Ahşabı reddetmenizin sebepleri nedir? | Geri Tepme Önleme Sistemi Nedir?


Ahşabı reddetmenizin sebepleri nedir?

Bir tahta parçasını tekmelemek yada tekmelemek, geri tepme olarak da bilinir, mesela makinede doğru testere bıçağı kullanılmadığında yada testere bıçağı doğru yerleştirilmediğinde güvenlik önlemlerine iyi uyulmadığında meydana gelir. Bu yüzden herhangi bir işlem yapmadan ilkin alet ve makineleri iyi tanımalı ve makineye uygun takıları doğru seçtiğinizden güvenli olmalısınız. Aksi halde bir tek makine zarar görmeyebilir ve iş parçası muntazam kesilmeyebilir hatta operatör onarılamayacak şekilde zarar görebilir.

kek yapmak nedir?

Esnaf içinde rüşvet olarak malum komisyon, kullanıcının ciddi şekilde yaralanmasına niçin olabiliyor fakat bu iyi mi oluyor? Sopa büyük bir kuvvetle fırlatılıp kişiye çarptığında.

alenen

Komisyon faktörleri nedir?

pişmiş kek
  • Bıçağın yavaşlığı
  • üst rayın serbestliği ve hareketi; Netice olarak, testere bıçağı iş parçasına takılır
  • İş parçası denetim edilemeyecek kadar minik
  • İş parçasının tezgah üstüne doğru yerleştirilmemesi
  • Büyük boyutu sebebiyle iş parçasını tabancadan, korkuluktan ve masa üstünden ayırın
  • Kesmeyi bitirmeden ilkin makineyi kapatın
  • Uygun olmayan ve standart dışı mermi kullanımı

Geri Tepme Önleme Sistemi Nedir?

pişmiş kek

Geri tepme önleme sistemini özetlemek gerekirse anlatmak istersek, iş parçasının operatöre geri dönmesini engellemiş olan ve kullanıcının yaralanmasını önleyen bir güvenlik sistemi bulunduğunu söylemeliyiz.

Rüşvetle savaşım sistemi iyi mi çalışır?

pişmiş kek

Tekme yada tekme, elektrikli aletler ve makinelerle çalışırken hepimizin karşılaşacağı bir şeydir, şundan dolayı aletin kesme sırasındaki yüksek kuvveti, bölüme uygulanan kuvvetin aynısının aleti geri itmesine niçin olur. Bunun oluşmasına neden olan en mühim etkenlerden biri aletlerin yada testere bıçakları benzer biçimde çeşitli parçaların arızalanmasıdır; Bu yüzden herhangi bir emek harcama yapılmadan ilkin alet, bıçak, matkap vb. malzemelerin iyi durumda olduğundan güvenli olunmalı ve emek harcama esnasında geri tepmeyi önlemek için kusurları giderilmelidir. Tekme yada zıplama ani ve ani bir halde gerçekleşir ve bu çekince ile karşılaşıldığında hiçbir şey yapılamaz; Bu yüzden gözlük, kulak tıkacı vb. güvenlik ekipmanlarını kullanmak en iyisidir.

Tüm güvenlik ipuçlarına uyulmasına, odun kesmek için standart yuvarlak kullanılmasına, iş parçasını çitin yanında sıkıca tutmasına, doğru bıçağı kullanmasına vb. tekme önleme sistemi ile izin verilir, Bunun olacağı mevzusunda endişelenmenize gerek yok.

Geri tepme çoğu zaman iş parçası ayırma bıçağı tarafınca kesildikten sonrasında yeniden birbirine yapışarak testere bıçağının kilitlenmesine niçin olduğunda meydana gelir. tekme tehlikeli, öngörülemeyen bir vakadır; Bu yüzden alet üreticileri herhangi bir aksiliği önlemek için aletlerde güvenlik takıları kullanmaya çalışmışlardır. Ayırma bıçağı, iş parçası kesilene kadar ayrılan iki parçanın birbirine yaklaşmamasına yol açan iş parçasının geri sekmesini önlemek için mühim ve lüzumlu parçalardan biridir. Ayırma bıçağının üst kapağı, kenarında dişler bulunan metal bir koruyucuya haizdir. Bu aygıt ayırıcı bıçağın üstüne yerleştirilmiştir ve tahta parçası bıçağın içinden geçip kenetlenirken ayırıcı bıçağın kenarındaki dişler ahşaba doğru çekilerek, ağaç parçasının kullanıcıya doğru geri sekmesi olasılığı engellenir.

pişmiş kek

Bir çok kanal açma makinesinde masa kelepçesi ve kollu testere iyi çalışır ve bıçağa müdahale etmez. Normal olarak bazı durumlarda bu kelepçenin kullanılamayacağını da unutmamak gerekir; Mesela, bir yarma bıçağı yalnızca bıçakları kesmek için kullanılabilir, sadece bir yarma bıçağı somunları ve eklemleri kesmek için kullanıldığında neredeyse işe yaramaz. Dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan nokta, geri tepme önleyici sistem kullanıldığında kesim esnasında ekranın geriye doğru hareket etmesini önlemesidir. Bu yüzden, tahta parçası üstünde belirli bir uzunlukta bir yüzey kesmeyi düşünüyorsanız, kıskacın dişleri tahta parçası üstünde iyi konumlandığı ve geriye doğru herhangi bir harekete izin vermediği için kesim esnasında tahta parçasını geri çekemezsiniz. .

Geri tepme önleyici sistem kullanıldığında ortaya çıkabilecek bir başka problem da, ahşabı keserken kıskaçların alt dişlerinin şuursuzca tahta parçasının yüzeyine doğru çekilebilmesidir. Hatta kıskacın dişlerinin ahşabın yüzeyine temas etmeyerek ahşabın geri dönmesini engellemesi de mümkündür. Bu şekilde bir durumda, ahşap projelerinizde kullanabilmeniz için çizilen yüzeyi yeniden zımparalamalısınız. Hele ki söz mevzusu ağaç yumuşak ağaçtan yapılmışsa bu iş lüzumlu ve gereklidir. Bir ihtimal bu mevzu oldukça mühim değil fakat bu mevzuyu aklınızda tutsanız iyi olur.

Bu makaleyi okuyarak rüşvetle savaşım sistemi hakkında genel ve yararlı bilgiler edindiğinizi umuyoruz. Ek olarak, bu alanda herhangi bir deneyiminiz yada sorunuz var ise, yorum bölümünde bizimle paylaşın.

Sıkça Sorulan Sorular

Rüşvetle savaşım sistemi nedir?

Geri tepme önleme sistemini özetlemek gerekirse anlatmak istersek, iş parçasının operatöre geri dönmesini engellemiş olan ve kullanıcının yaralanmasını önleyen bir güvenlik sistemi bulunduğunu söylemeliyiz.

Rüşvetle savaşım sistemine haiz olmak mühim mi?

Geri tepmeler, güvenlik önlemlerine iyi uyulmadığında meydana gelir; Bunun sonucunda makine zarar görebilir, iş parçası muntazam kesilmeyebilir ve hatta operatöre onarılamaz zararlar gelebilir.Source bağlantı