Ahşap döşeme: Muhteşem tasarıma giden dört adım

Masif bir ahşap yerin pek oldukca pozitif yanları vardır. Herhangi bir halıdan daha kolay temizlenmesi ve daha hijyenik olmasının yanı sıra, kaliteli bir ahşap onlarca yıl dayanır ve hatta seneler geçtikçe daha iyi görünür.

Asgari düzeyde bakım gerektiren ve geleneksel ya da modern evlerine kıymet katması olası, zamansız bir çekiciliğe haiz yeni bir zemin döşemek isteyen hepimiz için uzun vadeli zekice bir yatırımdır.

Fakat sizin için doğru ahşap zemin nedir? Muhteşem tasarımınızı seçmek zor bir karar olabilir, bu yüzden her adımda size rehberlik etmek için buradayız…

İhtiyaçlarınızı belirleyin

Her şeyden ilkin, kaplamak istediğiniz alanın boyutu hakkında net bir fikre haiz olmanız önemlidir – bu data, doğru teklifleri karşılaştırmak için gereklidir ve uzun solukta size oldukca süre kazandıracaktır.

Ek olarak zemini ne için kullanacağınızı da düşünün. Yüksek topuklu ayakkabılara, iş botlarına yada bir kedinin pençelerine dayanmak zorunda mı? Bu, nihai olarak seçtiğiniz ahşabın türü, bitişi ve rengi ile alakalı kararınızı etkisinde bırakır.

Doğru ahşabı bulun

Temel olarak, bilhassa evinizin koridor benzer biçimde yoğun bir alanında olduğunda, zamana ve zemin trafiğine dayanabilen dayanıklı, uzun ömürlü bir malzemeye ihtiyacınız var.

Meşe ağacı bunun için uygun fiyatlı mükemmel bir seçenektir. Daha yumuşak ahşaplar, mühim aşınma emareleri göstermeden ilkin bir yada iki yıl dayanırken, meşe oldukca fazla bakım gerektirmeyen ve yüzey lekelerine ve çizilmelere karşı daha dayanıklı olan kuvvetli bir sert ağaçtır.

Mezuniyet planı

İyi bir kaplama, ahşap zeminlerin çekici stilini ve görünümünü geliştirir ve neme, aşınmaya, yırtılmaya ve çatlamaya karşı daha çok direnç sunar.

Muhteşem ahşap kaplamayı seçmek söz mevzusu olduğunda, her zamankinden daha çok seçenek var – değişik yağlar, mumlar, cilalar ve vernikler dahil – nihai kararınızı birazcık zorlaştırıyor. Bir karar vermeden ilkin her birinin faydalarını listelediğinizden güvenli olun.

Jargonu çeviri et

Bir ahşap zemin döşerken çeşitli noktalarda duymanız olası bir terimler sözlüğü vardır. İşte kendinizi hazırlayacak birkaç anahtar…

  • Eğimli kenarlar – Eğimli bir kenar, her tahtanın uzun kenarındaki konik, aşağı doğru eğimli etkiyi ifade eder.
  • genişleme boşluğu – Ahşap zeminlerin aslına bakarsak zaman içinde genişlediğini biliyor muydunuz? Odanın etrafındaki ortalama 10-12 mm’lik bir genleşme aralığı, bilhassa oda oldukca nemliyse yada ısı dalgalanmalarına maruz kalıyorsa, bunun için yaygın bir emniyettir.
  • şap – Bu, kalaslar döşenmeden ilkin düz olmayan zeminleri düzleştirmek için kullanılan lateks benzeri bir sıvıdır.
  • dil ve oluk (T&G) – Bu, bir çok ahşap levha için ortak bir donanımdır. Bir tahtanın dili, tıpkı bir yapboz benzer biçimde, ötekinin oluğuna sıkıca oturur.

Siz yeni bir zemin için seçeneklerinizi değerlendirirken, iş için doğru ahşabı seçmeniz için size tavsiyelerde bulunmaya hazırız.

Lütfen bizlere sales@georgehill-timber.co.uk adresinden e-posta gönderin.

– yada 0161 627 2020 numaralı telefondan bizi arayın

Bunları da sevebilirsiniz

Ahşap döşeme: Muhteşem tasarıma giden dört adım” için bir yorum

  1. Geri bildirim: Zemin Kaplama - Zemin Kaplama

Yorumlar kapatıldı.