Ahşap yüzeylerden beyaz su lekelerini çıkarmak için kapsamlı bir rehber


Beyaz su lekeleri

Ev, mobilya ve öteki şeyleri inşa etmek için ahşabı kullanmanın zamanı oldukça uzundur; Şundan dolayı ahşap, insanoğlunun keşfettiği ve çeşitli amaçlarla kullandığı ilk malzemelerden biriydi. Hala çeşitli ürünler yapmak için ahşabı kullanıyorlar ve güzelliği, tesiri ve çevreye verdiği ısı sebebiyle en oldukça kullanılan ve popüler malzemelerden biri.

Ahşabın tüm avantajlarının yanı sıra, suya ve neme karşı hassasiyeti; Bundan dolayı bakımı iyi yapılmalı ve tertipli olarak ödenmelidir.

Evinizde ahşap bir masa yada komodin var ise muhtemelen üstünde bir kir görmüş ve su lekesini çıkarmanın yollarını aramışsınızdır. Ahşap yüzeylerdeki su lekelerini çıkarmanın bazı etkili ve ergonomik yolları için bizimle kalınca.

Ahşap yüzeylerdeki lekeleri çıkarmak için herhangi bir işlem yapmadan ilkin mikrofiber havlu şeklinde uygun bir havlu ile ahşap yüzeyi iyice kurulamalı, en kısa sürede temizlemeli ve suyun tezgahta uzun süre kalmasına izin vermemelisiniz. servis

Ütünün ısısını kullanarak su lekesini çıkarın

Sanat eserinin ahşap yüzeyindeki su lekesi ıslaksa, çıkarmak için ütü kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için ilkin lekeye kuru bir kağıt havlu sürmeli ve peşinden sıcak ütüyü buharsız moda alıp, çıkana kadar lekenin üstünde tutmalısınız. Bu yöntemle aklınızda bulundurmanız ihtiyaç duyulan tek şey, eğer demir oldukça sıcaksa ahşabı yakabilir yada cilalayabilir.

Bitkisel yağ kullanarak su lekelerini çıkarın

Su lekelerini çıkarmak için kullanılabilecek bir öteki yöntem de bitkisel yağdır. Bunun için kuru bir bezi bir miktar bitkisel yağa batırmak ve lekeyi tamamen çıkana kadar hafifçe ovmak yeterlidir. Bu yöntemi ahşap kapıları temizlemek için de kullanabilirsiniz. İşin sonunda tezgahı korumak ve güzellik yaratmak için tezgahı yağ yada uygun malzemelerle astarlayın.

Vazelin ile su lekelerini çıkarın

Su lekesini çıkarmak için geceden sabaha kadar lekenin üstüne birazcık vazelin bırakın ve sabah temiz bir bezle silin. Yağlar ve mineraller ahşabı cilalamak için idealdir.

Su lekelerini tuzla çıkarın

Bir çay kaşığı tuzu birkaç damla su ile karışmasını sağlayarak macun yapın, peşinden lekeyi tamamen örtmek için yumuşak bir bez yada süngerle hafifçe lekeye uygulayın. Macun kuruduktan sonrasında kir kaybolur. Son olarak, ahşap elemanları yağlı boya ile parlatın.

Su lekesini diş macunu ile çıkarın

Tezgahtaki lekeleri diş macunu ile çıkarabilirsiniz, bir tek kullandığınız diş macununun tamamen beyaz olmasına ve ağartıcı içermemesine dikkat edin. Bunun için diş macununun üzerini ince bir diş macunu tabakası ile kaplamak ve 10 dakika sonrasında bıçak yada yavaş bir spatula ile çıkarıp kalan kısmı ıslak bir bezle temizlemek yeterlidir. Son olarak, masadaki beyaz su lekelerini tamamen çıkarmak için alanı saç kurutma makinesi ile kurutun.

Zeytinyağı ve taş tozu ile su lekelerini çıkarın

Ahşaptaki su lekelerini çıkarmak için birazcık zeytinyağı ve taş tozu yada başka herhangi bir ahşap bazlı madde kullanabilirsiniz. Cilalı taş tozu çoğu zaman her türlü ahşap yüzeyi cilalamak için kullanılır.

Bu iki maddenin birleşmesi ile lekenin tamamen temizlenmesi için temiz bir bezle lekeye uygulamanız ihtiyaç duyulan bir ürün elde edilir.

Su lekelerini kabartma tozu ile çıkarın

Kabartma tozu ile lekeyi çıkarmak için, bir kısmını suda eritmeniz ve elde edilmiş solüsyonu temiz bir bezle yavaşça lekeye uygulamanız gerekir. Dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan bir şey, kabartma tozu solüsyonu kullanmanın diş macunu kadar kuvvetli olmaması ve bir tek solmasına niçin olmasıdır.

Mayonez ile su lekelerini çıkarın

Mayonez ile lekeleri çıkarma yöntemi diş macununa benzer. Bunun için lekeye sosu sürüp birkaç saat bekletmek yeterlidir. Son olarak mayonezi tamamen çıkarın.

Zeytinyağı ve kireç kullanarak su lekelerini çıkarın

Zeytinyağı ve limon bir araya getirilerek lekeleri ve hatta yüzeysel çizikleri gidermek için kullanılabilecek bir madde elde edilir.

İpucu: Ahşap yüzeyleri temizlemek için zeytinyağı ve tuz da kullanabilirsiniz.

Su lekelerini sirke ile çıkarın

Sirke ev temizliğinde birçok kullanım alanına haizdir. Beyaz sirkenin kullanım alanlarından biri de ahşap yüzeyleri temizlemektir. Bunun için eşit oranda sirke ve suyu karışmasını sağlayarak solüsyonu ahşaba uygulamak yeterlidir. Bu solüsyon bir tek ahşap yüzeylerin temizliğinde değil, çeşitli yüzeylerde de kullanılmaktadır.

Bulaşık deterjanı ile su lekelerini çıkarın

Yumuşak bir bulaşık teli bir tek lekeleri çıkarmak için değil, bununla birlikte ahşaptan boyayı çıkarmak için de kullanılabilir. Bulaşık teli kullanmak için ilkin lekeye birazcık parlatıcı yağ sürmeli, peşinden bulaşık teli ile kir tamamen çıkana kadar hafifçe ovmalısınız. Son olarak, hedef alanı temiz bir bezle silmeniz ve üstüne birazcık cilalama yağı sürmeniz gerekir.Source bağlantı