Ahşap yükseltici nedir? | Ahşap yükselticinin şık örnekleri


Riser, çoğu zaman ahşaptan yapılmış, ev ve mutfakta kullanılan ufak ve popüler bir sandalyedir. Yükseltici dekoratif bir görünüme haizdir ve vazolar, tabaklar ve öteki dekoratif öğeler için altlık olarak kullanılır. Ahşap manivela ve ev ve mutfak dekorundaki kullanımları hakkında daha çok data edinmek için bizimle kalınca.


Ahşap yükseltici nedir?

Yükseltici ahşaptır

Yükseltici, ev ve mutfak dekorunda öteki eşyaların daha uzun görünmesini sağlamak için kullanılan bir sandalyedir. Bazı vinçler mutfakta, kafe yada restoranlarda yiyecek servisi yapmak için ahşap tahta olarak kullanılırken, ötekiler evi dekore etmek ve daha güzel hale getirmek için kullanılır. Pasta standları, kaideler, üst üste dizilmiş kitaplar ve tahta kaseler yada kesme tahtaları da yükseltici görevi görebilir. Dekorasyon ve dekorasyon mağazaları yada elit çevrimiçi mağazalardan ahşap yükselticiler satın alabilirsiniz.

Ahşap yükseltici uygulaması

Yükseltici ahşaptır

Ahşap yükselticiler, fotoğraf çerçevelerinin ve dekoratif öğelerin yüksekliğini gösterir ve bir ev alanına görsel çekicilik ve hususi güzellik katar. Yükseltici ek olarak mumlara yada saksılara yükseklik vermek için bir taban yada servis tepsisi olarak da kullanılır. Ek olarak yükseltici, kitap raflarını güzelleştirmek için en mühim dekoratif araçlardan biridir.

Ek olarak Okuyun: Yüzer Ahşap Raf Iyi mi Yapılır

Ahşap yükselticiler görsel denge sağlar ve mumların, vazoların yada öteki dekoratif eşyaların daha uzun görünmesini sağlar. Mesela, mevsimlik kokulu mumlar bir evin havasını değiştirir ve etraflarındaki alana ısı, ışık ve içtenlik katar. Bununla beraber, bazı mumların yüksekliği çiçeklerle dolu vazolar şeklinde öteki nesnelerden daha alçaktır ve daha uzun görünmeleri için bir yükseltici kullanmak en iyisidir.

Yuvarlak ahşap yükseltici

Yuvarlak ahşap yükseltici

Geri kazanılmış ahşap parçalarından yapılmış yuvarlak ahşap yükselticiler kullanarak, hususi ve kıymetli dekoratif eşyalarınızı öbürlerinden değişik kılabilirsiniz. Ahşabın lifleri ve düğümleri, kullanılan demir çerçeve yada taban ile beraber ona çekici bir görünüm verir. Yukarıda resmedilen yükseltici, endüstriyel tarzda yapılmıştır ve ahşap ile demir tabanın birleşimidir.

Ek olarak okuyun: çiçekler için kontrol tüpü

Ahşap mutfak yükseltici

Ahşap mutfak yükseltici

Ahşap mutfak yükselticisi, ufak mutfak gereçlerini ve tabaklarını, tuz ve baharat kaplarını ve çeşitli dekoratif eşyaları yerleştirmek için uygun bir aygıt olabilir. Yukarıda resmi görülen ahşap mutfak yükselticisinde, yükselticinin altında bazı tabakların konulabileceği boş bir alan bulunmaktadır.

Ahşap bir yükseltici yapmayı öğrenin

Yükseltici ahşaptır

Lüzumlu malzemeler:

  • İstenilen ölçülerde 1 inç (2,5 santimetre) genişliğinde tahta parçası
  • 4 ahşap taban yada iğ
  • 4 vida (vidaların uzunluğu ahşap ayaklardan 1,3 santimetre daha uzun olmalıdır).
  • kuvvetli yapıştırıcı
  • Saydam balmumu
  • Evet
  • matkaplar

İlk olarak, bir el testeresi yada çeşitli motorlu testereler kullanarak tahta bloğu yada mili 4 eşit bölüme kesmeniz gerekir. Arkasından, pürüzsüz ve pürüzsüz olana kadar kenarlarını zımparalayın ve düz bir yüzeye eşit şekilde yerleştirin.

Yükseltici ahşaptır

Kuralları ayarladıktan sonrasında, üzerlerindeki ekranı ayarlamanız gerekir. Tahtanın yüzeyini bir zımpara ile pürüzsüz hale getirin, peşinden ahşabı korumak için saydam bir mum tabakasıyla kaplayın.

Yükseltici ahşaptır

Arkasından, bacakları tahtaya takının. Her bacağın altına 1/2 inçlik bir delik açmak için bir matkap kullanın ve vidaları deliklere yerleştirin. Desteğin tahtaya bağlanan ucuna birazcık ahşap tutkalı sürün ve desteği tahtaya sabitlemek için vidayı yerinde sıkın. Dört tabanın tümü için bu adımları uygulayın.

Yükseltici ahşaptır

İşin sonunda tahtayı ters çevirin ve ahşap tutkalının kurumasını bekleyin. Tüm tabanların aynı olduğundan ve yükselticinin hareket etmediğinden güvenilir olun. Aksi takdirde, öteki tabanlarla aynı hizada olmayan tabanı zımparalayın.

Yükseltici ahşaptır

Sıkça Sorulan Sorular

Ahşap bir yükselticinin kullanımı nedir?

Ahşap yükselticiler, ev ve mutfak eşyalarının yüksekliğini arttırmanın yanı sıra evin alanını dekore etmek ve güzelleştirmek için kullanılır.

Ahşap vinç çeşitleri nedir?

Bu makine, yuvarlak ahşap kaldırıcı, ahşap mutfak kaldırıcı vb. şeklinde değişik tip ve şekillerde mevcuttur.

Yapışkan kağıtSource bağlantı