Airbrush Maskesi – Airbrush yaparken teneffüs aleti takmalı mısınız?


Bu gönderi bağlı müessese linkleri içerebilir. Onlar vesilesiyle meydana getirilen satın alımlardan size hiç bir ek ücret ödemeden minik bir komisyon alabiliriz.

Bir airbrush kullandığınızda, solunabilecek boya püskürtüyorsunuz. Bu bizi bir airbrush maskesi ya da teneffüs aleti takmanız gerekip gerekmediği sorusuna getiriyor. Airbrushing ve hangi tür airbrush maskesinin kullanılmasının en iyi olduğu hakkındaki daha çok data edinmek için okumaya devam edin.

Airbrush yaparken niçin teneffüs aleti kullanmalısınız?

Boya atomize olduğunda, zehirli dumanlar havaya karışabileceğinden maske takmak önemlidir. Kullandığınız boya ile airbrush yaparken hususi olarak tasarlanmış bir airbrush maskesi ya da teneffüs aleti kullanmalısınız. Maske, dumanın ya da fazla boyanın solunmasını önler.

Değişik boya türleri vardır ve bazılarının kullanması öbürlerinden daha tehlikelidir. Bazıları su bazlı akrilik boyalar kullanıyor ve bu durumda bazıları müsait bir maske takmanın lüzumlu olmadığını söyleyebilir. Boya su bazlı olduğundan toksik olmadığı kabul edilir. Ne yazık ki, her boya ürününün kendi toksisite düzeyine haiz olması sebebiyle, bütün boyaların bir dereceye kadar toksik olduğu düşünülmelidir.

airbrush maskesi

Airbrush yaparken nelere dikkat edilmelidir?

Airbrush’ınızı kullandığınızda, boyayı atomize edecek ya da daha minik parçacıklara ayıracaktır. Bundan dolayı, airbrush yaparken iki şeyi aklınızda bulundurmanız icap eder:

aşırı püskürtme

Bu terim, birtakım boya parçacıklarının dilediğiniz yere ulaşamadığı anlama gelir. Renk, hedeflemediğiniz yüzeylerde son aşama minik boya damlacıkları olarak görülebilir. Püskürtülmüş boyanın bir çok dilediğiniz yerde sonlanır, sadece birtakım damlacıklar odak alanının haricinde kalır ve ek olarak havaya da salınır. Airbrush için müsait bir maske takmazsanız havadaki boya solunabilir. Bu, akciğerlere ve solunum sistemine zarar verebilir.

dumanlar

Boya ek olarak zehirli olabilecek dumanlar yayar. Satın alabileceğiniz muhtelif boyalar vardır ve bunların tümü zararı dokunan dumanlar üretebilir. bu Kullanabileceğiniz minimum zehirli boya su bazlı akrilik boyalardır.. Fazla duman ya da zararı dokunan koku üretmezler. Öte taraftan, üretanlar şeklinde solvent bazlı boyalar ya da Emaye Airbrush Renkleri, çok zararı dokunan ve zehirli dumanlar üretir. Bu dumanlar uzun solukta akciğerlere zarar verir.

Ne tür boya kullanacağınızı biliyorsanız, sizi hem aşırı püskürtmeden bununla beraber zehirli dumanlardan korumuş olan bir airbrushing maskesi kullanmak iyi bir fikirdir. Ilk olarak akciğer korumasına odaklanıyoruz, sadece gözlerinizi korumak da önemlidir.

Ne Tür Airbrush Teneffüs Aleti Kullanmalısınız?

Su bazlı boyaların yanı sıra solvent bazlı boyalar kullanırken bir boyama maskesinin en iyi bulunduğunu görmüş olacaksınız. Filtre tipine bağlı olarak maskeler, içerisinden havanın akmış olduğu iki filtreden kaynaklanır. Birinci tabaka havadaki partikülleri uzaklaştırır ve ikinci tabaka dumanı filtreler.

Airbrush yaparken emaye ve boyalarla çalışanlarınız, üretilen aşırı kuvvetli kokuları idrak edecektir. Solvent bazlı boyalarda bundan dolayı müsait bir airbrush maskesi ya da boyacı maskesi takmak önemlidir.

İki kartuşlu 3M solunum maskeli yarım maske
  • Sızdırmazlık kenarı, yüze fazlaca iyi oturan yüksek kaliteli silikon karışımlı malzemeden yapılmıştır ve yumuşak dokusu, kolay bir kullanım sağlar.
  • Minik maddelerin nüfuz etmesini önlemek için kapsamlı buhar önleyici sıçramalar.
  • Yine kullanılabilir tasavvur

Amazon’da görüntüle

Yalnızca su bazlı akrilik boyalarla çalışıyor olsanız bile, airbrush yaparken güvenilir hareket etmek ve doğru teneffüs cihazını takmak en iyisidir. Su bazlı boyalar daha azca zehirli olsa da boyanın içerisinde solumamanız ihtiyaç duyulan maddeler var.

Airbrush teneffüs aleti seçerken nelere dikkat edilmelidir? Oldukça rahat, hem boya parçacıklarını bununla beraber dumanı filtreleyen bir maske seçin.

Airbrush maskesi seçerken dikkate katılması ihtiyaç duyulan öteki faktörler:

  • Maskenin NIOSK onaylı olduğu için ve bilhassa sprey boyama için kullanılacağını belirttiğinden güvenli olun.
  • Filtreleri değiştirmeniz gerekecek, bundan dolayı yöresel olarak popüler olan ve elit bir firma tarafınca üretilmiş bir maske satın almak en iyisidir.
  • Airbrush respiratörünün kolay bir halde oturması ve yüzü iyice kapatması icap eder.
  • Filtreleri maskeden ayrı olarak satın alabileceğinizden güvenli olun, zira filtreleri değiştirmeniz gerekecek ve daha ucuz olacaktır.
  • Maske arıyorsanız, mevcut değişik mamüllerin incelemelerine göz atın. Maskeyi iyi mi kullandıklarını ve işe yarayıp yaramadığını görün.

Airbrush solunum cihazı

Airbrush maskesi haricinde ne kullanabilirsiniz?

Var sprey kabinleri Maske yerine kullanabilirsiniz. Kabinler, kapalı bir alanda muayyen oranda atomize boyayı çıkarmak için tasarlanmıştır. Kabin evvela aşırı püskürtmenin öteki öğelere bulaşmasını önlemek ve çevredeki havaya karışan püskürtme miktarını azaltmak için kullanılır.

Boyanın başka bir yere bulaşmasını vazgeçtiğiniz bir yere püskürtme yapıyorsanız, bir püskürtme botu işinize yarayabilir. Aşırı püskürtme hikayesinde hakkaten endişelenmiyorsanız, bir püskürtme kabini kullanmaya değmeyebilir.

Öneri edilmeyen bir airbrush maskesi takmamayı seçerseniz, bir boya kabini asla yoktan iyidir. Sadece boya kabini, bütün boya parçacıklarını filtrelemediği için maske yerine geçemez. Airbrush yapmış olduğunuz devamlı, tamamen güvende kalmak için müsait bir maske kullanmanız önerilir.

Nihayet

Airbrushing yaparken hatırlanması ihtiyaç duyulan en mühim şey müsait bir teneffüs aleti kullanmaktır. Bunun yapılmaması, solunan boya partikülleri ve dumanı sebebiyle yalnızca esenlik problemlerine yol açacaktır. Sıradan bir toz maskesi kullanmak sizi etken bir halde korumaz. Kullanılan maske, bilhassa airbrush boyama için yapılma olmalıdır.

Airbrushing için solunum cihazı

Airbrushing ile alakalı sorular ve cevaplar

Kapalı hava fırçalama, güvenilir mi?

Evet, içeride airbrush yapabilirsiniz, bir tek kafi havalandırma olduğu için güvenli olun. Boyaların bir çok su bazlı akriliktir ve solvent bazlı boyalardan daha güvenlidir, sadece havalandırma önemini korumaktadır.

Maskesiz dışarıya boya püskürtebilir misin?

Toksik solvent dumanları bir müddet ortalıkta dolaşabileceğinden bu önerilmez. Bu zehirli parçacıklara ve dumanlara minik miktarlarda bile maruz kalmak esenlik problemlerine niçin olabilir. Bundan dolayı devamlı bir airbrush maskesi takının.Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz