçin, peşinden kararı beğenene kadar tuvalinizi kaydırın.

Kişiye hususi sıvı boyama teknikleri yazımızda var”Akrilik Dökme Teknikleri – Sıvı boyama“.

Pouring Medium ile alakalı sık sorulan sorular

dökme ortamı nelerdir?

Sıvı dökme ortamı, boyanın şeffaflığını artırmadan pürüzsüz, eşit boya filmleri kurmak için herhangi bir akrilik boya ile karıştırılabilir. Ek olarak daha yavaş ve çatlama olmadan kurur.

Pouring Medium’u kendiniz yapabilir misiniz?

Evet, kendi dökme ortamınızı yapabilirsiniz. Bunun için, birazcık su ve gerekirse birkaç damla silis hasım ile karıştırılan vinil yapıştırıcı temel olarak uygundur.

Pouring Medium için karışım payı nelerdir?

Bu üründen ürüne değişmiş olur. Çoğu zaman karıştırma payı, 2 kısım dökme ortam ile 1 kısım boyadır. Ayrıca, daha sıvı bir kıvam elde etmek için çoğunlukla bir miktar su eklenmiş olur.Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz