Ahşap zeminlerin bakımı ve bakımı | George Tepesi Ahşap | bloga

Parke zeminler, naturel güzellikleri ve sıcaklıkları sebebiyle fazlaca popüler bir seçimdir. Parke zeminler, evinizin halının yapamayacağı şekilde şık ve temiz görünmesini sağlayabilir. Ek olarak, kilimler yiyecek, içecek ve boya ile kirlenebileceğinden, bakımı fazlaca daha kolaydır. Sadece ahşap bir zemin ile bunun için endişelenmenize gerek yok. kolaylıkla süpürülebilecekleri ve paspaslanabilecekleri hakkında.

Pek fazlaca insan, parke zeminlerin bakımının fazlaca zor olduğu ve zaman içinde bozulacağı mevzusunda yanılgıya haiz görünüyor. Ahşap zeminlerin zaman içinde bozulabileceği doğru olsa da, doğru uygulama ile bu durum büyük seviyede önlenebilir. Bakım ve Bakım.

Sert ahşap / masif ahşap zeminler


Masif ahşap zeminler uzun süreden beri tüm evlerde favori olmuştur ve bugün de aynı derecede popülerdir. Adından da anlaşılacağı benzer biçimde, masif ahşap zemin bir tek bir masif ahşap parçasından oluşur. Ergonomik ve kullanışlı bir seçim, herhangi bir odayı güzelleştirir ve ona kaliteli ve zamansız bir görünüm verir.

Parke zeminlerin günlük bakımı fazlaca zor değildir:

  1. Kolay temizlerken yerin fazla ıslanmamasına dikkat ederek süpürün ve fırçalayın, aksi takdirde ahşap şişebilir ve çatlayabilir.
  2. Ahşabın yüzeyine zarar verebileceğinden neme maruz kalma minimumda tutulmalıdır, bu yüzden dökülen maddeler derhal temizlenmelidir.
  3. Parke zeminler, en iyi şekilde görünmelerini sağlamak için tertipli cilalama ve yağlama gerektirir. de en iyisi. Ahşabı mühürlemek ve korumak için bunu her 12 ila 18 ayda bir yapmanız önerilir.
  4. Parke zeminler çizilebilir, bu yüzden ayakkabıları ve yüksek topuklu ayakkabıları çıkarmak ve kapının yanına bir paspas koymak, bu problemi önlemeye destek olabilecek bazı rahat adımlardır.

Birazcık dikkat ve özenle, parke zeminlerin görünümünü bozabilecek bazı sorunların giderilmesine destek olabilirsiniz. Ahşabın rengi de zaman içinde solabilir, sadece bu fena bir şey olarak kabul edilmez. Getirebilir oda için otantik ve yaşlı bir görünüm.

Parke zeminler ek olarak son işlemden geçirilebilir, şu demek oluyor ki üst katman zımparalanır ve peşinden boyanır ve korunur. Bu, ahşap zemin Bununla beraber, yeni bir zemin harcaması olmadan meydana getirilen bir yenileme, zemini değiştirmekten fazlaca daha azca olsa da, süre, çaba ve para yatırımı gerektirir.

bitmiş parke

Hazır ahşap parke birkaç ahşap katmandan oluşur. Taban tabakası (çoğu zaman kontrplak) kuvvetli ve stabilken, üst katman – aşınma tabakası – seçilmiş gerçek bir sert ağaçtan yapılmıştır. Yapısı gereği, bu tip döşeme neme karşı daha dayanıklıdır ve bu yüzden daha kesin ve büzülmeye daha azca eğilimli.

Bakım söz mevzusu olduğunda, bakım masif ahşap zeminlerle nerede ise aynıdır:

  1. Vakumlama ve fırçalama, rutubet miktarını sınırlamaya destek olduğundan, bu tür döşemeleri temizlemenin en iyi yöntemleridir.
  2. Ahşap zemin yüzeyinde ezik ve çizik riskini sınırlamak için yüksek topuklu ayakkabılar ve sert ayakkabılar giymekten kaçının.
  3. Cilaya fazlaca fazla zarar verebilecekleri için sert temizleyiciler ve deterjanlar, tam kuvvetli buharlı temizleyiciler ve ovma pedlerinden kaçınılmalıdır.

Masif ahşap zeminler benzer biçimde, parke zeminler de son işlemden geçirilebilir, sadece bu, aşınma tabakasının kalınlığına bağlıdır. Ve parke aşınma tabakasına haiz olduğundan, parke de tertipli olarak cilalanmalı yada boyanmalıdır.

Laminant zemin

Ahşap zemin görünümü elde etmek için bir başka seçenek de Laminant zemin. Laminat parke, lamine yüzeye haiz fazlaca katmanlı plastik bir üründür. Laminat, masif ahşaptan daha ucuz bir çözümdür ve boyanması gerekmediği ve bitirilemediği için daha azca bakım gerektirir. Ek olarak çizilme ve parçalanma olasılığı daha düşüktür.

Laminat zeminlerin bakımı nispeten basittir:

  1. Ezikler ve çizikler oluşabilir, sadece parke zeminlere bakılırsa daha azca ihtimaller içindedir. Laminat zeminlerde yürümeden ilkin topuklu ayakkabılarınızı ve öteki sert ayakkabıları çıkardığınızdan güvenilir olun.
  2. Rutubet kabarcıklara yada eğrilmeye niçin olabileceğinden kuru tutulduğundan güvenilir olun.
  3. Laminat zemininizi elektrikli süpürge yada yumuşak bir süpürge ile tertipli olarak paklayın.

Laminat parke, fazlaca fazla bakım gerektirmeyen ekonomik bir zemin kaplama seçeneğidir. Sadece laminat parkenizi en iyi durumda tutmak istiyorsanız, zemininizi kuru tutun ve keskin nesnelerden kaçının.

Bazı tadilatlar planlıyorsanız, parke zemin evinizin görünümünü iyileştirmenin mükemmel bir yoludur ve uygun bakım ve bakım ile bir yaşam boyu katlanabilir. Masif ahşap ve parke zeminler tertipli cilalama gerektirir, sadece gelecekte onlara yeni bir görünüm vermek ve ömrünü uzatmak için tekrardan işlem görme potansiyeline haizdir. Seçtiğiniz parke zemin tipi, aile durumunuza, minik çocuklarınız ve evcil hayvanlarınızın olup olmadığına ve evde bakıma karşı tutumunuza bağlıdır. Burada, George Hill Timber’da, zemininizi yenilemek ve evinize son rötuşları yapmak için ihtiyacınız olan her şeye sahibiz.

Bunları da sevebilirsiniz