Ahşap işleme – ACQ nedir ve avantajları

Burada, Oldham’daki George Hill’de, lüzumlu her tür ahşabı işlememizi elde eden yerinde bir arıtma tesisimiz var. Marangozlar, marangozlar ve inşaatçılar şeklinde ticari müşterilerimizin hepsi işlenmiş ahşabı kullanmanın faydalarını bilir. ACQ, sunduğumuz tedavi şekillerinden biridir. Sadece ACQ teknik bir terim ve jargondur, bu yüzden daha fazlasını açıklıyoruz.

ACQ – Alkali bakır kuart

ACQ ile işlenmiş ahşap, arsenik ve krom kullanılmadan ahşabı çürümeye, çürümeye ve böcek istilasına karşı korumuş olan bir bakır kuat sistemidir. Kuatlar tertipli olarak dezenfektanlarda ve temizlik ürünlerinde kullanılır ve toprakta biyolojik olarak parçalanabilir. ACQ ile işlenmiş ahşap herhangi bir tehlikeli kimyasal içermez ve bundan dolayı kullanımı güvenli kabul edilir.

uygulamalar

ACQ ile işlenmiş ahşap birçok proje için kullanılabilir ve çitler ve çit direkleri, döşeme, masa ve banklar şeklinde dış mekan mobilyaları, çardaklar için tertipli olarak tavsiye edilir. Çürüme, çürüme ve böceklere karşı uzun soluklu korumanın öncelikli olduğu yerlerde tavsiye edilir. 20130523_134726

Avantajlar

Doğal ki, işlenmiş ahşap, işlenmemiş ahşaptan fazlaca daha uzun süre dayanır. Daha ucuz işlenmemiş ahşap satın almak bir hata olabilir. Elementlere karşı işlem yapılmadan ahşap fazlaca acele çürür ve 12 ay şeklinde kısa bir sürede değiştirilmesi gerekebilir. Yağ bazlı işlemler ve lekeler, koruma ve renk ve yüzey seçenekleri sunar, sadece uygulama vakit alır ve kuru koşullarda yapılmalıdır. Bundan dolayı, işlenmiş ahşap satın almak, işin daha süratli tamamlanabileceği anlamına gelir.

boyama ve boyama

ACQ ile işlenmiş ahşap, seçtiğiniz renk şemasına yada temaya uyacak şekilde boyanabilir yada cilalanabilir. Kaliteli yağ bazlı boyalar ve lekeler en iyisidir. Uzun soluklu hava direncini iyileştirmek için su itici bir kaplama kullanılabilir. Sadece uygulama öncesi ahşabın kuru ve temiz olması önemlidir. İşlenmemiş yada saydam bir kaplama ile işlenmiş ACQ, başlangıçta organik bir kahverengi renge dönüşecek ve uzun süre hava ve güneşe maruz kaldığında griye dönecektir. ACQ ile kullanılan galvanizli yada paslanmaz vida ve çivilerin kullanılmasını tavsiye ederiz. DEEO2500

George Hill yerinde tedaviler

Ahşabı bağımsız bir hizmet olarak da ele alabiliriz. Tedavi tarafımızca Oldham Bıçkıevi konumumuzda (Ashton Road A672 üstünde) tarafımızdan gerçekleştirilir. Öteki tüccarlar ve kereste tüccarları da işleme hizmetlerimizden yararlanmaktadır. Sadece bizlerden ön işlem görmüş ahşap sipariş etmek size para ve vakit kazandırabilir.

ACQ ile işlenmiş ahşap sipariş etmek için yada işlem gerektiren bir ahşabınız var ise, lütfen daha çok data için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

bağlantılar;

Süsleme

eskrim

İşlem görmüş

güverte vidaları

Bunları da sevebilirsiniz