Akışkan Boyama resimlerinizdeki hücrelerin sırrı


Hücreler, Akışkan Boyama tekniği kullanılarak meydana getirilen resimlerinizde büyüleyici desenler ve efektler oluşturur. Sadece, resimlerinizde hücrelerin emin bir halde oluşmasını iyi mi sağlarsınız? Bu yazıda sizin için temel tarifimizi ve bu mevzuyla alakalı öteki birçok faydalı bilgiyi bir araya getirdik.

Akrilik dökmek için hangi silikon hasım?

Silikon ilavesi, akrilik dökme kullanılarak açılan resimlerde gıpta ile bakılan hücreleri oluşturur. Ballistal silikon hasım ve Garnier Fructis saç hasım kıymetini kanıtladı.

silikon

Silikon hasım yalnız silikon hasım değildir, viskozitede bariz farklılıklar vardır:

Düşük viskoziteli:

  • Bazı zamanlar içerisinde öteki hücrelerle beraber büyük hücreler oluşturur
  • Daha süratli renk akışı
  • Daha kuvvetli gradyanlar
Silikon yağı en yüksek saflıkta viskozite 100 / 1 litre
100 viskoziteye haiz saf silikon hasım ile daha ufak fakat büyük hücreler elde edersiniz. Amazon’da görüntüle

Yüksek viskozite:

  • Daha ufak, keskin bir halde tanımlanmış hücreler verir
  • Birazcık daha yavaş boya akışı
  • Daha azca eğim

Aşağıdaki silikon hasım ile fazlaca iyi sonuçlar aldık:

Ballistol 82184 aerosol kutusu, beyaz, 200 ml
Sprey kutusundaki Ballistol silikon hasım, küçükten orta büyüklüğe kadar değişen ve monitörü eğerek artırılabilen fazlaca sayıda hücre sağlar. Amazon’da görüntüle

Dimethicone ile saç hasım

Birçok sanatçı saç hasım ile fazlaca iyi sonuçlar alınabileceğini bildirmiştir. “Dimetikon” un saç yağının içindekiler listesinin başlangıcında yer aldığından güvenli olmak önemlidir. Dimethicone, kozmetikte yaygın olarak kullanılan bir silikon katkı maddesidir.

Aşağıdaki saç hasım ile mükemmel sonuçlar aldık ve birçok etken saç kremi artık bu ürünü kullanıyor.

Dimethicone ile Garnier Fructis Saç Yağı
Bizim açımızdan bu saç yağının viskozitesi mükemmeldir. Bu sebeple orta ila büyük içinde değişen fazlaca sayıda hücre elde edersiniz. Ayrıca, hücrelerin içerisinde birtakım hücreler kaynaklanır ve bu da fazlaca coşku verici etkisinde bırakır yaratır. Amazon’da görüntüle

En mühim unsur: doğru dökme ortamı

müsait bir donanıma haiz olmanız önemlidir. döküm ortamı kullanmak. Bunu akrilik boya ve gerekirse birazcık su ile karıştırıyorsunuz. Sizin için piyasada bulunan bütün dökme ortamlarına genel bir bakış oluşturduk: Dökme Ortamı Pazarına Genel Bakış.

Akrilik dökme hikayesinde yeniyseniz ve ilk denemelerinizi yapmak istiyorsanız, akrilik boya ve buna müsait bir dökme maddesinden oluşan bir dökme seti almanızı tavsiye ederiz. Burada da herhangi bir ek silikona ihtiyacınız yok şu sebeple her şey aslına bakarsan bu sete dahil. Akrilik boyayı ve dökme ortamını karıştırmanız yeterlidir ve akrilik dökmeye başlayabilirsiniz:

Viva Dekor döküm ortamı
  • Viva Decor Pouring Medium, silikon hasım eklenmeden çalışır ve güzel hücreler oluşturur.
  • Deneyimsiz güzel sonuçlar elde etmek için bilhassa yeni başlayanlar için uygundur
  • İpeksi bir parlaklık ile kurur, renkler fazlaca parlak kalır ve fazlaca sıkı karışmaz

Amazon’da görüntüle

Başarının bir öteki anahtarı olarak doğru tutarlılık

Fazlaca sayıda ve güzel hücrelerin temeli, akrilik renklerinizin dökme ortamı ile karıştırılmış kıvamıdır. Sadece bu tutarlılık doğruysa, değişik renklerin fazlaca sıkı karışmasını ve hücrelerin akmasını (fazlaca sıvı) ve hücrelerin oluşmasını (fazlaca kalınca) önleyebilirsiniz. Kıvamı birazcık daha sıvı balı andırmalı, o halde dökümünüz için iyi bir temeliniz var.

Temel olarak aşağıdaki tarifleri kullanabilirsiniz:

vinil yapıştırıcı

Floetrol

Liquitex döküm ortamı

Boyayı en önce Pouring Medium ile fazlaca iyi karıştırmanızı ve sadece ondan sonra yukarıda anlatıldığı şeklinde bir kıvamlaşana kadar suyu yavaş yavaş eklemenizi tavsiye ederiz.

kırtasiye

Emin hücre oluşumu için katkı maddeleri

Renkleri karıştırıp dilediğiniz kıvama erişince her renge (beyaz hariç) bir yahut iki damla silikon yahut saç hasım katıp yine kısa vakit karıştırabilirsiniz. Arkasından dilediğiniz teknikle resminizi dökün. Dökülen görüntüye sonradan silikon uygulaması büyük bir değişim getirmez.

Boyayı uyguladıktan sonrasında şu demek oluyor ki biriyle gidersiniz. sıcaklık tabancası yahut Bunsen beki rengin üstüne gelin ve arkasından kararı beğenene kadar tuvalinizi kaydırın.

Makalemizde size bireysel sıvı boyama teknikleri hakkındaki genel bir bakış sunduk. Açıklanan muhtelif dökme teknikleri özetlenmiş.Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz