Akışkan Boyama resimlerinizdeki hücrelerin sırrı


Hücreler, Akışkan Boyama tekniği kullanılarak meydana getirilen resimlerinizde büyüleyici desenler ve efektler oluşturur. Sadece, resimlerinizde hücrelerin emin bir halde oluşmasını iyi mi sağlarsınız? Bu yazıda sizin için temel tarifimizi ve bu mevzuyla alakalı öteki birçok faydalı bilgiyi bir araya getirdik.

Akrilik dökmek için hangi silikon hasım?

Silikon ilavesi, akrilik dökme kullanılarak açılan resimlerde gıpta ile bakılan hücreleri oluşturur. Ballistal silikon hasım ve Garnier Fructis saç hasım kıymetini kanıtladı.

silikon

Silikon hasım bir tek silikon hasım değildir, viskozitede bariz farklılıklar vardır:

Düşük viskoziteli:

  • Ara ara içerisinde öteki hücrelerle beraber büyük hücreler oluşturur
  • Daha süratli renk akışı
  • Daha kuvvetli gradyanlar
Silikon yağı en yüksek saflıkta viskozite 100 / 1 litre
100 viskoziteye haiz saf silikon hasım ile daha minik fakat büyük hücreler elde edersiniz. Amazon’da görüntüle

Yüksek viskozite:

  • Daha minik, keskin bir halde tanımlanmış hücreler verir
  • Birazcık daha yavaş boya akışı
  • Daha azca eğim

Aşağıdaki silikon hasım ile oldukca iyi sonuçlar aldık:

Ballistol 82184 aerosol kutusu, beyaz, 200 ml
Sprey kutusundaki Ballistol silikon hasım, küçükten orta büyüklüğe kadar değişen ve monitörü eğerek artırılabilen oldukca sayıda hücre sağlar. Amazon’da görüntüle

Dimethicone ile saç hasım

Birçok sanatçı saç hasım ile oldukca iyi sonuçlar alınabileceğini bildirmiştir. “Dimetikon” un saç yağının içindekiler listesinin başlangıcında yer aldığından güvenli olmak önemlidir. Dimethicone, kozmetikte yaygın olarak kullanılan bir silikon katkı maddesidir.

Aşağıdaki saç hasım ile mükemmel sonuçlar aldık ve birçok etken saç kremi artık bu ürünü kullanıyor.

Dimethicone ile Garnier Fructis Saç Yağı
Bizim açımızdan bu saç yağının viskozitesi mükemmeldir. Bu sebeple orta ila büyük içinde değişen oldukca sayıda hücre elde edersiniz. Ayrıca, hücrelerin içerisinde birtakım hücreler doğar ve bu da oldukca coşku verici etkisinde bırakır yaratır. Amazon’da görüntüle

En mühim unsur: doğru dökme ortamı

müsait bir donanıma haiz olmanız önemlidir. döküm ortamı kullanmak. Bunu akrilik boya ve gerekirse birazcık su ile karıştırıyorsunuz. Sizin için piyasada bulunan bütün dökme ortamlarına genel bir bakış oluşturduk: Dökme Ortamı Pazarına Genel Bakış.

Akrilik dökme hikayesinde yeniyseniz ve ilk denemelerinizi yapmak istiyorsanız, akrilik boya ve buna müsait bir dökme maddesinden oluşan bir dökme seti almanızı tavsiye ederiz. Burada da herhangi bir ek silikona ihtiyacınız yok şu sebeple her şey aslına bakarsan bu sete dahil. Akrilik boyayı ve dökme ortamını karıştırmanız yeterlidir ve akrilik dökmeye başlayabilirsiniz:

Viva Dekor döküm ortamı
  • Viva Decor Pouring Medium, silikon hasım eklenmeden çalışır ve güzel hücreler oluşturur.
  • Deneyimsiz güzel sonuçlar elde etmek için bilhassa yeni başlayanlar için uygundur
  • İpeksi bir parlaklık ile kurur, renkler oldukca parlak kalır ve oldukca sıkı karışmaz

Amazon’da görüntüle

Başarının bir öteki anahtarı olarak doğru tutarlılık

Oldukça sayıda ve güzel hücrelerin temeli, akrilik renklerinizin dökme ortamı ile karıştırılmış kıvamıdır. Sadece bu tutarlılık doğruysa, değişik renklerin oldukca sıkı karışmasını ve hücrelerin akmasını (oldukca sıvı) ve hücrelerin oluşmasını (oldukca kalınca) önleyebilirsiniz. Kıvamı birazcık daha sıvı balı andırmalı, bu halde dökümünüz için iyi bir temeliniz var.

Temel olarak aşağıdaki tarifleri kullanabilirsiniz:

vinil yapıştırıcı

Floetrol

Liquitex döküm ortamı

Boyayı öncelikle Pouring Medium ile oldukca iyi karıştırmanızı ve sadece sonrasında yukarıda anlatıldığı şeklinde bir kıvamlaşana kadar suyu az az eklemenizi tavsiye ederiz.

kırtasiye

Emin hücre oluşumu için katkı maddeleri

Renkleri karıştırıp arzu ettiğiniz kıvama ulaşınca her renge (beyaz hariç) bir ya da iki damla silikon ya da saç hasım ilave edip yine kısa vakit karıştırabilirsiniz. Peşinden arzu ettiğiniz teknikle resminizi dökün. Dökülen görüntüye sonradan silikon uygulaması büyük bir değişim getirmez.

Boyayı uyguladıktan sonrasında doğrusu biriyle gidersiniz. sıcaklık tabancası ya da Bunsen beki rengin üstüne gelin ve peşinden kararı beğenene kadar tuvalinizi kaydırın.

Makalemizde size bireysel sıvı boyama teknikleri ile alakalı genel bir bakış sunduk. Açıklanan muhtelif dökme teknikleri özetlenmiş.Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz